Obserwuj w Google News

Przyśnił ci się wieniec pogrzebowy? Sennik podpowiada: obawiasz się straty

3 min. czytania
Aktualizacja 19.08.2021
18.01.2021 11:00
Zareaguj Reakcja

Sennik kwiaty pogrzebowe przeważnie postrzega jako złą wróżbę. Podobnie jak sen o cmentarzu, tak i widok wieńca pogrzebowego zwykle wzbudza w nas smutek. Jeśli przydarzył ci się taki sen, być może żyjesz w lęku przed utratą kogoś bliskiego.

 

Lilie na ciemnym tle
fot. Shutterstock

Śniły ci się kwiaty pogrzebowe? Sennik nie ma dobrych wieści i nic dziwnego, bo nikomu taki sen nie kojarzy się pozytywnie. Sny o pogrzebowym wieńcu mogą zwiastować straty, ale i nieoczekiwany uśmiech losu, na przykład nagły przypływ gotówki. Czytaj dalej, by dowiedzieć się, co znaczy twój sen.

Sennik: wieniec pogrzebowy jako dobry omen

 • Śniłaś, że widzisz ułożone na grobie kwiaty pogrzebowe? Sennik przepowiada ci pieniądze.
 • A może miałaś sen, w którym to ty składasz na cudzym grobie wieniec pogrzebowy? Sennik zapowiada ci pojednanie z kimś, z kim od dawna byłaś skłócona.
 • Jeżeli śniło ci się, że przynosisz na przykościelny cmentarz kwiaty pogrzebowe, sennik zapowiada, że do twojego życia wróci przyjaciel, z którym kontakt przed laty się rozluźnił.

Sennik: wieniec pogrzebowy z konkretnych kwiatów

 • Widzisz we śnie wplecione w kwiaty pogrzebowe gałązki wawrzynu? Taki sen o wieńcu pogrzebowym sennik interpretuje pomyślnie. Zapowiada on, że ktoś doceni podjęte przez ciebie wysiłki i wykonaną pracę.
 • Upleciony z róż wieniec pogrzebowy sennik interpretuje dwojako. Przewlekłe chorym taki sen może wróżyć śmierć. Ale jeżeli sen o kwiatach pogrzebowych przyśnił ci się w sezonie na róże to można założyć, że zwiastuje to pomyślny obrót spraw.
 • Jeśli przyśniło ci się, że widzisz biały wieniec pogrzebowy, sennik przewrotnie zapowiada ci ślub. Własny lub kogoś z twojego najbliższego otoczenia.
 • Jak podaje sennik, wieniec pogrzebowy z kwitnących narcyzów wróży ci bolesną porażkę w dziedzinie, w której pokładałaś duże nadzieje.
 • Z kolei widziany we śnie pogrzebowy wieniec z fiołków wieszczy, że wkrótce zawiedzie cię ktoś bliski.
Redakcja poleca

 Sny o zdobieniu bądź sprzątaniu grobu – co oznaczają?

 • Jeśli przyśniło ci się, że to na własnym grobie kładziesz kwiaty pogrzebowe, sennik zapowiada znaczące zmiany w twoim życiu. Może to być odejście z pracy bądź rozstanie z partnerem, ale na pewno nie śmierć.
 • Jeżeli we śnie sprzątasz grób ze starych, zwiędłych kwiatów pogrzebowych, sennik podpowiada, że uporządkowałaś przeszłość i pogodziłaś się z nią. Rozpoczynasz nowy etap życia.
 • Jeżeli twój sen o kwiatach pogrzebowych ma za tło stary cmentarz zarośnięty krzewami jeżyn, oznacza to, że warto poświecić więcej uwagi swoimi bliskim.
 • Sen, w którym kładziesz wieniec pogrzebowy na grobie matki, oznacza, że szukasz pocieszenia.

Zobacz także: Czy pogrzeb we śnie oznacza coś złego? Przekonaj się!

Sennik: wieniec pogrzebowy jako zła wróżba

 • Widzisz we śnie zwiędły wieniec pogrzebowy? Sennik podaje, iż jest to znak, że wkrótce będziesz odczuwać żal.
 • Jeżeli we śnie ktoś obarczył cię zadaniem przyniesienia kwiatów pogrzebowych, sennik interpretuje to tak, że będziesz zmuszona przekazać komuś niewesołe wieści.
 • Przyśnił ci się złoty wieniec pogrzebowy? Sennik podaje, że taki sen to sygnał zarozumialstwa. Postaraj się w życiu rodzinnym czy zawodowym docenić także innych ludzi, a nie tylko wciąż podkreślać własne talenty i zasługi. Z kolei jeśli osoba ciężko chora wyśni sen o złotym wieńcu pogrzebowym – sennik tradycyjnie przepowiada jej rychłą śmierć.
 • Sen o kwiatach pogrzebowych, które widziane z bliska okazują się sztuczne (plastikowe albo zrobione z gipsu, cukru itp.), to znak od podświadomości, że pożera cię potrzeba powszechnego uznania i nie zawracasz sobie głowy kwestią, czy w ogóle na nie zasługujesz. Być może warto zadać sobie kilka szczerych pytań.
 • Przyśniło ci się, że błądzisz po cmentarzu, nie mogąc znaleźć właściwego grobu, a jesteś przy tym obarczona ciężarem kwiatów pogrzebowych? Sennik poświadcza, że tego typu sny to komunikat o sprzeczności zachowywanych przez ciebie pozorów z prawdziwymi intencjami. Sny takie mogą pojawiać się zwłaszcza wtedy, gdy na jawie przeżywasz jakiś konflikt.

Sennik: sny o kupowaniu wieńca pogrzebowego – co znaczą?

 • Sen o oglądaniu bądź przymierzaniu się do zakupu kwiatów pogrzebowych, sennik uznaje za sygnał, że obawiasz się ponieść porażkę lub boisz się wziąć na siebie jakąś dużą odpowiedzialność.
 • Czy miałaś sen, w którym odwiedzasz grób bliskiej osoby i jesteś świadkiem tego, jak ktoś układa na nim przed chwilą kupione kwiaty pogrzebowe? Sennik podaje, iż oznacza to konieczność przebudowy, poukładania sobie życia na nowo i pożegnania się z przeszłością.

Zobaz także: Sen  kwiatach budzi pozytywne skojarzenia, jednak czy zawsze oznacza coś dobrego? Przekonaj się!