Obserwuj w Google News

Sennik buty - sprawdź, jak interpretować sen o butach!

4 min. czytania
Aktualizacja 09.03.2022
10.08.2018 15:54
Zareaguj Reakcja

Buty to dość częsty symbol pojawiający się w marzeniach sennych. Zazwyczaj widzimy w nich buty nowe lub stare, buty na obcasie, białe lub sportowe. A może zdarzyło ci się we śnie zgubić buty? Jesteś ciekawy, jakie jest znaczenie snów o butach? Sprawdź, co mówi na ten temat sennik!

Znaczenie snu o butach
fot. shutterstock

Sen o butach na myśl przywodzi wiele różnych interpretacji. Wielu osobom kojarzą się ze statusem społecznym, rodzajem wykonywanej pracy, czy prowadzonym stylem życia. Przekonaj się, co może oznaczać widok butów we śnie!

Zobacz także: Artykuł Śnisz w nocy o spadaniu? To jeden z najpowszechniejszych snów. Co może oznaczać?

Znaczenie snów o butach

Sen o butach można interpretować na wiele różnych sposobów. Może się odnosić zarówno do sfery prywatnej, jak i zawodowej. Zastanawiając się nad symboliką tego marzenia sennego, warto wziąć pod uwagę kilka elementów. Po pierwsze, przypomnieć sobie rodzaj i kolor obuwia oraz to, kto i w jakiej sytuacji je nosił. Kiedy dokładnie przeanalizujemy tą układankę, będzie nam łatwiej zrozumieć nasz sen i odnieść go do rzeczywistości.

Sen o butach nowych

Widok nowych butów we śnie to niemal zawsze zapowiedź pozytywnych sytuacji w twoim życiu zarówno osobistym, jak i zawodowym. Nowe buty mogą oznaczać długą, czekającą się podróż. Jeżeli widzisz we śnie, jak zakładasz nowe buty, prawdopodobnie możesz się spodziewać sukcesu w życiu zawodowym i znacznej poprawy w sferze materialnej. To wskazówka, abyś był bardziej pewny siebie i swoich możliwości, a twoje starania nie pójdą na marne i zostaną docenione przez innych. Sennik arabski interpretuje z kolei nowe buty jako zapowiedź czekającej cię miłej niespodzianki.

Sen: buty stare

Zupełnie odmiennie należy interpretować sen o starych, zniszczonych butach. Widok takich butów we śnie może zwiastować nadchodzące kłopoty. Mogą być związane m.in. z pogarszającym się twoim stanem zdrowia. To również wskazówka, aby zachować czujność
i nie paść ofiarą jakiejś intrygi. Czasami też podświadomość sygnalizuje nam, że nie do końca jesteśmy zadowoleni ze swojego życia, utknęliśmy na pewnym etapie i nie widzimy możliwości, aby zmienić w nim coś na lepsze.

Sennik:  buty na obcasie

Ten motyw bardzo często pojawia się we śnie kobiet, które w życiu realnym są silne i pewne siebie. Nie boją się wyzwań i chętnie podejmują się nawet najtrudniejszych zadań. Buty na obcasie wskazują z jednej strony na kobietę atrakcyjną, elegancką znającą swoją wartość,
z drugiej - tęskniącą za porywami serca i adoracją ze strony mężczyzn. Sen ten może być dla Ciebie sygnałem, że być może za mało uwagi poświęcasz swoim sprawom osobistym i warto znaleźć odrobinę więcej czasu na uporządkowanie swojego życia uczuciowego. Co ciekawe, sen taki może się przytrafić również mężczyznom – jeżeli widzą buty na obcasie w swoim śnie może to oznaczać, że w życiu realnym brakuje im relacji z kobietami.

Sennik: białe buty

Widok białych butów we śnie to zapowiedź pozytywnych wydarzeń w twoim życiu. Zazwyczaj kojarzą się z czymś odświętnym, wyjątkowym, jak np. np. buty na wesele i taki wydźwięk mają również związane z nimi marzenia senne. Bardzo często sen ten, podobnie jak sen o ślubie lub sen o ciąży przytrafia się kobietom, a to oznacza, że mogą one spodziewać się niepowtarzalnych chwil w swoim życiu, w czasie których będą się czuły szczęśliwe i spełnione zarówno w sferze osobistej, jak i zawodowej. Czasami białe buty to symbol zamknięcia jakiegoś rozdziału w swoim życiu i rozpoczęcia nowego, ważnego etapu. Jeżeli więc widzisz białe buty we śnie być może czeka cię zmiana pracy, nowy satysfakcjonujący związek albo daleka, fascynująca podróż. Kiedy białe obuwie wręcza ci dziecko we śnie, może być to symbol ciąży.

Sennik: zgubić buty

Zgubiłeś buty we śnie i zastanawiasz się, co to może oznaczać? Zgubienie butów we śnie może symbolizować nadchodzące kłopoty i przeszkody, z którymi przyjdzie ci się zmierzyć. Może oznaczać twoje wewnętrzne zagubienie, kłopot z podejmowaniem decyzji oraz brak konkretnego celu, który chcesz osiągnąć.  Być może znajdujesz się właśni na takim etapie życia, że przyjdzie ci dokonać ważnych wyborów, które zawsze wiążą się z jakąś stratą. Boisz się zrobić krok w przód, bo to będzie oznaczać konieczność rezygnacji z twojego dotychczasowego życia. Lęk przed zmianą sprawia, że nie wiesz, którą drogę warto obrać. Według sennika symbol ten może świadczyć też o tym, że wciąż masz problemy
z określeniem swojej tożsamości.

Sennik: buty sportowe 

Buty sportowe sennik interpretuje jako tęsknotę za wolnością. To oznacza, że w życiu realnym odczuwasz silną presję w różnych sferach życia i pragniesz większej  swobody. Sen ten może być również znakiem od podświadomości, że czas najwyższy uwolnić się od wszelkich ograniczeń i rozpocząć działania, które od dawna planujesz, ale zawsze z braku czasu odkładałeś je na później. Prawdopodobnie wszystkie prowadzone przez ciebie interesy zakończą się sukcesem.

Zobacz także:  Co oznacza szczur pojawiający się w śnie? Interpretacja