Obserwuj w Google News

Sen o cmentarzu. Nie zawsze oznacza coś złego!

4 min. czytania
29.08.2018 15:07
Zareaguj Reakcja

Cmentarz to popularny motyw senny. Znaczenie snów o cmentarzu sennik interpretuje na wiele różnych sposobów. Najczęściej we śnie pojawia się cmentarz zniszczony, cmentarz nocą lub przykościelny. A może miałeś sen o cmentarzu pełnym duchów lub śnił ci się pomnik na cmentarzu? Poznaj symbolikę tych snów!

cmentarz we śnie
fot. Shutterstock

Widok cmentarza we śnie, podobnie jak sen o śmierci, zazwyczaj napawa nas strachem i lękiem, ale też tęsknotą za tymi, którzy już odeszli z naszego życia. Zastanawiasz się, co może znaczyć cmentarz widziany we śnie? Dowiedz się, jak ten symbol interpretuje sennik.

Znaczenie snów o cmentarzu

Cmentarz to miejsce, które kojarzy się z przemijaniem, ale też refleksją na temat własnego życia i tego, dokąd w nim zmierzamy. W zależności od kontekstu sen ten można interpretować na wiele różnych sposobów. Często jest on wyrazem naszej tęsknoty za bliskimi i trudności z pogodzeniem się z ich śmiercią. To znak, że silnie przeżywamy utratę osoby, z którą łączyła nas silna więź i która odgrywała bardzo ważną rolę w naszym życiu. Sen, w którym pojawia się cmentarz może odzwierciedlać również nasze wewnętrzne rozterki i dylematy.  Widok cmentarza we śnie to niekiedy też wskazówka dla nas, aby zapomnieć o przyszłości i skupić się na tym, co jeszcze przed nami. Sennik często interpretuje taki sen również jako zamknięcie jakiegoś rozdziału w życiu.

Redakcja poleca

Sennik: cmentarz zniszczony, stary

Taki symbol często pojawia się w snach osób, które czują się osamotnione. I nie musi być to samotność związana z brakiem rodziny lub znajomych w swoim życiu. Sen, w którym widzimy cmentarz zniszczony może oznaczać, że chociaż jesteśmy otoczeni gronem bliskich nas osób, to z jakiegoś powodu izolujemy się od świata, mając poczucie, że nikt nas nie potrafi do końca zrozumieć. Niekiedy widok takiego cmentarza wskazuje na konieczność uporządkowania swojego życia.

Sen: cmentarz nocą

Cmentarz nocą, który pojawia we śnie zazwyczaj wzbudza w nas strach. Taki sen może oznaczać jakiś lęk i obawy, które dręczą cię w życiu realnym i tylko dzięki systematycznej pracy nad sobą uda ci się je pokonać. Sen ten może przytrafić się również osobom, które wciąż rozpamiętują negatywne chwile ze swojej przeszłości, przez co trudno im się skupić na tym, co tu teraz.

Sen o cmentarzu pełnym duchów

Taki obraz to jeden z tych, o którym jak najszybciej chcielibyśmy zapomnieć. Widok cmentarza pełnego duchów we śnie na myśl nasuwa nam skojarzenia z najgorszym horrorem. Według sennika może on symbolizować bolesne wspomnienia, od których trudno nam się uwolnić. Niekiedy sen o cmentarzu pełnym duchów może być również wyrazem naszych dylematów związanych z podjęciem jakiejś ważnej dla nas decyzji lub podobnie jak sen o zdradzie - dręczących nas wyrzutów sumienia. Czasami świadczy również o tym, że w natłoku wielu spraw i obowiązków zapominamy o swoich najbliższych. Bardzo często sen ten pojawia się po obejrzeniu jakiegoś filmu lub przeczytaniu książki, w których pojawił się motyw duchów.

Sennik: pomnik na cmentarzu

Widok pomnika we śnie może oznaczać, że ktoś w życiu realnym bacznie przygląda się twoim poczynaniom, lub próbuje być od ciebie lepszy. Stanie nad pomnikiem bliskiej osoby to z kolei wyraz głębokiej tęsknoty i żalu po jej stracie. Możliwe, że będzie musiało upłynąć wiele czasu, zanim na dobre pogodzisz się z jej odejściem.

Zobacz także: Jeśli twój znak zodiaku znajduje się na naszej liście, lepiej uważaj! To najwięksi pechowcy

Sennik: cmentarz zadbany

Zastanawiasz się, co może znaczyć widok uporządkowanego cmentarza we śnie? Przeważnie jest to bardzo dobra wróżba. To znak, że w twoim życiu zapanuje chwilowy spokój, a wszystkie sprawy, które były powodem twoich zmartwień, uda ci się rozwiązać pomyślnie. Piękny, zagospodarowany cmentarz to również zapowiedź zaskakujących wiadomości, które przekaże ci ktoś z twoich bliskich.

Sennik: chodzić po cmentarzu

Chodzenie po cmentarzu we śnie zazwyczaj interpretowane jest w kontekście negatywnym. To zapowiedź licznych problemów, z którymi będziesz musiał się zmierzyć w prawdziwym życiu. Sen ten może symbolizować również pogorszenie się stanu psychicznego osoby śpiącej, a nawet wskazywać na depresję. Jeżeli widzisz we śnie, jak chodzisz po cmentarzu zimą to zapowiedź czekających cię problemów finansowych. Warto zatem ten sen potraktować jako wskazówkę i rozsądniej planować wszystkie wydatki. Chodzenie po cmentarzu to także symbol samotności i zagubienia. Kiedy widzisz we śnie siebie chodzącego po cmentarzu nocą, prawdopodobnie masz problemy z zaakceptowaniem swojej przeszłości.

Sennik: cmentarz przykościelny

W przypadku, gdy widzisz we śnie cmentarz przykościelny możesz spodziewać się pozytywnych wydarzeń w swoim życiu zarówno osobistym, jak i zawodowym. Jeżeli śniło ci się, że zostałeś zamknięty w takim miejscu prawdopodobnie osoba z twojego bliskiego otoczenia, która w ostatnim czasie borykała się z poważnymi problemami zdrowotnymi wreszcie odzyska zdrowie.

 

To najpiękniejsze miejsca na ziemi! On uwiecznia je na zdjęciach i publikuje to na Instagramie