Obserwuj w Google News

Przyśnił ci się basen? Sprawdź, co może oznaczać ten sen!

3 min. czytania
31.10.2018 09:07
Zareaguj Reakcja

Basen we śnie może pojawić się nie tylko u pasjonatów pływania. W zależności od kontekstu może mieć wiele różnych interpretacji? Jeżeli wciąż jesteś ciekawy, co oznaczał twój sen – podpowiadamy!

Basen
fot. Shutterstock

Sennik: basen – znaczenie snu

Sen, w którym naszym oczom ukazuje się basen sennik interpretuje na wiele różnych sposobów. Przeważnie tego typu sen podobnie jak sen o wodzie pierwszej kolejności kojarzy się nam z pływaniem, odpoczynkiem lub wakacjami. Dlatego dla wielu osób może być zaskoczeniem, że symbolika takiego snu może być dużo bardziej głęboka niż nam się z  początku wydaje i odnosić się do zupełnie innych aspektów naszego życia. Sen, w którym widzimy basen ma silne powiązania z naszym życiem duchowym i emocjonalnym. Może wskazywać na cechy osobowości lub dotyczyć przeżywanych aktualnie w życiu realnym uczuć. Zanim więc podejmiemy się interpretacji takiego snu, warto w pierwszej kolejności przyjrzeć się emocjom, które towarzyszą nam codziennie, a następnie spróbować odnieść obrazy senne do rzeczywistości. Znacznie snów u jednej osoby może być całkowicie przeciwne niż u drugiej.

Sen o basenie, w którym pływamy

Kąpiel w basenie widziana we śnie ma według sennika pozytywne przesłanie. W przypadku, gdy to osoba śniąca kąpie się w nim, taki sen można interpretować jako zapowiedź nowych, interesujących znajomości nie tylko na polu osobistym, ale i zawodowym, które mogą okazać się bardzo przydatne w przyszłości. Dla singli taki sen, podobnie jak sen o ślubie może symbolizować nadejście nowej miłości i wejścia w szczęśliwy związek. W przypadku, gdy widzimy we śnie inne osoby, które pływają w basenie czeka nas powodzenie w różnych sferach życia. Poza tym, taki obraz senny może oznaczać dobry okres dla twojego domowego budżetu. Kąpiel w basenie z innymi osobami to z kolei symbol pozytywnych relacji z innymi. To znak, że wokół ciebie jest wiele wartościowych osób, na które możesz liczyć w każdej sytuacji.

Basen bez wody

Miałeś sen, w którym widziałeś basen bez wody i wciąż zastanawiasz się nad jego symboliką? Pusty basen widziany we śnie sennik interpretuje niestety jako nadejście gorszych chwil w twoim życiu. Możliwe, że twoją codzienność wypełnia pustka i monotonia i brakuje ci powodów do zadowolenia. Twoja niepewność i lęk przed porażką stale powstrzymuje cię przed realizacją swoich marzeń. Sen ten może również wskazywać na problemy z samoakceptacją, niskie poczucie własnej wartości. To wskazówka, aby uwierzyć w siebie i własne możliwości, wyzbyć się kompleksów i znaleźć w sobie motywację do działania. Tylko dzięki takiej postawie uda ci się zmienić dotychczasowe życie na lepsze.

Basen z wodą chłodną

Chłodna woda w basenie widziana we śnie niesie ze sobą bardzo dobre wiadomości dla osoby śniącej. To symbol zdrowia, sił witalnych i bardzo dobrej kondycji zarówno psychicznej, jak i fizycznej. Poza tym sen ten według sennika można interpretować jeszcze w innym kontekście. Basen z chłodną wodą  może również, podobnie jak sen o pieniądzach zwiastować pomyślność w sferze materialnej. Może być to np. od dawna wyczekiwany awans lub podwyżka, jak również niespodziewany przypływ dużej gotówki.

Basen kryty

Zdarzyło ci się zobaczyć we śnie basen kryty? Sen ten odnosi się do relacji damsko-męskich. Prawdopodobnie w życiu realnym jesteś zbyt zazdrosny o swoją drugą połówkę. Sen ten można traktować jako wskazówkę, aby mieć większe zaufanie do swojego partnera i nie doszukiwać się na każdym kroku oznak jego zdrady. W niektórych sennikach kryty basen interpretowany jest również jako próbę schowania się przed światem zewnętrznym, wycofania z życia towarzyskiego i potrzebę tymczasowej izolacji.

Basen z czystą wodą

Sen, w którym widzimy basen z czystą wodą to dość popularny motyw senny. Czysta woda w basenie oznacza, że uda ci się stawić czoła wszelkim przeciwnościom losu. Twoje kłopoty będą chwilowe, a ty szybko znajdziesz sposób, aby je rozwiązać. Sen o basenie z czystą wodą oznacza również, że twoim życiu zapanuje ład, spokój i harmonia. Będziesz również cieszył się powodzeniem w sferze uczuciowej. Taki sen może również świadczyć o twoich szczerych intencjach względem innych osób.

Basen z brudną wodą

Brudna woda widziana we śnie  to z kolei symbol negatywnych emocji i zamętu, który wkradnie się na jakiś czaszo twojego życia. Nie pozostaje ci nic innego, jak cierpliwie czekać na rozwiązanie się sytuacji. Taki sen może być również oznaką, że ktoś z twojego otoczenia skrywa przed tobą jakiś sekret lub ma wobec ciebie złe zamiary. To wskazówka, aby zachować dystans w stosunku do innych osób

 

Oprócz snów, bardzo dużo mogą powiedzieć o nas nasze znaki zodiaku. Co twój mówi o tobie?

Te znaki zodiaku są najgorętszymi kochankami!