Obserwuj w Google News

Śniła ci się wojna? Sprawdź, czy masz się czego obawiać!

3 min. czytania
Aktualizacja 03.09.2021
17.09.2018 13:43
Zareaguj Reakcja

Wojna widziana we śnie wzbudza przeważnie strach i lęk. Znaczenie snów o wojnie sennik interpretuje na wiele różnych sposobów w zależności od kontekstu. Wojna przegrana, sny o wojnie wygranej, uciekać przed wojną to najbardziej popularne motywy senne. Co dokładnie oznaczają? Przekonaj się!

żołnierz z karabinem na wojnie - rekonstrukcja
fot. Fotolia

Sen o wojnie to zazwyczaj jeden z tych snów, o których chcielibyśmy jak najszybciej zapomnieć. Co oznacza i czy zawsze powinniśmy się go obawiać? Sprawdź, jak interpretuje motyw wojny sennik!

Redakcja poleca

Znaczenie snów o wojnie

Wojna zawsze kojarzy się z bólem, cierpieniem i śmiercią, dlatego sen o wojnie budzi w nas zazwyczaj przerażenie i strach. Obawiamy się, że w życiu realnym może czekać na nas jakieś zagrożenie, któremu będziemy musieli stawić czoła. Miałeś taki sen i wciąż nie daje ci on spokoju? Aby interpretacja twojego snu była prawidłowa, musisz większą uwagę poświęcić przeżywanym emocjom i temu, co aktualnie dzieje się w twoim życiu. To znacznie ułatwi ci znalezienie odniesienia w tym śnie do rzeczywistości. 

Zazwyczaj sen o wojnie nie wróży nic dobrego, ale dokładna interpretacja zależy od wielu różnych szczegółów. Musisz zwrócić uwagę, czy tylko widziałeś wojnę we śnie, czy może byłeś stroną walczącą. Kluczowe jest również to, jak przebiegała walka i jakie było jej zakończenie.  

Sennik: wojna widziana we śnie

Jeżeli śniło ci się, że widzisz wojnę, ale nie brałeś w niej udziału możesz spodziewać się w swoim życiu trudnych chwil. Nadchodzące wydarzenia będą dla ciebie źródłem trosk i problemów. Kłopoty i zmartwienia mogą dotyczyć nie tylko ciebie, ale również kogoś z twoich najbliższych. Najważniejsze, to w tej sytuacji znaleźć w sobie siłę i odwagę, aby zmierzyć się z tym, co przyniesie los i nie poddawać się mimo początkowych porażek.

Sen o wojnie, w której bierzesz udział

W przypadku, gdy przyśniło ci się, że wyruszasz na wojnę, prawdopodobnie sprawy, którym aktualnie poświęcasz bardzo dużo czasu, nie będą szły po twojej myśli. Możliwe, że twoje starania pójdą na marne a interesy, które właśnie zacząłeś nie powiodą się. Sen ten może być wskazówką, aby w tym momencie życia powstrzymać się przed podejmowaniem ważnych decyzji lub np. inwestowaniem wszystkich swoich oszczędności w niepewne przedsięwzięcia. Taki obraz senny, podobnie jak  sen o kłótni, może również odzwierciedlać pogarszające się relacje z innymi ludźmi: partnerem, rodzicami, czy przyjaciółmi. Warto zastanowić się, czy nie powinieneś im poświęcać nieco więcej czasu.

Sen: wojna wygrana

Jeżeli śniłeś o tym, że odniosłeś zwycięstwo w wojnie możesz liczyć na pomyślność zarówno w sferze osobistej, jak i zawodowej. Czeka cię pasmo wielkich sukcesów, które przyniosą ci radość, satysfakcję, jak również uznanie wśród innych osób. Twoja praca zostanie doceniona. Być może czeka cię awans albo duża podwyżka. Sen ten, podobnie jak  może wskazywać na dobry czas w sprawach materialnych. Możliwe, że swoją energię skupisz w najbliższych miesiącach na pomnażaniu swojego bogactwa i rozwoju interesów. Musisz tylko uważać, aby w swojej pogoni za pieniędzmi nie zgubić innych ważnych wartości, takich jak dbałość o własne zdrowie lub relacje z najbliższymi.

Sny o wojnie przegranej

Nikt z nas nie lubi przegrywać, dlatego, gdy przytrafia nam się taki sen, czujemy zazwyczaj frustrację i obawy. W przypadku, gdy widzisz we śnie, jak przegrywasz wojnę, możesz spodziewać się tymczasowych kłopotów. Mogą one dotyczyć różnych aspektów twojego życia. Sennik często interpretuje taki sen jako zapowiedź przykrej wiadomości, która może dotyczyć kogoś z bliskich nam osób. 

Przegrana wojna we śnie to także symbol porażki oraz strat materialnych. Czasami sen ten można odnieść również do sfery psychicznej i emocjonalnej. W tym wypadku motyw ten należy interpretować jako uczucie wewnętrznej pustki, wypalenia i braku satysfakcji ze swojego życia. Taki sen może być więc wskazówką, aby wprowadzić nieco urozmaicenia do swojej codzienności. Może być to zmiana pracy, nowa znajomość lub daleka podróż – wszystko, co na nowo pomoże ci rozwinąć skrzydła i znów cieszyć się życiem.

Sennik: uciekać przed wojną

Sen o ucieczce zazwyczaj pojawia się w naszym życiu, kiedy czujemy jakiś dyskomfort lub strach. Ucieczka jest w tym przypadku dla nas szansą, aby uwolnić się od tego, czego najbardziej się obawiamy. W takim kontekście należy interpretować również sen o ucieczce przed wojną. Możliwe, że w naszym życiu pojawiły się przykre zdarzenia, konflikty, o których jak najszybciej chcielibyśmy zapomnieć.

W tej sytuacji warto zastanowić się, czy w ostatnim czasie, nie stało się coś, co negatywnie wpłynęło na nasze życie i od czego chcielibyśmy jak najszybciej uciec. Mogą być to np. kryzysy w pracy, kłopoty w związku lub poważne problemy zdrowotne. Możliwe też, że boimy się podjęcia jakiejś ważnej decyzji i za wszelką cenę próbujemy odłożyć to w czasie.