Obserwuj w Google News

Przyśniły ci się ubrania? Sprawdź, co cię czeka według sennika!

3 min. czytania
Aktualizacja 26.08.2021
05.01.2021 14:21
Zareaguj Reakcja

Ubranie oddziela twoją skórę od świata zewnętrznego, osłania nagość i zakrywa tajemnice. Sen o ubraniach może wiele powiedzieć o twojej podświadomości. Chcesz się dowiedzieć, co oznaczają ciuchy noszone, kolorowe lub stare? Zajrzyj do sennika.

 

Ubrania wiszące na wieszakach
fot. Shutterstock

Sen o ubraniach najczęściej jest odzwierciedleniem twojego stanu psychofizycznego. Może odnosić się do tego, co o sobie myślisz, jakie są twoje poglądy czy jaką postawę przyjmujesz w życiu. Na co dzień ubranie towarzyszy ci non stop – zasłania nagość, ogrzewa, chroni od zimna i deszczu. Odzież wiele mówi o nas samych, a ciuchy ze snu nie są wyjątkiem. Sprawdź, co mówi o nich sennik!

Sen o ubraniach

Ubrania w codziennym życiu mogą być odzwierciedleniem twoich emocji, wyrażać twoje poglądy lub przynależność do subkultury. Dress code służy do komunikowania się z otoczeniem. Twoja podświadomość zbiera te sygnały i próbuje korzystać z podobnego kodu do komunikowania się z tobą we śnie.

Jak informuje sennik, ubrania widziane we śnie mają szczególne znaczenie. Jeśli jest ich zbyt wiele, to znak, że coś cię przytłacza. Może wzięłaś na siebie za dużo obowiązków, a może zmagasz się z męczącymi emocjami. Możliwe też, że próbujesz tłumić swoje rzeczywiste potrzeby i nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego, jakim ciężarem jest to dla ciebie.

Gdy ujrzysz we śnie ciuchy, zapamiętaj jak najwięcej szczegółów: czy były to ubrania nowe czy używane, ubrania brudne czy czyste, eleganckie czy też zniszczone.

Zobacz teżCo oznacza suknia ślubna widziana we śnie!

Sennik: mierzyć ubrania

Jak informuje sennik, mierzenie ubrań we śnie to znak, że będziesz potrzebować wiele cierpliwości , ponieważ ktoś wystawi cię na próbę. Częste przebieranie się oznacza, że w twoim życiu w najbliższym czasie wiele się wydarzy i musisz być gotowa na istny rollercoaster emocji.

Mierzenie ubrań nierzadko idzie w parze z ich zakupem. Sen, w którym kupujesz ubrania nowe i ładne, to zapowiedź pomyślności, szczególnie w życiu towarzyskim. Możliwe, że wkrótce poznasz kogoś, na kim zrobisz duże wrażenie. Sennik ubrania stare i zniszczone interpretuje jako zapowiedź kłopotów.

Redakcja poleca

Sennik: ubrania używane

W jednym z wariantów snu o kupowaniu ubrań, jakie odnotowuje sennik, ubrania używane znajdują się na pierwszym planie. Jeśli twój sen o ciuchach uwzględnia polowanie w lumpeksie, to jesteś osobą racjonalną, nie przepadasz za blichtrem oraz otwarcie podchodzisz do możliwości, jakie stawia przed tobą świat. Jeśli natomiast kupujesz brudne, stare ubrania w promocji – to wkrótce czekają cię mało przyjemne zmagania. Niepozorny sen o ubraniach może oznaczać, że niebawem kogoś skrzywdzisz, powinnaś się więc zastanowić nad tym, czy gra jest warta świeczki.

Zobacz też: Co oznacza sen o sklepie?

Sennik: ubrania kolorowe

We śnie o ubraniach znaczenie ma nie tylko to, co robisz, ale też jak dokładnie wyglądają wyśnione ciuchy. Jak informuje sennik, ubrania kolorowe symbolizują konkretne rzeczy. Jasne ciuchy to zapowiedź, że powinnaś skoncentrować się na pracy nad sobą oraz nad swoim rozwojem. Żółte są powiązane bezpośrednio ze sferą zawodową oraz pieniędzmi. Ubrania czerwone oznaczają sferę prywatną, przede wszystkim miłość, a białe – rozwój duchowy i niewinność. Szare ciuchy znaczą bierność i rezygnację, zaś wielobarwne – potrzebę wyróżniania się w tłumie.

Sennik: rodzaje ubrań

Oczywiście sen o ciuchach może się skupiać nie tylko na ubraniu jako całości, może też się koncentrować na poszczególnych jego elementach. Sen o garniturze zwiastuje sukces finansowy albo ostrzega przed zetknięciem się z chorobą lub ze śmiercią . Koszula pojawiająca się we śnie nawiązuje do sfery erotycznej, a czasem też do zachowań gwałtownych i nieprzemyślanych. Czapka to symbol ochrony przed światem zewnętrznym lub skrywanych przed nim tajemnic, a rękawiczki bywają ostrzeżeniem. Sen o rękawiczkach oznacza, że powinnaś zachować dystans i ograniczone zaufanie. Buty natomiast mogą być zapowiedzią podróży. Jak zawsze – w przypadku każdego ze snów powinnaś zwrócić uwagę na to, w jakich okolicznościach pojawił się dany element ubioru, jakiego był koloru czy w jakim był stanie.

Zobacz także:  W twoim śnie pojawiła się czerwona sukienka? Sprawdź, co na to sennik!