Obserwuj w Google News

Czy sen o górach oznacza coś pozytywnego? Oto popularne interpretacje!

3 min. czytania
Aktualizacja 02.09.2021
07.02.2019 15:20
Zareaguj Reakcja

Góry mogą się przyśnić nie tylko fanom narciarstwa. Co oznacza schodzić z góry, widzieć góry, zjeżdżać z góry lub góry ośnieżone we śnie? Przekonaj się!

 Czy sen o górach oznacza coś pozytywnego? Oto popularne interpretacje!
fot. Shutterstock

Odczytanie symboliki snu, w którym pojawiają się góry nie należy do najłatwiejszych zadań. W zależności od kontekstu mogą mieć bowiem wiele różnych znaczeń. Twój sen o górach wciąż nie daje ci spokoju i bezskutecznie próbujesz znaleźć jakieś odniesienie do swojego życia? Zobacz, jakie interpretacje proponuje sennik!

Zobacz także: Miałeś sen, w którym twoim oczom ukazał się ojciec? Poznaj jego interpretacje!

Sennik: góry

Sen o górach, podobnie jak sen o morzu często pojawia się w naszym życiu kiedy przytłoczeni licznymi obowiązkami pomału zaczynamy myśleć o odpoczynku. Okazuje się jednak, że taki obraz senny nie zawsze powinniśmy interpretować w kontekście pozytywnym.

Góry widziane we śnie mogą bowiem również oznaczać liczne przeszkody, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć, aby osiągnąć swoje cele. Symbolika tego snu nie jest jednoznaczna, dlatego w przypadku jego interpretacji pomocne może okazać się zwrócenie uwagi na kilka istotnych szczegółów.

Zaraz po przebudzeniu postaraj się wydobyć ze swojego snu, jak najwięcej elementów, które mogą okazać się przydatne. Zwróć uwagę na to, jakim kontekście zobaczyłeś góry i co dokładnie w nich robiłeś. Każda, z pozoru mało istotna rzecz może być niezwykle ważna, aby znaleźć jakiś związek między twoim obrazem sennym a rzeczywistością.

Sennik: schodzić z góry

Schodzenie z góry we śnie zazwyczaj sennik interpretuje pozytywnie. To znak, że uda ci się rozwiązać wszelkie problemy lub zdobyć upragniony cel, a w twoim życiu zapanuje wreszcie spokój i stabilizacja. Zastanów się, czy w ostatnim czasie zbyt wiele czasu nie poświęcasz na rozwiązanie jakiejś ważnej dla ciebie sprawy, możliwe, że jesteś bliski znalezienia wyjścia z tej sytuacji.

Czasami schodzenie z góry we śnie oznacza również zamknięcie jakiegoś etapu w swoim życiu lub podobnie jak sen o schodach w dół stagnację i porzucenie swoich planów.

Sen o górach, po których się wspinasz

Taki obraz bardzo często pojawia się w snach osób ambitnych, które wciąż stawiają sobie nowe cele i dążą do ich realizacji. Sennik interpretuje ten sen jako próbę osiągnięcia swoich celów, spełnienie marzeń, za czym stoi często ciężka, wyczerpująca praca.

Czasami taki sen, podobnie jak sen o pociągu może symbolizować chęć zmiany swojego życia, przekroczenie własnych możliwości, rozwój własnej osobowości i dążenie do samorealizacji. Sen o górach może również oznaczać długą drogę do pokonania, aby osiągnąć upragniony sukces. Wspinanie się po górach w takim kontekście może być więc symbolem walki z trudnościami i przeciwnościami losu, które napotykamy w codziennym życiu.

Sen: góry wysokie lub niskie

W interpretacji snu o górach nie bez znaczenia jest również ich wysokość. Im wyższy szczyt widzisz we śnie, tym większy i trudniejszy cel pragniesz osiągnąć w swoim życiu. Wysokie góry widziane we śnie to podobnie jak sen o windzie jadącej w górę symbol determinacji oraz dużych ambicji osoby śniącej, która nie boi się wyzwań i wszelkie przeszkody pojawiające się na jej drodze pokonuje z uśmiechem na twarzy.

Z kolei widok niskich gór we śnie może świadczyć o tym, że jesteś osobą, która unika ryzyka, woli podążać utartymi ścieżkami i korzystać ze sprawdzonych rozwiązań.

Sennik: widzieć góry

Widok gór we śnie może oznaczać, że postawiłeś sobie cele, ale droga do ich realizacji jest jeszcze bardzo długa. Możliwe, że będziesz musiał wykazać się dużą determinacją i pracowitością, aby osiągnąć upragniony sukces. Taki den może również zapowiadać konieczność zmierzenia się z problemami, które pojawią się w najbliższym czasie w twoim życiu.

Sennik: zjeżdżać z góry

Taki obraz senny może oznaczać, że szybko uporasz się z problemem, który na pierwszy rzut oka wydawał się trudny do rozwiązania. Zjeżdżanie z góry podobnie jak sen o dziecku może oznaczać także beztroskie podejście do życia i niedojrzałość osoby śniącej.

Sennik: góry ośnieżone

Taki obraz senny, może oznaczać, że znajdziesz się w sytuacji, w której będziesz potrzebował pomocy innych osób. Nie bój się poprosić o wsparcie, bo samemu może być ci ciężko w walce z trudnościami.

Sennik: wycieczka w góry

Sen, w którym widzisz, jak wybierasz się na wycieczkę w góry może oznaczać, że jesteś przytłoczony licznymi obowiązkami i twój organizm potrzebuje odpoczynku. Sen ten, podobnie jak sen o ucieczce może oznaczać potrzebę izolacji, wyciszenia się i zdystansowania do codziennych spraw.

Sennik: spadać z góry

Taki obraz senny sennik interpretuje jako symbol rozczarowania, kryzysu życiowego lub niepowodzenia w realizacji planów. Możliwe, że twoje życie jest dalekie od tego, jakie sobie wymarzyłeś, co jest źródłem twojej frustracji. 

Zobacz także: Co znaczy okno we śnie? Poznaj popularne interpretacje!

5 znaków zodiaku, które po prostu są szalone! Nie wiadomo, czego się po nich spodziewać