Obserwuj w Google News

Śni ci się zdrada? Koniecznie sprawdź, co to oznacza!

3 min. czytania
18.05.2020 08:45
Zareaguj Reakcja

Zdrada jednego z partnerów zawsze stawia dalsze losy związku pod znakiem zapytania. A co, gdy widzimy zdradę we śnie? Jak ten sen interpretuje sennik? Sprawdź, co oznacza symbol zdrady we śnie?

Sennik: zdrada
fot. Shutterstock

Zdrada to symbol, który pojawia się w czasie snu bardzo często. Wtedy zastanawiamy się, czy podobna sytuacja może przydarzyć nam się w życiu realnym. Co może oznaczać zdrada we śnie i jak interpretuje ten motyw sennik?

Zobacz także: Co oznacza szczur pojawiający się w śnie? Interpretacja

Sennik

Sennik zawsze warto mieć w pobliżu, gdy jakiś sen nie daje nam od dłuższego czasu spokoju. To nie tylko znakomite źródło interpretacji motywów sennych, ale i wiedzy o nas samych, naszych marzeniach, obawach i uczuciach, z których często sami nie zajemy sobie sprawy. Wówczas dają one o sobie znać właśnie w marzeniach sennych.

Czasami się ich boimy, innym razem jesteśmy ciekawi, jedno jest pewne – bardzo trudno jest ignorować swoje marzenia senne, tym bardziej jeżeli przytrafiają nam się bardzo często. Sennik jest niezastąpiony w interpretacji marzeń sennych, dostarczając bogatej wiedzy na temat konkretnego motywu uwzględniając różne konteksty. Pamiętajmy też, że chociaż zawiera on uniwersalne znaczenia snów, to tak czy inaczej każdy symbol senny warto interpretować w odniesieniu do swojego życia.

Symbol zdrady we śnie

Widok siebie lub swojego partnera we śnie, który dopuszcza się zdrady, zawsze po przebudzeniu wzbudza negatywne odczucia. Boimy się bowiem, że obrazy senne mogą być dla nas wskazówką, aby zachować większą czujność w życiu realnym i więcej uwagi poświęcić swojej relacji. Okazuje się jednak, że symbol zdrady we śnie niekoniecznie zawsze należy interpretować w negatywnym kontekście.

Sen ten może mieć również pozytywne znaczenie. Interpretując sen o zdradzie trzeba wziąć pod uwagę nie tylko, kto zdradza, ale  też z kim zdradza. To pozwoli nam lepiej zrozumieć nasz sen.

Sennik: zdrada

W interpretacji snu o zdradzie duże znaczenie ma to, kto jest we śnie osobą zdradzającą.  Jeżeli to osoba śniąca dopuszcza się we śnie zdrady może to oznaczać duże problemy w rzeczywistości,  z którymi będzie trzeba się zmierzyć. Czasami sen ten interpretowany jest również jako podświadoma chęć spróbowania w swoim życiu czegoś nowego, przekroczenia pewnych granic, na co w prawdziwych sytuacjach nigdy byśmy sobie nie pozwolili. Sen taki może odzwierciedlać niekiedy, że w twoim związku nie dzieje się najlepiej i być może uczucia, którym niegdyś żywiłeś do partnera, dziś są już mniej intensywne.

Wtedy warto zastanowić się nad przyszłością takiej relacji, czy warto ja kontynuować, czy pozwolić każdemu pójść w swoją stronę. Gdy swojego partnera zdradzasz z osobą młodą, oznacza to, ze prawdopodobnie poszukujesz nowych wrażeń, gdy twoim kochankiem jest we śnie osoba dużo od ciebie starsza, może to wskazywać, że potrzebujesz większego poczucia bezpieczeństwa.

Zobacz także: Sennik: ciąża. Co oznacza sen o ciąży?

Sennik: zdrada partnera

Jeżeli widzimy we śnie zdradzającego nas partnera prawdopodobnie uda nam się rozwiązać wszystkie problemy, z którymi do tej pory trudno było nam sobie poradzić. Sennik jednak wskazuje na jeszcze głębsze znaczenie tego symbolu. Taki sen może odzwierciedlać twoją niską samoocenę, a związku z tym podświadomy lęk przed zdradą bliskiej ci osoby.

W przypadku, gdy sen ten pojawia się bardzo często warto porozmawiać z partnerem o swoich obawach.

Sennik: mężczyzna zdradzający kobietę

Jeżeli twoim śnie jakiś mężczyzna dopuszcza się zdrady można to interpretować na wiele sposobów. Przede wszystkim warto pamiętać o tym, że taki sen nie musi oznaczać końca świata dla twojego związku. Wręcz przeciwnie warto taki sen potraktować jako dobry znak dla twojej przyszłości. Prawdopodobnie wszystko, co sobie założyliśmy uda nam się realizować w 100 %, wszelkie działanie przyniesie dużo radości oraz satysfakcji.

Sennik: kobieta zdradzająca mężczyznę

Zdrada dla mężczyzny jest zawsze bardzo trudną sytuacją, z którą ciężko mu się pogodzić. Najczęściej kończy się to rozpadem związku. Widok kobiety zdradzającej we śnie może być oznaką, że znajdzie się w bardzo trudnym położeniu. To symbol upokorzenia, którego doświadczy się w sferze osobistej lub zawodowej. Ale sennik interpretuje ten sen również
w odmienny sposób.

Jeżeli we śnie to żona dopuściła się zdrady warto potraktować to jako dobrą wróżbę w życiu realnym. Prawdopodobnie wreszcie uda ci się pokonać wszystkie przeciwności losu i rozwiązać problemy, z którymi borykałeś się od dłuższego czasu. Jeżeli dodatkowo partnerka we śnie zdradziła cię z kimś z twojego bliskiego otoczenia lepiej zachować w życiu realnym ostrożność w kontaktach z innymi osobami, które nie zawsze są ci przychylne. Taki sen może być również oznaką nadchodzących zmian i konieczności podjęcia trudnych wyborów, zarówno w sferze osobistej, jak i zawodowej.

Zobacz także: Wąż we śnie może ostrzegać przed niebezpieczeństwem! Jak jeszcze można interpretować sny z wężami?

 

Autor: Weronika Misiuk