Obserwuj w Google News

Miałeś sen, w którym twoim oczom ukazał się ojciec? Poznaj jego interpretacje!

4 min. czytania
20.12.2018 10:52
Zareaguj Reakcja

Ojciec to popularny motyw senny. Przyśnił ci się sen o ojcu? Sprawdź, co znaczy pijany, chory lub ojciec chrzestny we śnie!

Ojciec z synem
fot. Shutterstock

Sen, w którym pojawiają się nasi bliscy zawsze wzbudza w nas ciekawość. Według senników nie należy ich interpretować dosłownie. Co zatem może znaczyć sen, w którym widziałeś swojego ojca? Podpowiadamy!

Zobacz także: Suknia ślubna to marzenie każdej kobiety, a jak interpretować taki sen?

Sennik: ojciec

Zazwyczaj ojciec widziany we śnie jest symbolem autorytetu, odpowiedzialności i doświadczenia, dlatego wiele interpretacji, które proponuje sennik może odnosić się do tych właśnie aspektów. Taki obraz senny często nawiązuje również do relacji między wami i może pojawić się zarówno wtedy, kiedy układają się one dobrze, jak i źle.

Dla kobiet taki sen może oznaczać potrzebę stabilizacji i bezpieczeństwa w realnym życiu, z kolei dla mężczyzn widok ojca we śnie może być wyrazem buntu wobec narzuconych norm i zasad. Widok ojca we śnie może pojawić się również wtedy, kiedy aktualnie przeżywasz gorsze momenty w swoim życiu i potrzebujesz pomocy oraz wsparcia kogoś bliskiego.

Niektóre senniki wskazują, że sen o ojcu może przyśnić się także w sytuacji, gdy jesteś przed podjęciem jakiejś ważnej decyzji i potrzebujesz porady kogoś doświadczonego.

Sen o ojcu, który płacze

Każdy sen o płaczu wzbudza w nas mieszane odczucia. Szczególnie przejmująca jest sytuacja, gdy we śnie widzimy płaczącą, bliską nam osobę. Czy jednak taki sen zawsze należy interpretować negatywnie? Według sennika taki obraz senny może oznaczać dręczące cię wyrzuty sumienia.

Warto zastanowić się, czy w ostatnim czasie nie zrobiłeś czegoś, czym mogłeś urazić innych. Być może twoje zachowanie pozostawia wiele do życzenia i to odpowiedni moment, aby przemyśleć swoje postępowanie. Płaczący ojciec we śnie może również oznaczać, że zawiodłeś kogoś, kto bardzo na ciebie liczył. 

Sennik: śmierć ojca, który już nie żyje

Sen o śmierci to jeden z tych snów, o którym chcielibyśmy zapomnieć jak najszybciej. Budzimy się z przerażeniem i obawą, że coś może zagrażać naszym bliskim. A jak interpretować obraz senny, w którym widzisz ojca, który od dawna już nie żyje?

Według sennika to znak, ze w swoim życiu potrzebujesz pocieszenia i otuchy. Taki sen może pojawić się również w sytuacji, gdy w życiu realnym bardzo przeżyłeś jego odejście i mimo upływu czasu wciąż nie możesz się pogodzić się z tą stratą.

Zobacz także: Czy wilk we śnie zawsze oznacza niebezpieczeństwo? Przekonaj się!

Sennik: kłótnia z ojcem

Taki sen, podobnie jak każdy inny sen o kłótni może zwiastować poważną awanturę rodzinną. Możliwe, że  nie zgadzasz się ze swoją rodziną w pewnych kwestiach i twoja złość i skumulowane emocje uzewnętrzniają się właśnie w postaci obrazów sennych. Sen o kłótni z ojcem może pojawić się także wtedy, kiedy ktoś próbuje ci narzucić jakiś sposób postępowania, który ci zupełnie nie odpowiada.

Sennik: ojciec pijany

Ten sen może pojawić się wtedy, kiedy straciłeś kontrolę nad swoim życiem. Możliwe, że pewne sprawy nie układają się tak, jakbyś sobie tego życzył. Zastanów się, co może być powodem takiej sytuacji?

Czasami wiele rzeczy jest niezależnych od nas i nie mamy na nie wpływu, dlatego w takiej sytuacji warto nabrać do nich dystansu. Sen o pijanym ojcu może przyśnić się również wtedy, jeżeli nie czujesz się komfortowo w miejscu, w którym aktualnie jesteś.

Sennik: ojciec chory

Choroba swoja, czy też najbliższych osób często potrafi zmienić całe dotychczasowe życie. Widok chorego ojca we śnie zawsze wiąże się z obawą o jego stan zdrowia w rzeczywistości. Sennik wskazuje jednak, że taki obraz senny, podobnie jak sen o szpitalu nie zawsze musi być oznaką problemów zdrowotnych.

Taki sen może wskazywać na to, że w najbliższym czasie czekają cię trudności w życiu prywatnym lub zawodowym. Musisz przygotować się na trudniejsze momenty w swoim życiu. Nie bój się poprosić o wsparcie w tej niekomfortowej dla ciebie sytuacji, gdyż wsparcie i pomoc innych może być w tym wypadku bezcenna.

Zobacz także: Numerologia partnerska. Sprawdź z kim, powinieneś stworzyć związek?

Sennik: ojciec chrzestny

Ojciec chrzestny widziany we śnie to popularny motyw senny. Taki sen może przyśnić się osobom, które bardzo odpowiedzialnie podchodzą do swoich obowiązków i zawsze starają się być solidne w tym, co robią.

Taki obraz senny może pojawić się również wtedy, gdy zgodziłeś się pełnić jakąś ważną, zaszczytną funkcję i podświadomie boisz się, czy na pewno sobie poradzisz. Ojciec chrzestny we śnie może być też zapowiedzią czekającego cię awansu w pracy lub jakiegoś odpowiedzialnego zadania do wykonania.

Sen o pogrzebie ojca

Każdy sen o pogrzebie wzbudza przeważnie w nas żal i smutek, jednak takiego snu nie należy interpretować dosłownie. Sen, w którym widzisz pogrzeb ojca może oznaczać, że czekają cię jakieś problemy rodzinne, z którymi będziesz się musiał w najbliższym czasie zmierzyć.

Zobacz także: Sen o kwiatach budzi pozytywne skojarzenia, jednak czy zawsze oznacza coś dobrego? Sprawdź to!

 

Znaki zodiaku mogą wiele o nas powiedzieć. Osoby spod których znaków są dla ciebie toksyczne?

Jaki znak zodiaku jest dla ciebie toksyczny?