Obserwuj w Google News

Płakałeś we śnie? To nie zawsze musi oznaczać coś złego!

3 min. czytania
Aktualizacja 20.12.2021
31.10.2018 10:33
Zareaguj Reakcja

Płacz towarzyszy nam w różnych sytuacjach, przeważnie wzruszamy się, gdy jest nam smutno, albo wręcz przeciwnie - odczuwamy radość z jakiegoś powodu. A jaka jest symbolika płaczu, który pojawia się we śnie? Przekonaj się!

Płacz
fot. Shutterstock

Płacz - co oznacza w senniku?

Płacz może się pojawić nie tylko w snach osób bardzo wrażliwych, emocjonalnie podchodzących do życia. To symbol oczyszczenia i reakcja na różne sytuacje, które nas spotykają. Płacząc, uwalniamy wszystkie skumulowane w nas emocje. Podobnie jest, gdy widzimy go w snach. Według sennika płacz symbolizuje tłumione uczucia, które przeżywamy aktualnie, lub w przeszłości. Interpretując taki sen nie bez znaczenia jest rodzaj płaczu, jak również osoba, którą widzimy w tym stanie. Połączenie tych elementów w jedną układankę pomoże ci zinterpretować ten sen w kontekście twojego życia.

Sen o płaczu swoim

Co ciekawe, sen, w którym to osoba śniąca płacze jest dla niej dobrym znakiem. Sennik interpretuje go pozytywnie. Płacz we śnie to zwiastun pięknych, radosnych chwil i szczęścia w życiu osobistym lub zawodowym. Będziesz cieszył się udanym życiem rodzinnym, jak również licznymi sukcesami w pracy. To znakomity czas na realizację swoich planów. Podobnie jak sen o pieniądzach może również symbolizować pomyślność w sferze materialnej. Jeżeli jednak w twoim śnie płaczesz, ale tak naprawdę nie masz ku temu żadnych powodów oznacza to, że w życiu realnym przechodzisz niestety ciężkie chwile i będziesz potrzebował trochę czasu, aby wszystko sobie na nowo poukładać. Nie odrzucaj w tym czasie pomocy bliskich ci osób, która może okazać się bezcenna.

Płacz dziecka

Widok płaczącego dziecka we śnie, podobnie jak każdy inny sen o dziecku bardzo często pojawia się u rodziców, będąc wyrazem ich troski o swoje potomstwo. Zazwyczaj sennik interpretuje taki sen jako zmartwienia oraz kłopoty, które mogą pojawić się niespodziewanie w twoim życiu i niestety trochę w nim namieszać. Znaczenie snów jest jednak bardzo różne a według innych interpretacji płaczące dziecko widziane we śnie, może oznaczać, że nie radzisz sobie ze swoimi emocjami, które tłumione w życiu realnym, w końcu przychodzą do ciebie w postaci obrazów sennych. Da osób samotnych taki sen może być oznaką potrzeby bliskości i opieki ze strony innych osób.

Mężczyzna, który płacze

W życiu realnym płaczący mężczyzna to rzadki widok. Mężczyźni często uważają , że publiczne okazywanie wzruszenia to wyraz słabości. Co zatem może oznaczać sen, w którym to mężczyzna roni łzy? Często pojawia się u osób, które na pierwszy rzut oka sprawiają wrażenie twardych, mocno stąpających po ziemi, jednak przy bliższym poznaniu są bardzo wrażliwe i uczuciowe. Sen ten jest wskazówką, aby nie ukrywały swoich emocji przed światem, ponieważ ich tłumienie może negatywnie wpłynąć na ich zdrowie. Płaczący mężczyzna we śnie to również dobry znak dla singielek i zapowiedź  wrażliwego, wyrozumiałego partnera.

Płacz zmarłego

Widziałeś we śnie płaczącą osobę, która już odeszła z twojego życia? Niestety sennik nie ma w tym przypadku dla ciebie dobrych wiadomości. Taki sen może być ostrzeżeniem przed zbyt pochopnym działaniem. Szczególnie dotyczy to sfery zawodowej. Jeżeli więc planujesz w najbliższym czasie jakieś ważne inwestycje i przedsięwzięcia zastanów się dobrze, czy na pewno nie niosą ze sobą żadnego zagrożenia.

Płacz matki

Sen, w którym widzisz płaczącą matkę niesie ze sobą negatywne przesłanie. Według sennika będziesz musiał przygotować się na ciężkie chwile i podjąć walkę z licznymi problemami. Sen o płaczącej matce może być zapowiedzią ciężkiej choroby lub poważnych kłopotów w życiu zawodowym i rodzinnym.   

Płacz we śnie ze szczęścia

W przypadku, gdy twój płacz we śnie jest wyrazem radości tak też interpretuje go sennik. Łzy szczęścia to znak, że cieszysz się swoim życiem, starasz się wykorzystać je w 100 %  i dostrzegać głównie jego pozytywne strony. To również oznaka samoakceptacji oraz wiary we własne możliwości.

Płacząca dziewczyna

Dla osób samotnych widok płaczącej dziewczyny we śnie to podobnie jak sen o ślubie zapowiedź szczęścia w miłości. Według sennika czeka cię udany związek oparty na szczerości i wzajemnym szacunku. Zastanów się, czy być może w twoim otoczeniu nie ma kogoś, kto od dawna zabiega o twe względy, ale Ty tego nie zauważasz.

Płaczący ojciec

Widok płaczącego ojca we śnie sennik interpretuje jako rozwiązanie wszelkich sporów. Jeżeli w ostatnim czasie miewałeś wiele kłótni, prawdopodobnie uda wam się wyjaśnić wszelkie nieporozumienia.

 

Znaki zodiaku mogą o tobie powiedzieć równie dużo, co twoje sny. Dlaczego jedna relacja trwa dziesięć lat, inna rozpada się po roku, a w jeszcze inną lepiej w ogóle nie wchodzić. Które znaki zodiaku są dla ciebie toksyczne?

Jaki znak zodiaku jest dla ciebie toksyczny?