Obserwuj w Google News

Sennik: strach – znaczenie snu. Co oznacza strach we śnie?

3 min. czytania
Aktualizacja 19.08.2021
27.06.2021 19:06
Zareaguj Reakcja

Według sennika strach jest symbolem błędów przeszłości, które chciałbyś naprawić i których żałujesz. Sprawdź, co jeszcze może oznaczać sen o strachu.

Sennik: strach – znaczenie snu.
fot. Shutterstock

Strach jest bardzo częstym motywem pojawiającym się w snach i wielokrotnie towarzyszy trudnym i nieprzyjemnym marzeniom sennym, np. snom o tym, że ktoś chce nas zabić czy innym koszmarom. Jak interpretować sen, w którym odczuwamy strach?

Sen o strachu – co oznacza?

Strach we śnie odgrywa ważną rolę. Według sennik symbolizuje on błędy z przeszłości, które chciałbyś cofnąć. Jeśli we śnie krzyczysz ze strachu, to znak, że błąd który ci ciąży, jest tak duży i poważny, że naprawienie go będzie wymagało wiele wysiłku. Sen o tym, że czegoś się boisz może być także w prosty sposób odzwierciedleniem tego, co dzieje się na jawie i lęków, z którymi aktualnie musisz sobie radzić. Strach we śnie może symbolizować także ukrytą agresję, któreś śpiący boi się wyrażać. Jeśli głównym motywem twojego marzenia sennego jest strach, wskazuje to na twoje nieprzepracowane lęki z dzieciństwa, z którymi czas najwyższy się uporać.

Zobacz także: Sennik nieboszczyk – znaczenie snu. Jak interpretować sen o trupie?

Sennik: sen o strachu

Jeśli we śnie boisz się kogoś, to znak, byś na jawie uważał na tę osobę, ponieważ ona jest nieżyczliwa wobec ciebie, nawet jeśli wydaje ci się, że jest inaczej. Niebawem możesz się o tym boleśnie przekonać. Jeśli ze strachu we śnie uciekasz przed kimś, to dobry znak. Ucieczka ze strachu we śnie symbolizuje bowiem pewność siebie, którą niebawem zyskasz na jawie. Gdy we śnie boisz się o kogoś, to zapowiedź tego, że wkrótce na jawie będziesz musiał bardziej zaopiekować się tą osobą i że ona będzie bardzo potrzebowała twojej pomocy. Bądź ostrożny, jeśli osobą, o którą się boisz we śnie, jest dziecko. To znak, że powinieneś zająć się swoim wewnętrznym dzieckiem i jak najszybciej przepracować traumy i złe emocje, które mają coraz większy wpływ na twoje życie.  Jeśli lęk w twoim śnie jest bardzo silny i wpadasz w panikę, to znak, że nią masz wystarczającej kontroli nad swoim życiem i że powinieneś wziąć wreszcie swoje sprawy w swoje ręce.

Zobacz także: Widziałeś śmierć matki we śnie? Koniecznie sprawdź, znaczenie tego snu!

Sennik: strach przed śmiercią, wysokością, maturą

Bardzo częstym motywem pojawiającym się w snach jest strach przed śmiercią. Jeśli w marzeniu sennym boisz się własnej śmierci, to znak, że niebawem czekają cię poważne zmiany w twoim życiu i powinieneś się dobrze do nich przygotować. Strach przed śmiercią rodziców to także dobra wróżba – oznacza, że jesteś pod dobrą opieką. Uważaj jednak, gdy we śnie boisz się śmierci partnera – to zapowiedź poważnego kryzysu w waszym związku, który może zakończyć się nawet rozstaniem.

Jeśli we śnie odczuwasz strach przed wysokością i masz lęk wysokości to znak, że na jawie boisz się o swoją pozycję zawodową lub społeczną, i nie chcesz jej utracić. Gdy zaś we śnie boisz się wojny, to symbol twojego lęku przed konfrontacją z kimś na jawie. We śnie często odczuwamy też strach przed duchami lub innymi nadprzyrodzonymi istotami. To znak, że jesteśmy na jawie niepewni siebie lub mamy wiele spraw z przeszłości, które ciągle do nas wracają, a które należałoby zamknąć raz na zawsze.

Zobacz także: Sennik strzelanina – znaczenie snu. Co oznacza strzelanina we śnie?