Obserwuj w Google News

Sennik jezioro – znaczenie snu. Co oznacza jezioro we śnie?

4 min. czytania
Aktualizacja 04.04.2022
16.06.2021 11:12
Zareaguj Reakcja

Jezioro we śnie to odzwierciedlenie naszej duszy i stanu wewnętrznego, dlatego sen o jeziorze może mieć wiele interpretacji. Poznaj znaczenie swojego snu o jeziorze.

Sennik jezioro
fot. Shutterstock

Jezioro we śnie jest symbolem twojej duszy, wyobraźni i wewnętrznych, nieuświadomionych pragnień, dlatego jego interpretacja jest szczególnie ważna. Od tego, czy śniło ci się brudne czy czyste jezioro i czy woda w nim była spokojna czy wzburzona, zależy interpretacja snu.

Sen o jeziorze – co oznacza?

Motyw jeziora pojawiającego się we śnie jest bardzo popularny i często występujący zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Nic w tym dziwnego, ponieważ jezioro we śnie symbolizuje twoje wnętrze oraz ukryte pragnienia i marzenia. Sen ten może mieć różnorodne interpretacje, w zależności od kontekstu, w jakim się pojawia. Może być zapowiedzią zbliżającego się spokojnego czasu, w którym będziesz mógł naładować baterie pozytywną energią, jak również przestrogą przed poważną stratą, z którą nie będziesz umiał sobie poradzić.

Zobacz także: Sennik statek – znaczenie snu. Co oznacza statek tonący, pasażerki, piracki?

Sennik – czysta i brudna woda w jeziorze

Jeśli we śnie widzisz wodę w jeziorze to zapowiedź rychłego spotkania z kimś, kto przyniesie ci spokój i pomoże rozwiązać twoje problemy. Jeśli jednak woda w jeziorze, o którym śnisz, jest brudna, to znak, że na jawie przyjmujesz od innych pomysły i idee, które nie do końca ci odpowiadają i nie są dla ciebie dobre. To przestroga, byś popracował nad swoją asertywnością i nauczył się lepiej wyrażać swoje potrzeby. Czyta woda w jeziorze to dobra wróżba, która mówi, że niebawem pozbędziesz się złych myśli i obaw, które miały duży wpływ na twoje życie i samopoczucie. Jeśli w twoim śnie woda w jeziorze jest spokojna, to dobry znak – czeka cię szczęście w miłości i życiu prywatnym. Jeśli jednak woda jest wzburzona, uważaj – to zapowiedź trudnych sytuacji, w których zostaniesz wystawiony na liczne próby i będziesz musiał pokonać wiele przeszkód i przeciwności losu. Dobrą wróżbą jest sen o zamarzniętym jeziorze i jeziorze bez wody. Pierwszy oznacza, że niebawem poznasz wielu nowych przyjaciół, drugi – że możesz liczyć na ich szczerość i lojalność.

Zobacz także: Śniło Ci się, że bierzesz kąpiel? Koniecznie sprawdź, co oznacza ten sen!

Sennik – widzieć jezioro, pływać, łowić, topić się w jeziorze

Poza stanem jeziorze, które widzisz we śnie, ważne jest także to, co ty sam robisz. Jeśli tylko patrzysz na jezioro, to znak, że czujesz potrzebę odizolowania się od wszystkiego i wszystkich i pobycia trochę sam na sam z własnymi myślami. Jeśli jezioro, na które widzisz, znajduje się w górach – to dodatkowy znak, że musisz jak najszybciej podjąć pewną ważną decyzją, a każdy dzień zwłoki działa na twoją niekorzyść.  Gdy przeglądasz się w tafli jeziora, powinieneś zwrócić większą uwagą na swoją samoocenę. To wyraz skłonności narcystycznych, nieumiejętności przyjmowania krytyki oraz potrzebę ciągłego bycia adorowanym. Jeśli we śnie kąpiesz się w jeziorze lub pływasz w nim, to wiedz, że w oczach innych jesteś osobą niegodną zaufania i niestabilną emocjonalnie.

Jeśli płyniesz statkiem po jeziorze, to dobry znak, wróży ci to sukces i sprawach zawodowych. Jeśli jednak pogoda jest burzliwa, uważaj – to zapowiedź trudności, które uda ci się pokonać wyłącznie dzięki sile spokoju. Bądź także ostrożny, gdy śni ci się, że płyniesz po jeziorze łodzią, do której zaczyna nabierać się woda i która zaczyna tonąć. Oznacza to bowiem, że wkrótce spadnie na ciebie wielkie nieszczęście takie jak choroba bliskiej osoby.

Złą wróżbą jest także łowienie ryb w jeziorze – to zapowiedź nieudanego małżeństwa, pełnego bólu i cierpienia. Jeśli w jeziorze jest wiele ryb, to znak, że na jawie nie osiągasz takich korzyści, jakie mógłbyś, zwłaszcza w sprawach finansowych i zawodowych. Gdy we śnie topisz się w jeziorze, to przestroga i ostrzeżenie przed trudnymi i niebezpiecznymi sytuacjami, które przyniosą ci ból i cierpienie.

Zobacz także: Śni ci się ulewa? Sennik podpowiada, że czas na emocjonalne oczyszczenie. Co jeszcze znaczy sen o ulewie?

Sennik – jezioro we śnie

Gdy we śnie stoisz na brzegu jeziora to doby znak – możesz spodziewać się, że w twoim życiu zapanuje teraz spokój, a ty będziesz czuć się bezpiecznie i będziesz mieć oparcie w przyjaciołach i rodzinie. Jeśli jednak widzisz w jeziorze jakieś niezidentyfikowane stworzenia, spodziewaj się serii porażek, które znacząco wpłyną na twoje życie i pokrzyżują większość ważnych dla ciebie planów. Dobrą wróżbą jest natomiast port nad jeziorem. Jeśli widzisz port, wpływasz do niego lub w nim stoisz, to znak, że w twoim życiu niebawem zapanuje spokojny i szczęśliwy okres, w którym będziesz mógł odpocząć i cieszyć się tym, co masz.

Zobacz także: Zdarzyło ci się pływać we śnie? Sprawdź, co o pływaniu mówi sennik!