Obserwuj w Google News

Sen o brodzie lub o kobiecie z brodą może być dla ciebie ważnym ostrzeżeniem. Przed czym? Sprawdź w naszym senniku

3 min. czytania
Aktualizacja 25.08.2021
11.01.2021 13:43
Zareaguj Reakcja

Sen o brodzie według senników interpretowany jest jako nawiązanie do męskości.  Dlatego też jego znaczenie wiąże się z takimi aspektami życia, jak siła, opiekuńczość, mądrość i obfitość finansowa. Które wyjaśnienie jest najbliższe twojemu snowi o brodzie? Przeczytaj.

Mężczyzna z ozdobioną kwiatami brodą
fot. Shutterstock

Zarówno na jawie, jaki i w marzeniach sennych broda symbolizuje męskość i mądrość. Na biologicznym poziomie jest przecież sygnałem dojrzałości płciowej, a do jej zapuszczenia potrzeba czasu. Od wieków utarło się przekonanie, iż osoba, która może wyhodować i utrzymać brodę, równocześnie ma tak duże doświadczenie życiowe, że może dzielić się z innymi swoją mądrością. Sprawdź w senniku, jakie przesłanie niesie sen o brodzie.

Sennik: broda

Analiza snów metodą psychoanalityczną wiąże brodę z motywem ojca. W tej interpretacji sen o brodzie wyraża tęsknotę za poczuciem bezpieczeństwa i pewności, jakie odczuwają dzieci w ramionach swoich ojców. Dla kobiet sen taki może oznaczać potrzebę opieki ze strony swoich partnerów. Dla mężczyzn może on przybierać podobne znaczenie oraz sygnalizować niepewność co do własnej męskości i tego, w jaki sposób powinna być ona manifestowana.

Według sennika broda, którą widzisz we śnie, może być także sygnałem dobrego zdrowia, a chorym zwiastować uleczenie. Im gęściejszy jest wyśniony zarost, tym korzystniej dla śniącego.

Również obserwowanie rosnącej brody jest pozytywnym znakiem. Nieoczekiwanie znajdziesz się w korzystnym położeniu i od ciebie tylko będzie zależało, jak wykorzystasz nadchodzącą szansę. Według sennika zarost na brodzie, który dopiero zaczyna się pojawiać, jest zapowiedzią poprawy sytuacji życiowej, czy to zdrowotnej, czy finansowej.

Zobacz takżeCo może znaczyć pojawienie się mężczyzny we śnie? 

Sennik: golenie brody

O ile większość snów, w których występują włosy na brodzie, senniki interpretują pozytywnie, o tyle pozbywanie się brody we śnie jest raczej negatywnym sygnałem. Sen o goleniu lub obcinaniu brody wieszczy straty. Utrata brody w inny sposób, również jeśli na jawie nosisz zarost, a we śnie występujesz bez niego, oznacza, iż pojawią się straty, które będziesz musiał naprawiać. Wyrywanie włosów z brody w czasie snu jest wyrazem słusznej obawy przed angażowaniem się w ryzykowne przedsięwzięcia. Należy więc jeszcze raz przemyśleć i przeliczyć wszystkie aspekty planowanych działań.

We wszystkich przypadkach sny o goleniu czy utracie brody dotyczą raczej finansowej sfery życia. W ujęciu psychoanalitycznym strata brody we śnie wiązana jest z obawą przed utratą swojej pozycji życiowej lub zawodowej. Pojawiają się jednak również interpretacje, w których według sennika golenie brody jest równoznaczne ze zdjęciem maski, odsłonięciem swojego prawdziwego ja.

Redakcja poleca

Sennik: kobieta z brodą

Zarost na brodzie kobiety sennik określa jako sen ostrzegawczy. Zalecana jest ostrożność w planowanych działaniach, a także ograniczone zaufanie i dystans w stosunku do słabo znanych osób, a zwłaszcza nowo poznanych. Psychologicznie interpretacje tego snu mówią, iż broda śniąca się kobiecie wskazuje, że czeka ją wejście w role tradycyjnie rozumiane jako męskie. Może to sugerować konieczność wzięcia odpowiedzialności za rodzinny budżet, zajęcia pozycji lidera lub podjęcia bardziej stanowczych działań.

Mniej zaskakujący jest sen o facecie z brodą. Sennik tłumaczy to jako zapowiedź sukcesu finansowego. Być może jednak, jeśli śniącą jest kobieta, sen o mężczyźnie z brodą świadczy o pragnieniu doświadczenia silnej opieki ze strony partnera. Czy też nawet - bardziej dosłownie – chęć spotykania się z osobą obdarzoną zarostem.

Sennik: rodzaje i kształty bród

Sennik wyróżnia także znaczenie snów ze względu na charakterystyczne cechy zarostu. Ruda lub czerwona broda jest więc traktowana jako ostrzeżenie przed fałszywymi przyjaciółmi. Biała broda oznacza mądrość, siwa zwiastuje konflikt w rodzinie. Sen o brodzie czarnej może zaś sugerować silny, twardy charakter. Spiczasta bródka jest przestrogą, iż nazbyt wtrącasz się w sprawy innych ludzi, co może przynosić szkodę zarówno tobie, jak i im. Długa broda symbolizuje długowieczność, krótka – przejściowe niepowodzenia.

Znaczenie snu o brodzie w sensie psychologicznym kształtuje się w zależności od płci śniącego. Jeśli jednak czujesz, iż jest to sen dotyczący twojej przyszłości, to broda jest pozytywnym znakiem – im gęstsza, tym lepiej wróży - więcej zdrowia, poważania, pieniędzy. Jeżeli jednak golisz brodę lub wyrywasz sobie z niej włosy, lepiej potraktować ten sen jako ostrzeżenie przed zbytnim ryzkiem lub rozrzutnością.

Zobacz także: Śniły ci się długie włosy? Koniecznie spawdź, co to oznacza!