Obserwuj w Google News

Co znaczy sen, w którym uciekasz? Nie zawsze chodzi o realne zagrożenie

3 min. czytania
17.09.2018 13:16
Zareaguj Reakcja

Ucieczka we śnie zdarza się bardzo często. Można w nim uciekać z wielu różnych powodów. Sennik podpowiada, aby jednak nie interpretować tych obrazów zbyt dosłownie. Jesteś ciekawy, co znaczy sen o ucieczce z pieniędzmi, uciekać sprzed ołtarza, przed policją, z więzienia lub domu? Poznaj symbolikę tych snów!

Co znaczy sen, w którym uciekasz? Nie zawsze chodzi o realne zagrożenie
fot. Shutterstock

Ucieczka to jeden z najbardziej popularnych motywów sennych. Śniło ci się, że sam uciekałeś lub byłeś świadkiem ucieczki? Dowiedz się, jak taki sen interpretuje sennik!

Redakcja poleca

Sennik: ucieczka

W życiu realnym można uciekać z wielu powodów. Zazwyczaj uciekamy z obawy przed kimś lub przed czymś, z miejsc, w których nie czujemy się bezpiecznie. Sny o ucieczce mają jednak zazwyczaj znaczenie metaforyczne. To, że uciekasz we śnie, nie musi oznaczać realnego zagrożenia. Sennik interpretuje ten symbol jako próbę ucieczki od tego wszystkiego, z czym czujesz się w swoim życiu mało komfortowo.

Mogą to być negatywne emocje, problemy w życiu osobistym lub zawodowym lub traumatyczne doświadczenia z przeszłości. Można także uciekać od odpowiedzialności, dręczących wyrzutów sumienia lub wewnętrznych konfliktów. Sen taki może pojawić się również w przypadku osoby, która ma silną potrzebę bycia niezależnym.

Sennik: uciekać przed kimś

Obudziłeś się zlany potem, bo przyśniło ci się, że ktoś cię gonił? Ta scena niczym z filmu sensacyjnego pojawia się w snach wielu osób. Jeżeli w tym śnie uciekasz przed jakąś konkretną osobą, prawdopodobnie w życiu realnym jest to ktoś, kto ma nad tobą kontrolę i komu boisz się przeciwstawić. Możliwe, że w konfrontacji z tą osobą towarzyszy ci lęk. Jeżeli z kolei goniącym jest ktoś, kogo nie znasz powinieneś w najbliższym czasie zachować czujność, ponieważ zagrożenie może przyjść w najmniej spodziewanym momencie.

Sen: ucieczka przed dzikimi zwierzętami

Taki obraz senny, podobnie jak 

, sennik interpretuje jako symbol fałszywych znajomości. Możliwe, że ktoś, kogo do tej pory miałeś za przyjaciela knuje za twoimi plecami i robi wszystko, aby cię ośmieszyć przed innymi.

Zastanów się, czy w twoim najbliższym otoczeniu – pracy i znajomych, nie ma kogoś, kto tylko udaje pozytywne uczucia względem ciebie. Im szybciej zakończysz taką relację, tym łatwiej ci będzie uniknąć rozczarowania. Pamiętaj, że czasami lepiej stawiać na jakość relacji z innymi ludźmi, a nie ich ilość.

Sennik: ucieczka przed mordercą

Taki sen wskazuje na to, że czas najwyższy zmierzyć się ze swoimi problemami, bowiem ucieczka od nich nie prowadzi do niczego dobrego. Problemów będzie przybywać, dlatego czas najwyższy poszukać jakiegoś rozwiązania. Musisz pokonać lęk i samemu systematycznie stawić czoła wszystkim przeszkodom. Dzięki swojej odwadze i determinacji masz szansę pokonać wszystkie swoje słabości.

Sen o ucieczce z pieniędzmi

W przypadku, gdy śniło ci się, że uciekasz z cudzymi pieniędzmi musisz zachować w życiu realnym większą ostrożności. Możesz bowiem paść ofiarą oszusta. Nie ufaj zatem wszystkim napotkanym osobom, a w szczególności staraj się zachować czujność przy podpisywaniu ważnych umów lub robieniu z kimś wspólnych interesów.

Sennik: uciekać sprzed ołtarza

Ucieczka sprzed ołtarza podobnie jak 

 często pojawia się u młodych kobiet, które wkrótce mają stanąć na ślubnym kobiercu. Sen ten może być normalną reakcją organizmu na intensywne przygotowania do wesela. Przyszła pani młoda może podświadomie silnie przeżywać swoje zamążpójście, co przejawia się właśnie w snach. Sennik interpretuje ten sen również jako symbol niedojrzałości.

Sennik: uciekać przed policją

Widziałeś we śnie jak uciekasz przed policją i z przerażeniem sięgasz po sennik? Sen ten może oznaczać, że masz jakieś zobowiązania wobec innych osób, których za wszelką cenę próbujesz uniknąć. Zastanów się, czy twoje postępowanie na pewno jest odpowiednie, bo wcześniej lub później i tak będziesz musiał ponieść jego konsekwencje.

Sennik: ucieczka z więzienia

Ucieczka z więzienia to dla ciebie pozytywna wróżba. Ktoś doceni twoją dotychczasową pracę i możesz spodziewać się wyjątkowej nagrody. Być może czeka cię awans albo długo wyczekiwana podwyżka.

Sennik: ucieczka z domu

Motyw ucieczki z domu często pojawia się w snach osób, które w życiu realnym z jakiegoś powodu nie czują się w nim komfortowo i bezpiecznie. Ucieczka jest więc symbolem oderwania się od codzienności i rodzinnych problemów.

Sennik: uciekać przed psem

, przed którym uciekasz, oznacza, że znalazłeś się wśród mało życzliwych ci osób. Warto zastanowić się, czy w twoim najbliższym otoczeniu nie ma przypadkiem kogoś, kto jest zbyt interesowny w stosunku do ciebie.

Sennik: uciekać przed wojną

Ten obraz senny podobnie jak sen o wojnie zazwyczaj pojawia się u osób, które przeżywają wewnętrzne konflikty. Poznanie ich przyczyny może znacznie poprawić komfort twojego życia. Wcześniej jednak konieczna będzie walka z samym sobą.