Obserwuj w Google News

Śni ci się, że jedziesz pociągiem? Dowiedz się, jak ten symbol interpretuje sennik!

3 min. czytania
Aktualizacja 01.09.2021
07.05.2020 13:10
Zareaguj Reakcja

Pociąg we śnie w pierwszym skojarzeniu przywołuje na myśl podróż. Sennik interpretuje ten sen również na inne sposoby. Co oznacza jechać pociągiem, czekać lub spóźnić się na pociąg? Jakie znaczenie ma pociąg osobowy lub towarowy we śnie? Podpowiadamy!

kobieta z plecakiem czekająca na pociąg
fot. Shutterstock

Pociągi ukazujące się w snach to niezwykle często pojawiający się motyw senny. Miałeś taki sen i wciąż zastanawiasz się, jak odnieść go do swojego życia? Podpowiadamy najbardziej popularne interpretacje!

Zobacz także: 

Redakcja poleca

Wiele osób, widząc pociąg w swoich snach, od razu interpretuje ten symbol jako czekającą ich podróż. Okazuje się jednak, że motyw ten może mieć znacznie więcej znaczeń. Często symbol ten, podobnie jak sen o śmierci ( sennik - śmierć), to również metafora naszego życia, zmian, które mogą w nim nastąpić, ale też samorozwoju i nowych doświadczeń. Zanim podejmiemy się interpretacji takiego snu, warto czasami zastanowić się wcześniej na jakim etapie życia właśnie się znajdujemy, czego doświadczamy i jakie emocje temu towarzyszą. Takie kompleksowe podejście pomoże nam łatwiej odczytać symbolikę snu.

Sennik: jechać pociągiem

Jazda pociągiem to według sennika zapowiedź nowych doświadczeń i odważnych decyzji. Staniesz się otwarty na nowe doznania i będziesz chciał odkrywać jak najwięcej jasnych stron życia. W interpretacji takiego snu warto również zwrócić uwagę na to, jaki widok mamy z pociągu, kto jedzie z nami w przedziale oraz jakie emocje towarzyszą nam w podróży.

Jeżeli upływa ona w wesołej, pozytywnej atmosferze, to możesz mieć pewność, że cel, który sobie obrałeś jest tym właściwym. Sennik wskazuje, że podróż pociągiem zawsze wiąże się z rozstaniem z drugą osobą, czy to na krótszy, czy na dłuższy czas, stąd taki sen może być niekiedy również wyrazem tęsknoty za bliskimi.

Sennik: podróż pociągiem bez pasażerów

Widok pociągu we śnie z pustymi wagonami sennik interpretuje w kontekście negatywnym. Możliwe, że twoje życie wypełnia pustka. Masz trudności z nawiązywaniem bliskich relacji z innymi ludźmi, przez co czujesz się samotny i opuszczony. Pociąg bez pasażerów może oznaczać również, podobnie sen o kłótni - konflikty rodzinne lub niepowodzenia w życiu osobistym i zawodowym.

Sennik: jazda pociągiem w wagonie sypialnym

Taka podróż widziana we śnie odnosi się do sfery seksualnej i oznacza emocje i pragnienia, których do końca nie jesteś świadomy w życiu realnym. Zepchnięte do podświadomości mogą pojawić się jako symbole senne.

Sennik: czekać na pociąg

Czekanie na pociąg we śnie świadczy o tym, że podjąłeś się jakiegoś działania i zależy ci na szybkiej realizacji swoich celów. Musisz się jednak uzbroić w cierpliwość, aby zobaczyć efekty. Sen ten może odnosić się np. do twojej pracy. Systematyczność  i wytrwałość sprawią, że twoje przedsięwzięcia zakończą się sukcesem.

Sennik: spóźnić się na pociąg

To bardzo popularny motyw senny. Możliwe, że w swoim życiu nie wykorzystujesz okazji, aby zmienić w nim coś na lepsze. To wskazówka, aby być bardziej zdecydowanym i nie marnować żadnych szans, które podsyła ci los.

Zobacz także:  Śni ci się zdrada? Koniecznie sprawdź, co to oznacza!

Sennik: wysiadać z pociągu

Widziałeś we śnie, jak wysiadasz z pociągu? Wiele osób interpretuje taki sen jako bezpieczne dotarcie do celu. Sennik wskazuje, że w najbliższym czasie uda ci się osiągnąć wszystko, co sobie zaplanowałeś. 

Sennik: pociąg towarowy

Widok pociągu towarowego we śnie oznacza, że mimo początkowym problemów uda ci się zakończyć jakąś ważną sprawę. Podobnie jak sen i pieniądzach ( sennik - pieniądze) może również oznaczać nowe przedsięwzięcia oraz korzystne interesy zakończone sukcesem finansowym.           

Sennik: pociąg osobowy

Pociąg osobowy widziany we śnie to z kolei zapowiedź nowych obiecujących kontaktów i znajomości. Możesz liczyć na to, że niektóre z nich mają szansę przerodzić się w wartościowe i długotrwałe relacje.

Sen: pociąg stojący w miejscu

Śniło ci się, że pociąg, do którego wsiadłeś zamiast ruszyć stał cały czas w miejscu? Niestety nie jest to dla ciebie dobra wróżba. Czeka cię mało korzystny dla ciebie czas. Taki sen wskazuje również, że do twojego życia wkradła się rutyna, a to, czym się aktualnie zajmujesz nie daje ci żadnej satysfakcji i szansy na rozwój. Stojący pociąg to również wskazówka, aby nadać trochę koloru swojej szarej, monotonnej codzienności i np. zrobić coś, czego nigdy wcześniej nie próbowałeś. Takie urozmaicenie może ci dodać skrzydeł stać się motorem do dalszych spektakularnych zmian, które zmienią twoje życie na lepsze.

Sen o pociągu pędzącym

Jeżeli widzisz w swoim śnie pędzący pociąg, możesz spodziewać się wielu zmian w swoim życiu osobistym lub zawodowym. Sennik sugeruje, że sen ten może również oznaczać, że czekają cię wyzwania, na które nie jesteś jeszcze odpowiednio przygotowany. Sprostanie im będzie wymagało od ciebie dużo samozaparcia i wiary we własne możliwości.