Obserwuj w Google News

Rozbite lustro we śnie? Sprawdź, czy przynosi takiego samego pecha jak na jawie

3 min. czytania
Aktualizacja 19.08.2021
21.01.2021 11:41
Zareaguj Reakcja

Sen o lustrze to zachęta, aby spojrzeć w głąb siebie. W baśniach pozwala zobaczyć to, co niewidoczne dla oczu. Podobnie we śnie znaczenie lustra odnosi się do samopoznania.

 

Zabytkowe lusterko w złotej oprawie
fot. Shutterstock

Lustro to jeden z najstarszych wynalazków ludzkości. Pierwsze lustra wytwarzano już w paleolicie. Dawniej lustra tworzono z brązu, ołowiu i srebra, obecnie produkuje się niemal wyłącznie szklane. W tym najprostszym zwierciadle optycznym przeglądamy się kilka razy dziennie. A jak interpretuje lustro sennik? Sen o lustrze to odwołanie do twojej podświadomości i tego, jak postrzegasz siebie. Wiele zależy od tego, czyje odbicie widzisz.

Sennik: lustro – widzieć w nim siebie

Sen o lustrze, w którym widzisz własne odbicie, wskazuje na twoje obawy związane ze swoim wizerunkiem. Boisz się tego, co o tobie pomyślą inni.Być może martwisz się jakimś swoim postępkiem z przeszłości i obawiasz się, że może on wyjść na jaw. Pamiętaj jednak, że na poziomie duchowym lustro odnosi się do tej części samoświadomości, której podstawą jest mądrość, i symbolizuje pogodzenie się ze sobą. Dlatego też sen o lustrze zachęca do wybaczenia samej sobie.

Jeżeli natomiast twoje odbicie ma zamknięte oczy, oznacza to, że lękasz się stawić czoła rzeczywistości. Sennik lustro, w którym widzisz swoje zdjęcie, interpretuje też jako symbol niewierności i lekceważenia w związku.

Sennik: lustro – widzieć w nim cudze odbicie

Z kolei sen o lustrze, w którym widzisz kogoś innego, może oznaczać, że żywisz do tej osoby miłość albo też czujesz się od niej gorsza. Sen o lustrze, w którym odbija się twarz twojego męża, to ostrzeżenie, że będziesz miała powód, aby obawiać się o swoje szczęście. Jeśli natomiast nie rozpoznajesz ludzi odbijających się w lustrze, sennik przestrzega, że postąpisz nieuczciwie w stosunku do innych.

Ważna jest też płeć nieznajomych – gdy widzisz w odbiciu kobietę - oznacza to, że wyjdzie na jaw ukrywany romans. Mężczyzna w lustrze sygnalizuje z kolei kłopoty ze zdrowiem. Jeżeli lustro odbija zwierzęta, czeka cię kryzys finansowy.

Sprawdź też, co oznacza, gdy śni ci się duch.           

Sennik: rozbite lustro

Jeśli we śnie widzisz rozbite lustro, sennik twierdzi, że będziesz kogoś pouczała. Może to być także ostrzeżenie przed nielojalnym przyjacielem, który będzie próbował ci zaszkodzić. Pęknięte lustro wróży z kolei nagłą śmierć bliskiej osoby. Może też zapowiadać nadchodzące trudności, z którymi będziesz musiała się zmierzyć. Rozbite lustrowe śnie młodej kobiety oznacza zaś nieszczęśliwe małżeństwo. Ważne też, kto rozbił lustro: jeśli sama to zrobiłaś, jest to oznaka, że poszerzysz swoje kompetencje. Jeśli natomiast rozbitym lustrem rani się ukochana osoba, grozi ci wyobcowanie.

Sennik: rodzaj lustra

W interpretacji snu o lustrze znaczenie mają również jego wygląd i kształt. Krzywe lustro to ostrzeżenie, że żyjesz złudzeniami. Jeśli natomiast widzisz duże lustro, sennik wróży ci szybką sławę lub sukces. Czyste lustro to z kolei znak, że powinnaś więcej pomagać innym.

Sennik: lustro bez odbicia

A co, jeśli śnisz o lustrze, które nikogo nie odbija? Może to oznaczać, że masz o sobie za wysokie mniemanie albo że boisz się starości i upływu czasu. W innej interpretacji lustro bez odbicia świadczy, że masz problemy z obiektywną oceną samej siebie. To także znak, że ktoś nad tobą czuwa.

Sen o lustrze ma głębokie znaczenie mistyczne. Samo lustro symbolizuje wiedzę o sobie i może być zarówno upomnieniem, jak i zaproszeniem do lepszego poznania siebie.

Zobacz także: Śniło ci się więzienie? To może być bardzo zły znak!