Obserwuj w Google News

Widziałeś księdza we śnie? Co o tym mówi sennik? Sprawdź!

4 min. czytania
29.08.2018 15:32
Zareaguj Reakcja

Ksiądz to jeden z najpopularniejszych motywów sennych. Ksiądz może pojawić się w snach w różnych sytuacjach. Zastanawiasz się, jak sennik interpretuje takie sny? Miałeś sen o księdzu, który udziela błogosławieństwa? A może śnił ci się ksiądz proboszcz lub ksiądz po kolędzie? Poznaj symbolikę tych snów!

ksiądz trzymający różaniec
fot. Shutterstock

Sen o księdzu, podobnie jak  sen o kościele, może się pojawić nie tylko u osób religijnych. Przyśnił ci się taki sen i wciąż zastanawiasz się nad jego znaczeniem? Przekonaj się, co może oznaczać motyw księdza we śnie.

Zobacz także: 

Redakcja poleca

Sen, w którym pojawia się ksiądz może mieć wiele znaczeń. Okazuje się, że nie zawsze sen ten ma wydźwięk pozytywny. Raz może być przestrogą, innym razem stanowić dobrą wróżbę na przyszłość. Wszystko zależy do kontekstu, w jakim go widzimy.

W interpretacji takiego snu kluczowe jest to, czy ksiądz ukazuje się we śnie w kościele, czy poza nim, ważna jest również jego szata oraz nasz stosunek do niego. Dla wielu osób ksiądz jest autorytetem, dlatego jego widok we śnie często odbierają jako wskazówkę, jak należy postępować, aby żyć w zgodzie ze sobą i swoim sumieniem.

Sennik: ksiądz w sutannie

Widok księdza w sutannie we śnie nie niesie ze sobą optymistycznych wieści. Prawdopodobnie w życiu realnym swoim zachowaniem przysporzysz innym wielu zmartwień i trosk. Zanim podejmiesz jakieś działania, zastanów się, czy postępując w ten sposób nie zranisz kogoś z najbliższych ci osób. Odzyskanie ich zaufania może być bowiem w późniejszym czasie niezwykle trudne. Sen o księdzu w sutannie może symbolizować również problemy z dostosowaniem się do ogólnie przyjętych norm i zasad.

Sennik: ksiądz proboszcz

Wiele osób traktuje proboszcza jako autorytet w sprawach wiary i moralności. Jego widok we śnie sennik interpretuje jako symbol pozytywnych, życzliwych relacji z ludźmi. W najbliższym czasie możesz liczyć na przychylność i szacunek innych osób.  Jeżeli w ostatnim czasie oddaliłeś się od kogoś, to jest to dobry czas, aby odnowić znajomość i ponownie zbliżyć się do siebie. Widok proboszcza we śnie może również świadczyć o tym, że czeka cię spotkanie z jakąś ważną osobą, które może dotyczyć zarówno sfery zawodowej, jak i prywatnej.

Sennik: ksiądz po kolędzie

Ksiądz, który składa ci wizytę duszpasterską, może symbolizować zmiany, które pojawią się w sferze zawodowej lub prywatnej, jak np. nowa praca, awans, lub, jak w przypadku snu o ciąży (zobacz też:  sennik - ciąża) - narodziny dziecka. Wprowadzą one wiele zawirowań i świeżości do twojego dotychczasowego życia. Co ciekawe sen ten dla osób samotnych, podobnie jak sen o ślubie (sennik - ślub) może być zapowiedzią zawarcia związku małżeńskiego.

Sennik: ksiądz w kościele

W przypadku, gdy widzisz w swoim śnie księdza kościele, musisz przygotować się na liczne problemy, z którymi będziesz musiał się zmierzyć. Może być to choroba, kłopoty w pracy lub np. rozpad związku.  Jeżeli ksiądz widziany we śnie wygłasza w kościele kazanie, powinieneś zastanowić się nad swoim dotychczasowym życiem i określić swoje priorytety. Wyznaczenie sobie określonych celów sprawi, że łatwiej ci będzie realizować swoje marzenia. Gdy ksiądz w kościele modli się w skupieniu, możliwe, że w twoim życiu panuje chaos i potrzebujesz chwili wyciszenia, oderwania się od codzienności.

Zobacz także:  Co oznacza sen o śmierci? Dowiedz się, jak interpretuje ten symbol sennik!

Sen: ksiądz odprawiający mszę

Widok we śnie księdza, który odprawia mszę, niestety nie jest dla nas dobrą wróżbą. Sen ten może symbolizować poważne kłopoty w sferze osobistej lub zawodowej, które mogą dotyczyć zarówno nas, jak i naszych najbliższych. Troski oraz zmartwienia mogą wiązać się pracą, nauką, jak również problemami w relacjach z innymi ludźmi. Jeżeli dodatkowo widzimy we śnie duchownego, który wygłasza przemowę z ambony, wówczas możemy spodziewać się pogarszającego się stanu zdrowia u siebie lub kogoś z członków naszej rodziny.

Sennik: ksiądz w konfesjonale

Spowiedź widziana we śnie może oznaczać wewnętrzne oczyszczenie. Możliwe, że jesteś właśnie na takim etapie życia, w którym potrzebujesz ukojenia i chcesz zapomnieć o dręczących się sprawach z przeszłości. Ten sen to symbol twojej wewnętrznej metamorfozy i skierowania się w większym stopniu ku sprawom duchowym.

Sen o księdzu, który udziela błogosławieństwa

Taki obraz sennik interpretuje jako dobrą wróżbę na przyszłość. Przed tobą bowiem wiele nowych możliwości, które otworzą ci drzwi do świata, jaki do tej pory był ci obcy. Los da ci szansę na zmianę swojego dotychczasowego życia i tylko od ciebie zależy, czy tą szansę dostrzeżesz i wykorzystasz, czy też nie. Być może czeka cię zmiana pracy, propozycja interesującego wyjazdu lub nowa bardzo dobrze zapowiadająca się relacja. Dlatego warto być uważnym, aby nie przeoczyć swojej życiowej szansy. Sen o księdzu, który udziela błogosławieństwa, to również symbol otwartości umysłu. Możesz być pewny, że wszystkie decyzje, które teraz podejmiesz zakończą się dla ciebie sukcesem.