Obserwuj w Google News

Przyśniła ci się mama? Sprawdź, co oznacza dla ciebie taki sen!

4 min. czytania
Aktualizacja 02.09.2021
20.12.2018 10:31
Zareaguj Reakcja

Mama bywa często bohaterem snów. Wciąż nie daje ci spokoju, co mogła znaczyć mama w ciąży, chora lub mama byłego chłopaka we śnie? Przekonaj się!

Mama z dzieckiem
fot. Shutterstock

Mama to bez wątpienia najważniejsza osoba w życiu. To ona wspiera, uczy i daje przykład swoim dzieciom. Nic dziwnego, że jest częstą bohaterką snów. Jak interpretować sen, w którym pojawia się mama? Oto popularne znaczenia proponowane przez sennik!

Zobacz także:  Te znaki zodiaku za dużo pracują! Powinny udać się na urlop?

Sennik: mama

Każda matka kojarzy się przede wszystkim z ogromnymi pokładami miłości, życzliwości, dobroci oraz opiekuńczości w stosunku do swoich dzieci. Widok matki we śnie zazwyczaj wzbudza w nas po obudzeniu pozytywne odczucia.

Sennik wskazuje jednak, że w interpretacji snu o matce ważne jest jeszcze branie pod uwagę innych szczegółów, które pojawiają się w tym śnie. Liczy się bowiem nie tylko to, w jakim kontekście zobaczyliśmy mamę, ale również jej samopoczucie, emocje oraz zachowanie. Tylko dokładna analiza tych wszystkich elementów pomoże uzyskać pełne znaczenie twojego obrazu sennego.

Sennik: mama i tata

W przypadku, gdy w twoim śnie pojawia się mama w towarzystwie taty, jest to podobnie jak sen o ślubie lub sen o weselu zapowiedź długiego, szczęśliwego związku. To znak, że twoje relacje z partnerem będą układać się wzorowo. W przypadku osób samotnych ten sen, w którym pojawia się mama i tata może być zapowiedzią udanej, długotrwałej relacji.

Być może na twojej drodze pojawi się ktoś, dla kogo zupełnie stracisz głowę i który nieco namiesza twoim dotychczasowym życiu. Dlatego miej oczy szeroko otwarte, aby nie przeoczyć swojej wymarzonej połówki. Taki sen może pojawić się również w przypadku, gdy jesteś zadowolony ze swojego życia rodzinnego i poświęcasz mi wiele czasu.

Sennik: matka chrzestna

Taki sen może wskazywać, że w najbliższym czasie czeka cię jakaś odpowiedzialna funkcja lub ważne zadanie. Być może w pracy będziesz musiał sprostać jakiemuś wyzwaniu i wykazać inicjatywą.

Sen, w którym twoim oczom ukazuje się chrzestna mama to również symbol pomyślnego obrotu spraw i powodzenia w przezwyciężaniu różnych trudności życiowych. Przed tobą bardzo dobry czasu na podejmowanie nowych działań i realizację marzeń, które do tej pory odkładałeś na później, bowiem wszystko, co sobie zaplanowałeś pójdzie po twojej myśli.

Zobacz także: Osoby o tych imionach będą bardzo szczęśliwe w 2019 roku!

Sennik: mama w ciąży

Ciąża to piękny czas w życiu każdej kobiety. Jak zatem interpretować sen, w którym pojawia się mama w ciąży?  Dla kobiet planujących swoją rodzinną przyszłość taki obraz senny, podobnie jak inne sny o ciąży mogą wskazywać na ich podświadomą potrzebę posiadania dziecka.

Z drugiej strony może odzwierciedlać obawy związane z opieką nad niemowlakiem i wychowaniem dziecka. Według niektórych senników mama w ciąży widziana we śnie może także zapowiadać jakąś radosną nowinę w życiu realnym. Być może otrzymasz wiadomość, która w pierwszej chwili chociaż cię zaskoczy, sprawi też wielką radość.

Sennik: mama nieżyjąca

Taki sen, podobnie jak każdy inny sen o śmierci lub sen o pogrzebie wzbudza smutne odczucia i lęk o zdrowie najbliższej osoby. Taki sen niestety nie wróży nic dobrego. Według sennika to zapowiedź poważnych kłopotów i problemów. Może być to również symbol rozstania lub odejścia kogoś bliskiego twemu sercu, czemu będą towarzyszyły bardzo negatywne emocje.

Zobacz także: Czy sen o złodzieju zawsze oznacza niebezpieczeństwo? Przekonaj się!

Sennik: mama chora

Widok chorej mamy we śnie podobnie jak sen o szpitalu to zapowiedź poważnych problemów zdrowotnych, z którymi ty lub ktoś z członków twojej rodziny będzie borykać się przez dłuższy czas.

Jeżeli od dawna omijałeś gabinety lekarskie szerokim łukiem, być może warto zdecydować się jednak na wizytę u specjalisty, aby poddać się badaniom profilaktycznym. Wcześniejsze zadbanie o swój organizm pomoże ci uniknąć wielu chorób. Chora mama we śnie może zwiastować również nadejście niekorzystnych zmian w twoim dotychczasowym życiu.

Sennik: mama byłego chłopaka

Sen o byłym chłopaku nikogo nie dziwi, w końcu była to jedna z najbliższych nam osób. Jak jednak interpretować sen, w którym zamiast niego ukazuje się jego mama? Taki sen może oznaczać, że twój były związek to wciąż nie do końca zamknięty rozdział w twoim życiu i wciąż masz nadzieję, że twój partner zmieni jeszcze swoją decyzję odnośnie waszej wspólnej przyszłości.

Sennik: mama, która płacze

Płacz we śnie to popularny motyw senny. Widok płaczącej matki we śnie może wskazywać, że staniesz przed jakąś trudną dla ciebie sytuacją, z której ciężko będzie ci się wydostać.

Taki sen może wskazywać na twoją bezsilność w obliczu kłopotów, z którymi przyszło ci się zmierzyć. Zastanów się, czy w ostatnim czasie nie miałeś jakichś problemów i nie ból się prosić innych o pomoc w tym trudnym dla ciebie czasie, bo może się ona okazać niezwykle potrzebna.

Zobacz także: Te 4 znaki zodiaku zdecydowanie całują najgorzej. Muszą się jeszcze dużo nauczyć

 

 

Które znaki zodiaku są najbardziej szalone? Koniecznie sprawdź.

5 znaków zodiaku, które po prostu są szalone! Nie wiadomo, czego się po nich spodziewać