Obserwuj w Google News

Nerwy, pieniądze czy zdrada? Dowiedz się, co oznacza sen o pchłach

3 min. czytania
Aktualizacja 26.08.2021
23.12.2020 12:33
Zareaguj Reakcja

Mimo że w życiu codziennym nie spotykasz ich już tak nagminnie jak niegdyś, pchły ciągle pojawiają się w snach. Są interpretowane inaczej, gdy jedynie się je widzi, a inaczej kiedy się je łapie. Istotne jest też miejsce, na którym zlokalizujemy szkodniki. Chcesz poznać różne znaczenia snów o pchłach? Przeczytaj nasz sennik.

Szczenię wygryzające pchły z własnej łapy
fot. Shutterstock

Popularny wierszyk dla dzieci rozpoczyna się od słów: „Dobranoc, pchły na noc”. Przez stulecia pchły gnieździły się nie tylko we włosach, ale i w ubraniach oraz posłaniach, dlatego często zdarzało się, że te pasożyty istotnie były towarzyszami snu. Wprawdzie obecnie nie spotykamy ich już tak często, mimo to wciąż są jednym z symboli marzeń sennych. W jaki sposób interpretuje się sny o pchłach? Przeczytaj w senniku.

Sennik: pchły

Najpowszechniejszym znaczeniem przypisywanym snom o pchłach są nieprzyjemne myśli, które rozdrażniają, doprowadzają do rozstroju nerwowego, ale ostatecznie ustępują lub zostają odrzucone w toku gwałtownej reakcji. Nic dziwnego, że małe ruchliwe stworzonko, powodujące swędzenie i łażące po ciele człowieka, wywołują takie skojarzenie.

Jeśli we śnie widzimy pchły, oznacza to według sennika wielki gniew. Sennik polski precyzuje, że mieć pchły lub drapać się z ich powodu oznacza kłótnie. Możesz potraktować taki sen jako ostrzeżenie, aby nie poddawać się irytacji, mogącej doprowadzić do wybuchu. I lepiej zadbaj o swój własny układ nerwowy.

Sennik: łapać pchły

Złapanie tak małego i skocznego stworzonka z całą pewnością wymaga precyzji, determinacji i szczęścia. Nie mają one skrzydeł, a zamiast tego – niezwykle silne odnóża - które pozwalają im skakać nawet na duże odległości. W dodatku ich ciało jest spłaszczone bocznie, co tym bardziej utrudnia ich schwytanie i skuteczne pozbycie się. Według sennika zabijanie pcheł podobnie jak samo łapanie jest zwiastunem niespodziewanego przypływu gotówki, rozwiązania albo całkowitego uniknięcia problemów.

Zobacz takżeŚnił ci się pies? Koniecznie sprawdź, co to oznacza!

Również pchły gryzące są zapowiedzią sukcesu i osiągnięcia bogactwa w niedługim czasie. W niektórych sennikach sny o łapaniu pcheł są zachętą do udziału w grach losowych.

Sennik: pchły na człowieku

Jeśli śni ci się pchła skacząca po człowieku, uważaj na zmartwienia, osamotnienie i przygnębienie. Przygotuj się na cięższy okres i poszukaj wsparcia.

Sennik: pchły na głowie

Pchły na głowie to oznaka wewnętrznych rozterek albo wyrzutów sumienia. Według sennika pchły we włosach zwiastują podobnie. Co ciekawe, jeśli śniącym jest kobieta, należy uważać na fałszywe, zdradliwe osoby w swoim otoczeniu, nawet tym najbliższym. Być może jednak we włosach w czasie snu pojawiły się raczej wszy – wówczas sprawdź znaczenie snu o wszach.

Redakcja poleca

Sennik: pchły na psie

Obecnie w życiu na jawie pchły chyba częściej występują na zwierzętach niż na człowieku, tym bardziej nie dziwi ich pojawianie się w snach. Według sennika - widzieć pchły na psie - to swoiste ostrzeżenie przed negatywnymi wydarzeniami. Z jednej strony taki sen sugeruje, że jeśli zachowasz szczególną ostrożność i rozwagę, uda ci się uniknąć wielu nieprzyjemnych konsekwencji. Inna interpretacja wskazuje na niepowodzenie, które wkrótce dotknie bliskie ci osoby, a one zaś będą oczekiwać od ciebie pocieszenia i współczucia.

Sennik: pchły na kocie

Sen o pchłach na kocie ma podobne znaczenie, co kobiecy sen o pchłach we włosach, z tym jednak, że wprost sugeruje on zdradę. Taką samą wykładnię przypisuje się snom, w których kobieta widzi pchłę w sercu swojego partnera. Sennik nie precyzuje jednak, czy chodzi o dawną zdradę czy taką, która dopiero nastąpi. Być może warto się przyjrzeć swojej relacji z partnerem i odbyć z nim szczerą rozmowę. Może się okazać, że pchły na kocie były sennym ostrzeżeniem.

Podsumowując, odczytanie snu o pchłach nie zawsze jest jednoznaczne. Dla interpretacji ważne jest także, czy te skaczące pasożyty jedynie widzimy, próbujemy złapać, czy nam się to w ogóle udaje. Małe, ruchliwe i dokuczliwe stworzenia często symbolizują dręczące myśli. Jeśli nie jesteś pewien, czy owad widziany we śnie był pchłą czy może czymś innym, sprawdź na przykład znaczenie snu o robakach.

Zobacz także: Co oznacza szczur pojawiający się w śnie?