Obserwuj w Google News

Sennik rozstanie – znaczenie snu. Co oznacza rozstanie we śnie?

3 min. czytania
Aktualizacja 19.08.2021
16.06.2021 11:23
Zareaguj Reakcja

Sen o rozstaniu może być zarówno dobrą, jak i złą wróżbą. Wszystko zależy od kontekstu, w jakim pojawiło się w twoim śnie. Sprawdź, jak zinterpretować swój sen o rozstaniu.

Sennik rozstanie – znaczenie snu.
fot. Shutterstock

Rozstanie z kimś na jawie to zazwyczaj niezbyt przyjemne doświadczenie, pełne bólu, cierpienia. Wbrew pozorom jednak, interpretacja snu o rozstaniu wcale nie musi być negatywna. Rozstanie we śnie może zwiastować także dobre wydarzenia w naszym, życiu.

Sen o rozstaniu – co oznacza?

Interpretacja snu o rozstaniu nie jest jednoznaczna. Jeśli we śnie rozstajesz się z partnerem lub ukochaną osobą, to znak, że twoje plany, na których ci zależało i z którymi wiązałeś wielkie nadzieje, nie powiodą się. Jeśli jednak rozstając się z kimś we śnie, czujesz ulgę i wewnętrzny spokój, to dobra wróżba. Oznacza to bowiem, że wkrótce zamkniesz stary etap życia, uporządkujesz swoje sprawy i wyciągniesz wnioski z pewnych sytuacji, co tylko wyjdzie ci na dobre. Jeśli jednak po rozstaniu z kimś we śnie bardzo cierpisz, to dla ciebie przestroga i wskazówka, byś nie był tak pesymistycznie nastawiony do życia, nie  brał wszystkiego do siebie i zbyt na poważnie i nie przejmował się za bardzo czarnymi myślami, które często pojawiają się w twojej głowie.

Zobacz także:  We śnie leżałaś z kimś w łóżku? Sennik radzi: przyjrzyj się swoim relacjom

Sennik – rozstanie we śnie

Dla interpretacji snu nie bez znaczenia jest także to, z kim rozstajesz się we śnie. Rozstanie z przyjacielem oznacza, że na jawie powinieneś bardziej zadbać o relacji z przyjaciółmi, bo w przeciwnym razie wasza relacja bardzo ucierpi na twoim braku zaangażowania. Rozstanie z partnerem lub ukochaną osobą to symbol twoich lęków separacyjnych i obaw o to, że ta osoba naprawdę cię opuści. To także przestroga, byś w tej relacji był bardziej szczery i otwarty i więcej rozmawiał, zamiast zamiatać problemy pod dywan. Nie martw się jednak, gdy śni ci się, że rozstajesz się z mężem lub żoną. To wbrew pozorom bardzo dobra wróżba, która zapowiada szczęśliwe i udane małżeństwo. Jeśli jednak przyczyną twojego rozstania ze współmałżonkiem we śnie jest zdrada, uważaj – to zapowiedź poważnego kryzysu w waszym związku i sygnał, że oboje powinniście bardziej zadbać o waszą relacje. Rozstanie z chłopakiem lub dziewczyną to zapowiedź nowego rozdziału w twoim życiu, w którym poznasz wiele ciekawych osób. Sen o rozstaniu z kochankiem ma z kolei zwrócić twoją uwagę na twoje potrzeby, które zaniedbujesz, przez co nie jesteś szczęśliwy.

Bardzo dobrą wróżbą jest rozstanie z wrogiem. Oznacza bowiem, że twoje kłopoty się skończą, a ty nie będziesz musiał się o nic martwić. Rozstanie z rodzicami we śnie to z kolei symbol konieczności odcięcia pępowiny – powinieneś wziąć pełną odpowiedzialność za swoje życie i przestać liczyć ciągle na innych.

Zobacz także:  W twoim śnie pojawił się nagi mężczyzna? Sprawdź, co to może znaczyć!

Sennik: rozstanie – znaczenie snu dla kobiety i mężczyzny

W prawidłowej interpretacji snu o rozstaniu, ważna jest także płeć osoby śniącej. Jeśli o rozstaniu śni kobieta, to znak, że w jej związku nie dzieje się najlepiej, a partner nie stara się dla niej tak, jak ona by tego oczekiwała. To także wyraz ukrytych i niezrealizowanych pragnień o wielkiej miłości jak z filmów.

Sen o rozstaniu dla mężczyzny oznacza z kolei, że jest on niepewny siebie w relacjach z innymi i boi się odrzucenia, przez co często godzi się na rzeczy, na które wcale nie ma ochoty. To także wskazówka, by w realnym życiu więcej popracować nad sobą i umocnić swoje poczucie własnej wartości, by nie było ono zależne od innych ludzi.

Zobacz także: Śniłaś, że twój mąż całuje inną kobietę? Koniecznie sprawdź, co to oznacza!