Obserwuj w Google News

Co oznacza szczur pojawiający się w śnie? Interpretacja

4 min. czytania
Aktualizacja 03.02.2022
24.07.2018 15:55
Zareaguj Reakcja

Sen o szczurach nigdy nie należy do przyjemnych. Przyśnił Ci się szczur i zastanawiasz się,  jaka jest symbolika tego snu? Czym różni się sen, w którym bohaterem jest czarny szczur, a czym sen, gdzie twoim oczom ukazuje się szczur w domu? Sprawdź, jak interpretuje te motywy sennik i co oznacza sen o szczurach.

Sennik: szczur
fot. Shutterstock

Ale są też takie których wolimy zapomnieć. Widok szczura we śnie nie należy do najprzyjemniejszych i często po przebudzeniu od razu sięgamy po sennik, aby dowiedzieć się, jak interpretować ten symbol. Sprawdź, co oznacza szczur pojawiający się w obrazach sennych?

Zobacz także: Wąż we śnie może ostrzegać przed niebezpieczeństwem! Jak jeszcze można interpretować sny z wężami?

Sennik – czy warto w niego wierzyć?

Wiele osób sceptycznie podchodzi do wszelkich senników, uważając, że zwyczajnie mijają się prawdą a zawarte w nich  symbole nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Są jednak i tacy, którzy nie wyobrażają sobie półki na książki bez solidnego sennika, który będzie zawierał interpretację nawet najdziwniejszych marzeń sennych.

Najczęściej sięgamy po sennik, gdy śnią nam się nieprzyjemne sytuacje i rzeczy, jak wypadek, choroba, czy szczur z obawy przed tym, co może nas spotkać w realnym życiu.  Czy warto wierzyć w senniki? To już sprawa indywidualna, ale trudno zaprzeczyć, że są prawdziwą skarbnicą różnych symboli.

Znaczenie snów

Sny w zależności od kontekstu mogą mieć wiele różnych znaczeń.  Sytuacja, która przytrafia się nam w snach, nigdy nie powinna być rozumiana dosłownie.  Najczęściej sny to odzwierciedlenie naszych myśli i uczuć, które w natłoku codziennych spraw  spychamy głęboko do podświadomości. Wtedy nasz umysł skutecznie o nich przypomina właśnie za pomocą snów. Nie zawsze są to jednak przyjemne obrazy, jednak czasami warto stawić im czoła, aby lepiej zrozumieć samych siebie oraz troski i zmartwienia, które towarzyszą   nam na co dzień.

Zobacz także:  Niektóre sny mogą mieć ogromne znaczenie dla naszego życia. Tych lepiej nie ignorować

Sennik: szczur

Widok szczura we śnie może przyprawić o dreszcze nawet najbardziej odważnych. Okazuje się jednak, ze jest to dość sen, który w zależnościom danego kontekstu a nawet kultury może być interpretowany na wiele różnych sposobów. Może być zarówno symbolem wielkiego szczęścia, jak przeciwnie – wielu zmartwień i kłopotów w najbliższej przyszłości.Zwierzę to wzbudza w nas zazwyczaj odrazę i lęk.

Często sen ten interpretuje się jako zły znak, mówiący o jakimś niespodziewanym zagrożeniu.To również symbol skąpstwa i zachłanności. Co ciekawe zupełnie odmienna interpretacja tego snu pojawia się w krajach Wschodu, gdzie szczur zwiastuje wielkie szczęście. To również symbol inteligencji, dostatniego życia oraz płodności.

Zobacz także: Sennik: ciąża. Co oznacza sen o ciąży?

Sennik: szczury

Jeżeli zdarzyło ci się we śnie zobaczyć biegające szczury, prawdopodobnie w życiu realnym jesteś otoczona miłością i masz przy boku kogoś, kto bezgranicznie cię kocha. Kiedy widzisz jednak uciekające szczury mogą one sygnalizować niebezpieczeństwo w sferze zawodowej.

Sen o szczurach

Jeżeli widzisz szczura we śnie powinieneś w życiu realnym zachować szczególną ostrożność i wystrzegać się kontaktów z osobami, co do  uczciwości których nie do końca jesteś przekonany.  Szczególnie tyczy się to osób nieznajomych. Wszelkie sekrety, tajemnice warto zachować wtedy dla siebie, aby nie paść ofiarą oszusta.

 Widok szczura we śnie możne również oznaczać, że obok ciebie są osoby, które niestety nie życzą ci najlepiej. Chociaż szczur to silne i odporne zwierzę to jego widok we śnie może być interpretowany jako coś zupełnie innego. Często oznacza też, że twoim organizmem dzieje się coś niepokojącego i powinieneś w większym stopniu zadbać o swoje zdrowie. W przeciwnym razie czeka cię pogorszenie stanu zdrowotnego.

Sen: szczur

Interpretując sen o szczurze warto zwrócić uwagę nie tylko na to, jak się zachowywał, ale też jak wyglądał.  Szczególne znaczenie ma w Tm przypadku kolor jego sierści:

  • Biały szczur –  może oznaczać, że w twoim otoczeniu są osoby, które nie mają wobec ciebie najlepszych intencji i należy się ich wystrzegać.
  • Szary szczur – widok szarego szczura we śnie to symbol tego, że ktoś chce tobą manipulować i powinieneś w związku tym zachować ostrożność w relacjach z innymi ludźmi.
  • Brązowy szczur – może oznaczać niepewność w interesach. Jeżeli więc przyśni ci się taki sen, lepiej uważnie podpisuj wszystkie umowy oraz nie podejmuj pochopnych decyzji biznesowych.
  • Niebieski szczur we śnie nie jest zbyt częstym widokiem. Najczęściej jednak wskazuje na to, że ktoś z twoich bliskich stara się odzyskać twoje zaufanie.
  • Czarny szczur - widok czarnego szczura we śnie niestety nie oznacza dobrych wieści. Sennik interpretuje ten sen jako symbol podstępu, który ktoś chce zastosować wobec ciebie.

Sennik: szczur w domu

Widok szczura we śnie w swoim domu to symbol dostatku.  Jeżeli jednak jest to martwy szczur sennik interpretuje to jako  oznaka wyrzutów sumienia powodu swojego zachowania lub też trudności podjęciu ważnych decyzji. Martwy szczur we śnie może także wskazywać na osobę, która ma na nas zły wpływ. Atak szczura we śnie może z kolei oznaczać poważne problemy, którym będziesz musiał stawić czoło.

Zobacz także: Śnił Ci się pies? Koniecznie sprawdź co to oznacza!

Autor: Weronika Misiuk