Obserwuj w Google News

Czy porwanie widziane we śnie to zły znak? Przekonaj się!

3 min. czytania
Aktualizacja 01.09.2021
07.02.2019 15:59
Zareaguj Reakcja

Śniło ci się porwanie? Jesteś ciekawy co może oznaczać sen o porwaniu dziecka lub bliskiej osoby? Zobacz, jakie interpretacje tego snu proponuje sennik!

Czy porwanie widziane we śnie to zły znak? Przekonaj się!
fot. Shutterstock

Sen, w którym widzimy porwanie to podobnie jak sen o złodzieju jeden z tych koszmarów, które jak najszybciej chcielibyśmy wymazać z pamięci. A jak interpretuje go sennik?  Czy na pewno zawsze musimy obawiać się tego snu? Poznaj popularne interpretacje!

Sennik: porwanie – czy jest się czego obawiać?

Sen, w którym pojawia się motyw porwania zawsze wzbudza lęk i obawę. Niezależnie od tego, czy porwanie we śnie dotyczy nas samych, bliskich, czy zupełnie obcych nam osób obawiamy się, jakie znaczenie może mieć ten obraz senny w kontekście naszego całego życia.

Porwanie we śnie ma bardzo głęboką symbolikę i może odnosić się do różnych aspektów, również związanych ze sferą emocjonalną  osoby śniącej. Według sennika porwanie we śnie może symbolizować lęki, a często mieć związek z jakimś traumatycznym wydarzeniem we śnie, które zostało wyparte z pamięci.

Taki sen może pojawić się u osób, które nie przepracowały swoich emocji i obaw, które skumulowane przez dłuższy czas w zakamarkach podświadomości uzewnętrzniają się właśnie w postaci obrazów sennych. Co należy wciąć pod uwagę przy interpretacji takiego snu? Przede wszystkim ważne jest to, w jakim kontekście pojawia się porwanie, kto jest porywaczem, a kto – osobą porwaną.

Inne znaczenie będzie miał bowiem sen, w którym to osoba śniąca została uprowadzona, a inne, gdy porwanie dotyczyło kogoś z jej bliskich lub wręcz przeciwnie – zupełnie obcej osoby. Każdy, nawet najmniejszy szczegół może być bardzo ważny, aby zrozumieć prawdziwe znaczenie swojego snu.

Zobacz także: Czy sen, w którym widzisz niemowlę to dla ciebie dobry znak? Przekonaj się!

Sen o porwaniu własnym

W przypadku, gdy we śnie to osoba śniąca jest ofiarą porywacza może to oznaczać, że nie radzi sobie w życiu realnym ze swoimi lękami. Możliwe, że przeżywasz liczne wewnętrzne rozterki i dylematy, które utrudniają ci prawidłowe, codzienne funkcjonowanie. Zastanów się, co może być przyczyną takiej sytuacji.

Być może jesteś ostatnio przytłoczony pracą i licznymi obowiązkami, co powoduje twoje napięcie i jest powodem stresu. Z drugiej strony sen o własnym porwaniu sennik interpretuje także jako utratę kontroli nad swoim życiem. Możliwe, że twoje działania są ograniczane przez liczne normy i zakazy, co budzi twój sprzeciw.

Czasami taki sen można potraktować jako wskazówkę, aby wyzwolić się ze wszelkich schematów myślowych oraz nie bać się wyrażać własnych poglądów i myśli, nawet, gdy inni mają zupełnie odmienne zdanie. W innym kontekście taki sen podobnie jak sen o pociągu bywa interpretowany również jako chęć przeżycia czegoś niezwykłego, potrzeby większej adrenaliny w swoim życiu.

Sen: porwanie, którego sam dokonujesz  

W przypadku, gdy w twoim śnie to ty sam występujesz w roli porywacza prawdopodobnie twoje zachowanie rozczaruje bliskie ci osoby. Możliwe, że ostatnio twoje postępowanie wobec innych pozostawia wiele do życzenia. Podobnie jak sen o policji taki obraz senny może także oznaczać, że dręczą cię wyrzuty sumienia z jakiegoś powodu.

W innym kontekście sen o porwaniu może wskazywać na przeciwstawienie się jakiemuś porządkowi i postępowanie według własnych reguł. Bycie porywaczem we śnie może również oznaczać, że chcesz narzucić komuś swój tok myślenia i sposób postępowania, a twoja próba dominacji nad innymi może być źle odbierana w twoim najbliższym otoczeniu.

Sen o porwaniu dziecka

Taki sen, podobnie jak każdy inny sen o dziecku może wynikać z troski rodziców o swoje pociechy. Często jest wyrazem ich podświadomych obaw i lęków związanych z ich wychowaniem i bezpieczeństwem. W przypadku kobiet spodziewających się potomka sen o porwaniu dziecka może oznaczać ich strach przed porodem i jego możliwymi komplikacjami.

W przypadku, gdy to osoba śniąca dopuszcza się porwania dziecka we śnie może to oznaczać, że w życiu realnym znalazła się w jakiejś sytuacji bez wyjścia i nie widzi szansy na pozytywne zakończenie sprawy. Według niektórych interpretacji taki obraz senny może również wskazywać na tęsknotę za beztroskimi czasami dzieciństwa.

Sen o porwaniu bliskiej osoby

Interpretując sen, w którym ktoś porywa bliską ci osobę trzeba zwrócić uwagę na relacje, jakie łączą cię z nią w życiu realnym. Jeżeli sen dotyczy twojej drugiej połówki, prawdopodobnie boisz się odejścia swojego partnera i tego, jak poradzisz sobie bez niego po rozstaniu.

Twoje wewnętrzne obawy przybierają formę obrazów sennych. Porwanie bliskiej osoby we śnie może być również wyrazem twojej podświadomej troski o nią. To znak, że w rzeczywistości być może za bardzo przejmujesz się jej problemami zamiast skupić się w większym stopniu na swoim prywatnym życiu.

Zobacz także: Deszcz we śnie. Czy to dobry znak?

 

Niektóre znaki zodiaku mają na siebie zły wpływ. Które będą dla ciebie toksyczne?

Jaki znak zodiaku jest dla ciebie toksyczny?