Obserwuj w Google News

Czy sen o lataniu może zapowiadać podróż? Przekonaj się!

3 min. czytania
Aktualizacja 03.02.2022
07.02.2019 15:38
Zareaguj Reakcja

Latanie może śnić się nie tylko tym, którzy marzą o podróżach. Sprawdź, co znaczy latanie samolotem, bez skrzydeł, w powietrzu lub latać helikopterem we śnie?

Czy sen o lataniu może zapowiadać podróż? Przekonaj się!
fot. Shutterstock

Latanie niemal od zawsze kojarzyło się z potrzebą wolności, pokonywaniem barier i przekraczaniem swoich granic. A co może znaczyć sen o lataniu? Czy możemy interpretować go w podobnym kontekście? Zobacz, jakie wyjaśnienia tego snu proponuje sennik.

Zobacz także: Czy drzewo we śnie to dobry znak? Koniecznie sprawdź, co na ten temat mówi sennik

Sennik: latanie

Motyw latania we śnie jest niezwykle popularny i może pojawić się w różnych momentach naszego życia. Sen o lataniu często śni się osobom o dużych ambicjach, które są gotowe pokonywać swoje słabości i ograniczenia, tylko po to, aby osiągnąć zamierzony cel.

Jeżeli przyśnił ci się taki sen prawdopodobnie nie lubisz postępować zgodnie z narzuconymi ci normami i zasadami, a swoim zachowaniem potwierdzasz, że wymykasz się schematom i wolisz iść pod prąd. Taki sen pojawia się wtedy, gdy masz dużą potrzebę wolności i cenisz sobie swobodę działania.

To tylko niektóre z interpretacji tego snu, a ilość różnych znaczeń proponowanych przez senniki tylko potwierdza, że jest to dość skomplikowany motyw senny. Aby zrozumieć ten sen w kontekście swojego życia nie wystarczy zwrócić uwagę tylko na sam fakt latania, ale również dodatkowe elementy, czyli np. czym dokładnie odbywał się lot. Czasami z pozoru mało istotne szczegóły mają duży wpływ na interpretację całego snu.

Sen o lataniu do góry

Sen, w którym widzisz jak unosisz się ku górze podobnie jak sen o windzie jadącej w górę może symbolizować nadchodzący sukces i spełnienie twoich marzeń. Masz duże szanse, że twoje plany zakończą się sukcesem, pod warunkiem, że poświęcisz trochę sił i pracy na ich realizację.

Sen o lataniu do góry można interpretować również w kontekście własnego rozwoju i samorealizacji. Możliwe, że kolejne miesiące będziesz chciał wykorzystać na doskonalenie swoich umiejętności ale też pracę nad sobą. Według sennika taki obraz senny może się również pojawić u osób, które dużą część swojego życia poświęcają sprawom duchowym, nie dbając tak bardzo o rzeczy materialne.

Sen: latanie w dół

Taki sen od razu na myśl przywołuje najgorsze scenariusze. Podobnie jak sen o schodach w dół często jest zapowiedzią jakichś przejściowych kłopotów, z którymi będziesz musiał się zmierzyć. Według sennika może być on również symbolem porzucenia swoich marzeń  i planów, poczucia braku sensu swoich działań.

Sen o lataniu w dół może również świadczyć o tym, że twoje życie realne nie przypomina tego, które sobie wymarzyłeś i nie przynosi ci żadnej satysfakcji. Sen ten można potraktować także jako wskazówkę, aby dokonać jakichś zmian i wprowadzić nieco barw do swojej szarej codzienności. Zmiana pracy, miejsca zamieszkania lub nawet kilkudniowy wyjazd na pewno pomogą ci spojrzeć na swoje problemy z innej perspektywy.

Sennik: latanie samolotem

Taki sen podobnie jak każdy inny sen o samolocie może mieć wiele interpretacji. Zazwyczaj traktuje się go jako zapowiedź jakichś nowych doświadczeń lub zmian. Zastanów się, czy przypadkiem w ostatnim czasie jakieś wydarzenie nie zamieszało trochę w twoim dotychczasowym życiu? Jeżeli tak, to możliwe, że sen ten jest podświadomą reakcją organizmu na tę sytuację.

Taki sen często przytrafia się osobom, które cenią sobie wolność i niezależność i nie lubią podążać utartymi ścieżkami. Taki obraz senny może pojawić się również w obliczu podjęcia jakiejś ważnej decyzji, która może zaważyć o naszym dotychczasowym życiu. Według niektórych senników latanie samolotem we śnie może również zapowiadać liczne sukcesy zarówno na polu osobistym, jak zawodowym.

Sennik: latanie bez skrzydeł

Sen ten może być symbolem spełnionych marzeń i realizacji swoich planów bez względu na pojawiające się przeszkody. Możliwe, że jesteś osobą pewna siebie, która wierzy w swoje możliwości i nigdy się nie poddaje, nawet jeśli nie widzi natychmiastowych efektów swoich działań.

Latanie bez skrzydeł we śnie można interpretować również jako próbę pokonania swoich słabości, lęków, ograniczeń. Jeżeli jest coś, co w ostatnim czasie skutecznie powstrzymywało cię przed realizacją twoich marzeń to nareszcie masz czas, aby to zmienić.

Sennik: latanie w powietrzu

Latanie w powietrzu może być zapowiedzią miłych, beztroskich chwil. Być może po okresie wypełnionym pracą i domowymi obowiązkami uda ci się wreszcie wybrać na zasłużony odpoczynek i zdystansować do codziennych problemów.

Sennik: latanie paralotnią

Lot paralotnią widziany we śnie można potraktować jako dobry znak. Według sennika przeważnie jest to zapowiedź nowych wyzwań i doświadczeń. Los podsunie ci wiele możliwości i tylko od ciebie zależy, czy będziesz potrafił to dostrzec i odpowiednio wykorzystać.

Zobacz także: Zobaczyłeś drzwi we śnie? Sprawdź, co mogą oznaczać!

Niektóre znaki zodiaku potrafią być agresywne. Na które lepiej uważać?

Te 4 znaki zodiaku są agresywne! Lepiej na nie uważać