Obserwuj w Google News

Śnił Ci się pies? Koniecznie sprawdź co to oznacza!

4 min. czytania
03.06.2020 08:23
Zareaguj Reakcja

Pies pojawiający się we śnie to częsty widok szczególnie wśród miłośników tych czworonogów. Jak ten motyw interpretuje sennik? Co oznacza biały pies i czarny pies we śnie? Dowiedz się, jak interpretować sen o psie!

Sennik: pies
fot. Shutterstock

Pies to bardzo popularny motyw we śnie. Sennik zawiera wiele różnych interpretacji snów,
w których pojawia się pies. Z jednej strony mówi się bowiem, że jest to najlepszy przyjaciel człowieka, z drugiej – może symbolizować również agresję. Jak interpretować sen o psie?

Zobacz także: Osoby urodzone w tym miesiącu osiągają największe sukcesy w życiu

Sennik – dlaczego warto po niego sięgać

Sennik to najczęściej pierwsze źródło informacji, kiedy pragniemy poznać znaczenie marzeń sennych. Symbolika snów fascynuje bowiem ludzi od najdawniejszych czasów, którzy upatrują w nich odniesień do swojego realnego życia. Bardzo często sny wyrażają to, do czego w życiu realnym trudno nam się przyznać. Może to dotyczyć zarówno naszych pragnień, uczuć, jak i lęków. W wielu przypadkach możemy również nie być ich świadomi, dlatego wracają do nas pod postacią marzeń sennych. Sny stanowią też często wskazówkę, jak należy postępować, albo wręcz przeciwnie – czego nie powinniśmy robić i czego warto się wystrzegać w życiu codziennym.

Znaczenie snów o psie

Widok psa we śnie nie jest czymś nadzwyczajnym, szczególnie wśród osób które w życiu realnym posiadają go. Więź, która łączy właściciela i jego czworonoga może mieć swoje odzwierciedlenie w snach. Nic dziwnego, w wielu domach pies jest traktowany jak członek rodziny. Jest symbolem wierności i lojalności.  Sennik interpretuje sny, w których pojawia się pies na wiele różnych sposobów w zależności od kontekstu. W związku z tym mogą mieć one zarówno pozytywne znaczenie, jak i wręcz przeciwnie – zwiastować problemy lub stanowić ostrzeżenie.

Sennik: pies łagodny i agresywny

Widok łagodnych, spokojnych psów we śnie wskazuje na to, że w życiu codziennym czujemy się bezpiecznie i komfortowo wśród najbliższych nam osób.  To również oznaka bardzo dobrego samopoczucia. Co  w takim razie, kiedy we śnie pojawia się agresywny pies? Najczęściej może to sygnalizować głęboko skrywane obawy, których często nie jesteśmy świadomi. Widok agresywnego psa we śnie może też wskazywać, że znajdziemy się
w niebezpiecznej sytuacji lub ostrzegać przed osobami, które robią wszystko, aby ci zaszkodzić. Agresywny pies we śnie może również zwiastować czekające nas konflikty rodzinne.

Zobacz także:  Niektóre sny mogą mieć ogromne znaczenie dla naszego życia. Tych lepiej nie ignorować

Sennik: psy - na co należy zwrócić uwagę przy interpretacji?

Sennik podaje wiele interpretacji snu o psie. Jeżeli zależy nam na bardzo szczegółowej analizie snu warto tuż po przebudzeniu zapisać sobie na kartce najważniejsze informacje na jego temat, tak, aby nie pominąć, żadnych istotnych szczegółów.  W tym wypadku potrzebne jest zrozumienie kontekstu w którym we śnie pojawił się pies. Trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na jego rozmiar, kolor sierści, zachowanie i stosunek do innych, by móc je prawidłowo zinterpretować.

Biały pies i czarny pies we śnie

Czarny pies widziany we śnie niestety nie oznacza dobrych wiadomości. To symbol czekających nas kłopotów, które mogą dotyczyć różnych sfer naszego życia zawodowego, jak i osobistego.  Z kolei biały pies, jak wskazuje sennik to bardzo dobra wróżba.  Oznacza korzystny czas do realizacji własnych przedsięwzięć.  

Sen o psie –  interpretacje

Bardzo często we śnie pojawia się motyw szczekającego psa.  Sennik interpretuje go jako oszczerstwo i obmowę, z którą możemy się spotkać w realnym życiu. Innym popularnym symbolem jest gryzący pies. Jego interpretacji jest bardzo wiele. Oznacza on, że w naszym otoczeniu jest ktoś,  kto postępuje wobec nas nieuczciwie. Z drugiej strony może również odzwierciedlać nasz negatywny stosunek względem innych osób. Ugryzienie przez psa może być również symbolem nadchodzącej kłótni na temat pieniędzy.

Sennik: pies na smyczy

Jeżeli widzisz we śnie psa prowadzonego na smyczy może mieć to kilka znaczeń. Z jednej strony może być to oznaka dużej samodyscypliny osoby śniącej, z drugiej strony wskazywać na przeszkody, które uniemożliwiają mu realizację swoich marzeń. W przypadku, gdy w naszym śnie to my sami prowadzimy psa na smyczy może to oznaczać, że w twoim otoczeniu znajdują się osoby, które nie życzą ci najlepiej i w ukryciu działają na twoją niekorzyść. Z kolei widok psa uwiązanego, np. do budy to symbol poradzenia sobie ze wszystkimi przeszkodami, które uniemożliwiały nam do tej pory samorealizację.

Sennik: szczeniak

Szczeniak zawsze kojarzy się miło i pozytywnie, dlatego  widok szczeniaka we śnie mało kiedy wywołuje u nas negatywne odczucia. Mimo wszystko wiele osób zastanawia się, jak interpretować ten sen. Sennik wskazuje, że mały pies ujrzany podczas snu zapowiada pozytywne wydarzenia w naszym życiu. To nie tylko symbol nowych, kreatywnych pomysłów, ale przede wszystkim zapowiedź pięknych, szczęśliwych dni.

Zobacz także: Te znaki zodiaku najczęściej ulegają niewłaściwym facetom

 

Autor: Weronika Misiuk