Obserwuj w Google News

Sen o kwiatach budzi pozytywne skojarzenia, jednak czy zawsze oznacza coś dobrego? Sprawdź to!

4 min. czytania
28.11.2018 11:06
Zareaguj Reakcja

Kwiaty uwielbiamy wręczać, jak i przede wszystkim dostawać. To bowiem symbol piękna, spokoju kontaktu z naturą, życiowej energii. Czy jednak wszystkie kwiaty widziane we śnie są dla nas zwiastunem dobrych wiadomości? Przekonaj się, co na ten temat mówi sennik!

Żółte kwiaty na łące
fot. Shutterstock

Kwiaty widziane we śnie niemal zawsze kojarzą się pozytywnie. Sen o kwiatach może pojawić się w różnych momentach życia. Najczęściej śnią się kwiaty doniczkowe, w wazonie lub polne. A może przyśniły ci się kwiaty fioletowe lub białe i wciąż zastanawiasz się, co mogą oznaczać. Nie zwlekaj! Poznaj ich symbolikę!

Zobacz także: Widziałeś burzę w swoim śnie? Nie zawsze musi oznaczać coś złego!

Sennik: kwiaty – Znaczenie snu

Kwiaty widziane we śnie mogą pojawić się w życiu osoby śniącej w różnych momentach jej życia. Symbolika takiego obrazu sennego nie jest jednoznaczna. Taki sen w zależności od kontekstu może mieć bardzo wiele znaczeń i odnosić się do różnych aspektów naszego życia. Co należy wziąć pod uwagę w interpretacji takiego snu? Przede wszystkim trzeba przypomnieć sobie jaki rodzaj kwiatów wiedzieliśmy we śnie. Kluczowe znaczenie ma również ich barwa oraz to, w jakim miejscu ukazały się naszym oczom. To tyko kilka drobnych szczegółów, które jednak połączone w całość mogą nam stworzyć logiczną układankę i dokładnie zobrazować to wszystko, co aktualnie dzieje się w naszym życiu.

Sen o kwiatach, które komuś wręczamy

Kwiaty wręczane we śnie to znak, że w życiu realnym masz niskie poczucie własnej wartości. Możliwe, że należysz do osób, które są wycofane i z trudem przychodzi im mówienie o swoich zaletach. Taki sen to wskazówka, aby w większym stopniu uwierzyć we własne możliwości i być bardziej pewnym siebie. Dla mężczyzn wręczenie kwiatów we śnie oznacza, podobnie jak sen o ślubie nadchodzące, wielkie uczucie.

Kwiaty doniczkowe

Kwiaty w doniczce widziane we śnie to zwiastun obiecującej znajomości lub nowej, miłosnej relacji. Jeżeli aktualnie jesteś zakochany to znak, że marzysz o tym, aby twoje uczucie było cały czas równie intensywne, co na początku waszej znajomości. Taki sen może wskazywać również, że w najbliższym czasie otrzymasz jakieś pozytywne wieści. Z kolei w przypadku, gdy doniczka, w której rosną kwiaty jest pęknięta lub rozbita musisz przygotować się na trudniejsze chwile w twoim życiu.

Zobacz także: Śnił ci się były chłopak? Poznaj interpretacje tego snu!

Kwiaty fioletowe

Kwiaty o fioletowej barwie, które ukazują się naszym oczom we śnie zazwyczaj sennik odnosi do sfery psychicznej i emocjonalnej osoby śniącej. Możliwe, że w twoje życie wkradł się tymczasowy smutek lub melancholia. Zastanów się, co może być powodem takiego samopoczucia. Jeżeli odczuwasz, że utknąłeś w miejscu w swoim życiu i nic nie sprawia ci radości to czas najwyższy coś w nim zmienić. Może od dawna myślisz o zmianie pracy albo kusi cię opcja spontanicznego wyjazdu w dalekie kraje – każda opcja będzie dobra, aby znów na nowo cieszyć się życiem. Kwiaty fioletowe widziane we śnie sennik interpretuje również jako symbol czegoś tajemniczego i niedostępnego.

Kwiaty w prezencie

Kto z nas nie lubi otrzymywać kwiatów. Otrzymanie bukietu kwiatów we śnie to znak, że nasze działania zostaną dostrzeżone i docenione. Jeżeli w ostatnim czasie dużo serca i pracy włożyłeś w coś, na czym ci zależało możesz mieć pewność, że twój wysiłek zostanie nagrodzony. Będziesz odczuwał prawdziwą satysfakcję i zadowolenie z siebie.

Kwiaty pogrzebowe

Taki sen, podobnie jak sen o pogrzebie lub sen o cmentarzu wzbudza w nas smutek i przygnębienie. To zapowiedź jakiegoś smutnego wydarzenia w twoim życiu. Czasami ten obraz senny to również symbol lęku przed odejściem bliskich osób.

Zobacz także:  Płakałeś we śnie? To nie zawsze musi oznaczać coś złego!

Kwiaty cięte

Dla osób, które aktualnie przebywają w związkach taki sen to znak, że ich uczucie chociaż jest bardzo silne, może trwać krótko. To wskazówka, aby w większym stopniu pielęgnować swój związek i poświęcać więcej czasu swojemu partnerowi.

Kwiaty białe

Białe kwiaty widziane we śnie są zazwyczaj interpretowane przez sennik jako symbol smutku. Z kolei we śnie młodych kobiet jest to symbol czystości. Podobnie jak sen o ślubie może zapowiadać wejście w związek małżeński.

Kwiaty w wazonie

W przypadku, gdy widzisz we śnie kwiaty w wazonie możesz spodziewać się miłej wizyty. Możliwe, że w najbliższym czasie odwiedzi cię wreszcie ktoś, kogo wyczekiwałeś bardzo długo.

Kwiaty róże

W tym przypadku pod uwagę należy wziąć barwę kwiatu. Czerwona róża widziana we śnie to symbol intensywnych uczuć i emocji. Biała z kolei przywołuje skojarzenia ze sferą duchową i dążeniem w swoim życiu do doskonałości.

Kwiaty sztuczne

Sen w którym widzisz sztuczne kwiaty to wskazówka, aby w najbliższym czasie powstrzymać się od nowych inwestycji i interesów. Podobnie jak sen o pieniądzach, to wskazówka, aby w najbliższym czasie zachować większą ostrożność w kwestiach finansowych.  Staraj się nie rozpoczynać działań, do których nie jesteś do końca przekonany.

Zobacz także: Miałeś sen o morzu? Przekonaj się, czy zawsze oznacza coś pozytywnego!

 

Znaki zodiaku mogą dużo o tobie powiedzieć. Które znaki zodiaku są najbardziej szalone?

5 znaków zodiaku, które po prostu są szalone! Nie wiadomo, czego się po nich spodziewać