Obserwuj w Google News

Śnił ci się kot? Zobacz, co oznaczają sny o małych lub miauczących futrzakach

3 min. czytania
Aktualizacja 03.09.2021
26.07.2018 15:54
Zareaguj Reakcja

Kot pojawia się często w snach nie tylko miłośników tych zwierząt. Szary, biały i czarny kot to popularne motywy senne. A co oznacza miauczący kot? Poznaj znaczenie snów o kotach!

sen o kotach
fot. Shutterstock

Kot to bardzo popularny motyw senny. W wierzeniach mitologicznych uważano, że widok kota może być symbolem płodności lub nowego początku. Co oznacza kot w snach i jak ten symbol interpretuje sennik?

Sennik: kiedy warto do niego sięgać?

Sennik może być kluczem do zrozumienia własnych  emocji, nieuświadomionych potrzeb i lęków. Jeżeli nie możesz zapomnieć o swoim śnie i stale zastanawiasz się, co mogły oznaczać zawarte w nim symbole, sennik może stanowić doskonałą pomoc. Oczywiście do interpretacji poszczególnych snów warto podchodzić z dystansem. Każdy symbol można tłumaczyć na różne sposoby i wpływa na to wiele czynników. Trzeba wziąć pod uwagę, czy dany motyw pojawił się w śnie kobiety, czy mężczyzny. Ważny jest również kontekst kulturowy oraz sytuacje, w których się obecnie znajdujemy lub nasze dotychczasowe doświadczenia.

Sennik: kot

Symbol kota we śnie możemy interpretować na wiele różnych sposobów. To zwierzę, które kojarzy się z tajemniczością, mądrością i sprytem. Interpretacja snów, w którym widzisz kota, często odnosi się do tego, jaki masz stosunek do niego w życiu realnym. Jeżeli lubisz koty, prawdopodobnie sen ten może wskazywać na mocne strony twojej osobowości. Gdy jednak nie należysz do grona miłośników tych zwierząt, widok kota we śnie może wskazywać na jakieś wewnętrzne dylematy dotyczące twojej osoby. Mówi się, ze koty chodzą własnymi drogami i jeśli widzisz kota we śnie, może to również świadczyć o twoim dużym poczuciu wolności, a jednocześnie braku potrzeby nawiązywania silnych relacji z innymi ludźmi i uczuciu samotności. Wiele interpretacji zawartych w sennikach odnosi się również do sfery seksualności i związanych z nią potrzeb.

Co oznacza kot we śnie?

Jakie motywy senne pojawiają się najczęściej w kontekście snu o kotach? Jeżeli zdarzyło ci się zobaczyć we śnie kota polującego na myszy, prawdopodobnie obok ciebie jest osoba, która poprzez swoje negatywne, celowe działania może zaszkodzić tobie i innym. Widok kota we śnie sennik interpretuje również jako konieczność zaufania swojej intuicji. Czasami symbol kota to również zapowiedź pomyślności w życiu osobistym lub powodzenia w finansach. Jeżeli widzisz we śnie rannego kota, może się okazać, że przeżyjesz zawód miłosny, który długo będziesz rozpamiętywać.

A co w sytuacji gdy we śnie zostałeś zaatakowany przez koty? To oznacza problemy w relacjach z innymi osobami., które będą za wszelką cenę próbowały ci odebrać coś bardzo dla ciebie cennego. Jeżeli we śnie zostałeś ugryziony przez kota jest to również symbol wrogo nastawionych do ciebie osób.

Sennik: małe koty

Motywem często pojawiającym się we śnie są małe koty. Najczęściej sen ten interpretuje się w sposób pozytywny, jako zapowiedź radosnych chwil w życiu. Widok wielu małych kotów może symbolizować możliwość nawiązania nowych obiecujących kontaktów i poznania ciekawych osób. Kocięta we śnie oznaczają również otwartość umysłu i kreatywność. Jeżeli obrazy senne przedstawiają z kolei kotkę ze swoimi dziećmi, może być to symbol pomyślności w finansach. Małe koty we śnie można też interpretować w stosunku do osobowości osoby śniącej. Jest to wówczas symbol jego kłótliwego, stanowczego charakteru albo niedojrzałości.

Sennik: miauczący kot

Jeżeli słyszysz we śnie miauczącego kota, prawdopodobnie będziesz świadkiem lub nawet uczestnikiem jakiejś intrygi. To także ostrzeżenie przed osobą z twojego otoczenia, która robi wszystko, aby cię zdyskredytować w oczach innych ludzi. Zupełnie odmienną interpretację tego snu proponuje z kolei sennik arabski. Według niego miauczący kot we śnie to nic innego jak podświadome pragnienie bycia kochanym i nawiązania szczerych, przyjacielskich relacji.

Sennik: biały, szary i czarny kot

Widok białego kota we śnie może oznaczać, że posiadamy fałszywy obraz jakiejś osoby i w rzeczywistości jest ona zupełnie inna. Biały kot to także symbol ciepłych uczuć, jakie żywimy w stosunku do naszego partnera, udanego związku oraz szczęśliwych chwil w życiu osobistym, jak również zawodowym. Sennik interpretuje ten symbol również jako zapowiedź pomyślnego rozwiązania nurtujących nas od dawna spraw. W przypadku, gdy widzisz we śnie szarego kota, prawdopodobnie w najbliższym czasie czeka cię wiele pozytywnych chwil.

Zupełnie odmiennie sennik interpretuje widok czarnego kota we śnie. Symbol ten nigdy nie kojarzył się dobrze, zwiastując ludziom pecha i nieszczęście. Również w kontekście snu czarny kot to synonim wielu problemów finansowych, zdrowotnych, ale i miłosnych. Ostrzega przed nadchodzącym niebezpieczeństwem. W senniku arabskim czarny kot to również rozpad relacji przyjacielskich.

 

Autor: Weronika Misiuk