Obserwuj w Google News

Widziałeś wszy we śnie? Zobacz, jak interpretuje je sennik!

4 min. czytania
Aktualizacja 03.09.2021
17.09.2018 13:59
Zareaguj Reakcja

Wszy we włosach chociaż nie pojawiają się w snach zbyt często, budzą w nas odrazę. Śniły ci się wszy we włosach u siebie lub na głowie kogoś innego? A może miałeś sen, w którym zobaczyłeś wszy u dzieci lub duże wszy? Jesteś ciekawy interpretacji? Przekonaj się, co taki sen oznacza w rzeczywistości!

dziewczyna drapiąca się po głowie
fot. Fotolia

Wszy widziane we śnie budzą w nas negatywne odczucia. Zazwyczaj nie wróżą dla śniącego nic dobrego, chociaż w niektórych przypadkach można je interpretować w kontekście pozytywnym. Jesteś ciekawy, co oznacza twój sen? Oto najczęstsze interpretacje!

Redakcja poleca

Sen, w którym śnią się wszy, podobnie jak sen o robakach to jeden z tych, o których jak najszybciej chcielibyśmy zapomnieć. Wszy widziane we śnie  wzbudzają w nas negatywne skojarzenia i zazwyczaj większość z nas obawia się, co taki sen może oznaczać dla nas w życiu realnym. Sen o wszach wcale nie musi oznaczać od razu realnego zagrożenia ze strony tych pasożytów w rzeczywistości.

Bardzo często symbol ten ma o wiele głębsze znaczenie, niż moglibyśmy przypuszczać i może odnosić się do wielu aspektów naszego życia. Aby zrozumieć symbolikę swojego snu warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów, a szczególnie na to, w jakim kontekście ukazały się wszy, kto je posiadał oraz w jakiej ilości. Te wszystkie informacje na pewno znacznie ułatwią prawidłową interpretację snów.

Sen: wszy jako symbol toksycznych osób

Wszy widziane we śnie mogą symbolizować fałszywe osoby w twoim otoczeniu. Możliwe, że blisko ciebie jest ktoś, kto za twoimi plecami działa na twoją szkodę. To również symbol mało wartościowych, powierzchownych relacji. Sen taki można potraktować jako wskazówkę, aby być bardziej zdystansowanym w kontaktach z innymi, szczególnie obcymi nam ludźmi, bowiem wiele z nich może być wobec ciebie interesownych. Niekiedy, tak jak sen o zdradzie, jest to również znak, że tkwisz w toksycznym związku i czas najwyższy na dobre zakończyć taką relację.

Sennik: wszy we włosach

Wszy we włosach sennik interpretuje na wiele różnych sposobów. W interpretacji ważne jest to, czy wszy znajdują się na głowie osoby śniącej, czy u kogoś innego. Symbol ten może bowiem odnosić się zarówno do naszych wewnętrznych emocji, jak i relacji z innymi ludźmi. Co ciekawe, niektóre senniki interpretują ten symbol jako zapowiedź szczęścia na różnych płaszczyznach życia.

Sennik: wszy we włosach u siebie

W przypadku, gdy śniło ci się, że miałeś wszy we włosach, to oznaka wewnętrznych rozterek i niepewności. Targają tobą liczne, często sprzeczne emocje. Zastanów się, czy w ostatnich dniach twoje zachowanie na pewno było bez zarzutu. Możliwe, że jakiegoś powodu dręczą cię wyrzuty sumienia. A może masz tymczasowe kłopoty w pracy, albo nie radzisz sobie z napiętą atmosferą w swoim związku? Warto znaleźć źródło swoich problemów, które mogą być przyczyną frustracji i negatywnych emocji. Wtedy łatwiej ci będzie odkryć symbolikę swoich snów.

Sennik: wszy na głowie u kogoś innego

Wszy na głowie innej osoby widziane we śnie to zapowiedź sukcesu w życiu osobistym lub zawodowym. Twoje starania zostaną docenione i odpowiednio wynagrodzone. Podobnie jak sen o pieniądzach może symbolizować poprawę w sferze materialnej i napływ dużej gotówki.   

Sennik wszy u dzieci

W przypadku, gdy widzisz we śnie wszy we włosach dziecka sennik podpowiada, aby interpretować ten obraz w kontekście własnych relacji z bliskimi oraz domu rodzinnego. Jeżeli śnisz, jak łapiesz wszy u dzieci, to niestety nie jest dla ciebie dobra wróżba. Możesz spodziewać się wielu kłopotów w sferze osobistej, jak również poważnych problemów zdrowotnych. Możliwe, że ty lub ktoś z twoich bliskich będzie musiał stoczyć długotrwałą walkę z chorobą.

Sennik: duże wszy

Duże wszy we śnie budzą przerażenie, sennik jednak wskazuje na to, że nie zawsze taki sen należy interpretować dosłownie. Taki widok to dobra wróżba dla twojego portfela, możliwe bowiem, że czeka cię duży przypływ gotówki. To również symbol pomyślności w interesach, dlatego jeżeli wciąż zwlekasz z rozpoczęciem jakiegoś przedsięwzięcia – zacznij działać. Możesz liczyć na to, że wszystkie twoje decyzje biznesowe zakończą się dużym sukcesem.

Sen o wszach na głowie, które próbujesz wyczesać

Taki sen wskazuje na to, że w życiu realnym od dłuższego czasu trapi cię jakiś problem, z którym sam nie potrafisz sobie poradzić. Zastanów się, czy nie warto poprosić o pomoc kogoś z bliskich ci osób, być może razem łatwiej będzie wam znaleźć właściwe rozwiązanie i najlepsze wyjście z tej trudnej dla ciebie sytuacji.

Znaczenie snu: wszy na swoim ciele lub ciele innej osoby

W przypadku, gdy widziałeś we śnie wszy na swoim ciele, możesz spodziewać się poważnych kłopotów ze swoim zdrowiem, jeżeli z kolei widziałeś wszy na ciele innej osoby możliwe, że problemy zdrowotne będą dotyczyły kogoś z członków twojej najbliższej rodziny.