Obserwuj w Google News

Sen o schodach ma różne znaczenia. Sprawdź, o czym był twój!

4 min. czytania
24.09.2018 15:24
Zareaguj Reakcja

Schody często pojawiają się w snach i zawsze wzbudzają naszą ciekawość. Co mówi na ich temat sennik? Jesteś ciekawy, jakie znaczenie mają schody drewniane, zniszczone lub kamienne? A może próbujesz odgadnąć, co znaczy wchodzić po schodach we śnie? Podpowiadamy!

sen o schodach
fot. Pixabay

Sen, w których widzimy schody zazwyczaj przytrafia nam się w takich momentach życia, w których próbujemy coś osiągnąć. Wtedy sennik interpretuje je jako ważne etapy, przez które będziemy musieli przejść, aby osiągnąć upragniony sukces. Co jeszcze może oznaczać sen, w którym pojawiają się schody? Podpowiadamy!

  • Znaczenie snów: schody

Nie ma jednej uniwersalnej interpretacji snu o schodach, bowiem jego znaczenie zależy od wielu różnych elementów. Aby je zrozumieć, trzeba przyjrzeć się bliżej szczegółom ze swojego snu. Ważne jest kto szedł po schodach, czy kierował się w górę, czy w dół. Nie bez znaczenia jest także rodzaj schodów, jak również ich materiał, z których są wykonane. Jeżeli twój sen był bardzo szczegółowy warto tuż po przebudzeniu przypomnieć sobie jak najwięcej szczegółów i na wszelki wypadek gdzieś je zanotować.  Im więcej z niego pamiętasz, tym lepiej i łatwiej będzie ci znaleźć jego odniesienie do swojego życia.

Schody to częsty motyw pojawiający się w sztuce i literaturze. Zazwyczaj kojarzą się z jakąś tajemnicą, czymś co jeszcze przez nas nieodkryte. Czasami ich pojawienie się we śnie może być po prostu naszą reakcją po seansie filmowym lub przeczytaniu jakiejś książki. Symbol schodów we śnie sennik interpretuje na wiele różnych sposobów. Podobnie jak sen o pociągu czasami może oznaczać długą drogę, jaką będziemy musieli przebyć, aby osiągnąć swój upragniony cel. Niekiedy schody mogą być również symbolem naszej wewnętrznej przemiany, odnowy duchowej i pracy nad sobą. Możliwe, że będzie to wymagało dużo wysiłku i wyrzeczeń, ale możesz mieć pewność, że twój trud się opłaci.

  • Sennik: schody drewniane

Miałeś sen, w którym przyśniły ci się schody drewniane? Możliwe, że w życiu realnym unikniesz jakiejś przykrej sytuacji w życiu zawodowym lub osobistym. Czasami są one również wskazówką, że wartości, którymi się kierujesz są kruche, a twoje zachowanie odbiega od ideału. Spróbuj wyzbyć się wszelkiej złości i negatywnej energii, a zobaczysz, jak twoje życie szybko zmieni się na lepsze.

  • Sen: schody zniszczone

Stare, zepsute schody widziane we śnie mogą oznaczać, że nie jesteś w stanie sprostać różnym wymaganiom, a zadania, które masz zrealizować przerastają cię. Sen ten może również świadczyć o tym, że w życiu brakuje ci stabilizacji oraz poczucia bezpieczeństwa. Masz niską samoocenę i wydaje ci się, że zawsze wszystko można zrobić jeszcze lepiej.

  • Sennik: schody ruchome

Taki sen to dla ciebie bardzo dobra wróżba. Dzięki swojej pacy szybko uda ci się osiągnąć sukces. Może on dotyczyć Zarównie sfery zawodowej, jak i prywatnej. Sen ten, podobnie jak sen o pieniądzach może oznaczać również pomyślność w sferze finansowej – przypływ gotówki lub dochodowy interes.

  • Sen o schodach marmurowych

W przypadku, gdy śniły ci się schody marmurowe możesz taki sen przyjąć za bardzo dobrą wróżbę, To oznaka bogactwa i życia w dobrobycie. Czeka cię pomyślny czas pod względem finansowym, a wszystkie twoje interesy okażą się prawdziwą żyłą złota. Według sennika przed tobą bardzo dobry okres dla różnego rodzaju inwestycji i pomnażania swojego majątku.

  • Sennik: wchodzić po schodach

Wchodzenie po schodach to oznaka szans, jakie podeśle ci los i tylko od ciebie zależy, czy je właściwie wykorzystasz, czy też nie. Przed tobą znakomity czas i wiele nowych możliwości zawodowych. To najlepszy moment na podejmowanie nowych wyzwań i zrobienie tego,
o czym od dawna marzyłeś, ale często brakowało ci odwagi. Nawet, jeśli po drodze pojawią się komplikacje i problemy to i tak poradzisz sobie z nimi łatwo.

  • Sennik: schody betonowe

Przyśniły Ci się schody betonowe i wciąż zastanawiasz się, co może oznaczać ten sen? Niestety najczęściej sennik interpretuje go negatywnie i oznacza wiele trudności, jakie napotkasz na swej drodze. Będziesz musiał stawić czoło licznym problemom  sferze osobistej i zawodowej.

  • Sennik: schody kamienne

Taki rodzaj schodów widzianych we śnie oznacza silną potrzebę samodoskonalenia się. Jesteś osobą niezwykle ambitną, która twardo stąpa po ziemi i dużą wagę przywiązuje do rozwoju osobistego, cały czas podnosząc sobie poprzeczkę. Wyznaczasz sobie konkretne cele i dążysz do ich realizacji.

  • Sennik: schody w dół

Schodzenie po schodach w dół niestety nie zwiastuje nic dobrego. To znak stagnacji i porzucenia swoich planów.  Sennik wskazuje, że tego typu sen może się on pojawić u osób, które a bardzo rozpamiętują swoją przeszłość, zamiast skupić się na tym, co tu i teraz. Taka postawa utrudnia im zrobienie pierwszego kroku do osiągnięcia sukcesu.

 

 

Robi piękne zdjęcia i wrzuca je na Instagram! Znasz już ten profil?