Obserwuj w Google News

Miałeś sen o morzu? Przekonaj się, czy zawsze oznacza coś pozytywnego!

4 min. czytania
31.10.2018 10:17
Zareaguj Reakcja

Sen o morzu, podobnie jak sen o wodzie może mieć różne znaczenie. Z jednej strony kojarzy się z latem i relaksem, z drugiej może stanowić zagrożenie. Symbolika tego snu nie jest jednoznaczna. Jesteś ciekawy, co może znaczyć taki obraz senny? Zobacz nasze podpowiedzi!

Morze
fot. Shutterstock

Sennik: morze – znaczenie snu

Może widziane we śnie często powiązane jest ze zmianami, jakie zachodzą lub dopiero pojawią się w naszym życiu. Sennik wskazuje, że sen, w którym widzimy morze należy rozumieć również jako metaforę emocji, uczuć, wszystkiego, co tłumimy w sobie
i chronimy przed światem zewnętrznym. Jednak nie są to jedyne interpretacje tego snu. Należy pamiętać, że znaczenie snów może być bardzo różne w zależności od kontekstu,w jakim dana rzecz się pojawia. Aby uzyskać powiązanie snu z rzeczywistością, warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Czy widziałeś we śnie spokojne lub wzburzone fale? Spoglądałeś na nie z daleka, czy może zdecydowałeś się na morską kąpiel? Te z pozoru błahe elementy mogą mieć bardzo ważne znaczenie dla ustalenia symboliki całego snu, dlatego nie warto ich lekceważyć.  

Sen o morzu, w którym toniesz

To jeden z tych snów, po którym budzimy się z przerażeniem, wciąż doszukując się jego powiązania z ze swoim życiem w rzeczywistości. Czy jednak taki sen zawsze musi oznaczać realne zagrożenie w życiu codziennym? Sennik wskazuje, że jeżeli widziałeś taki obraz senny prawdopodobnie w najbliższym czasie czekają cię kłopoty, których sam sobie jesteś winny. Sen ten oznacza, że będziesz musiał stawić czoło problemom w pracy lub podobnie jak sen o kłótni – konfliktom z innymi. Twoje zbyt pochopne działanie doprowadzi to tego, że poczujesz się bezradnie.  Sytuacja ta będzie dla ciebie mało komfortowa i może się okazać, że bez wsparcia ze strony innych osób sobie nie poradzisz. Ich pomoc może się okazać dla ciebie niezbędna.

Wzburzone morze

Widok wzburzonego morza we śnie jest niezwykle popularny. Taki sen często pojawia się w trudnych momentach naszego życia, szczególnie wtedy, gdy nasze emocje i uczucia biorą nad nami górę. Taki sen może być wskazówką, że jesteś osobą bardzo emocjonalną, która niezwykle głęboko przeżywa różne sytuacje i często nie może pogodzić się z tym, że sprawy nie idą po jej myśli. Morze wzburzone widziane we śnie można traktować również jako metaforę walki z licznymi przeciwnościami losu. Możliwe, że czekają cię trudne chwile w życiu osobistym lub w sferze zawodowej. W przypadku, gdy nie masz na nie wpływu warto uzbroić się w cierpliwość i poczekać na obrót spraw.

Morze spokojne

Spokojne morze widziane we śnie sennik interpretuje pozytywnie. Przed tobą czas pełny spokoju i radości. W twoim sercu zapanuje harmonia i wszystkie ważne dla ciebie sprawy będą układać się pomyślnie. Taki sen o spokojnym morzu zazwyczaj przytrafia się wtedy, gdy znajdujesz się w takim momencie życia, w którym czujesz się spełniony i szczęśliwy. Jeżeli jest coś o czym od dawna marzyłeś, jest to najlepszy moment na realizację swoich celów. Morze spokojne widziane we śnie to również podobnie jak sen o pieniądzach zapowiedź powodzenia w sferze finansowej.

Wyjazd nad morze

Śnił Ci się wyjazd nad morze i od razu po przebudzeniu masz ochotę spakować swoje walizki i ruszyć na upragniony odpoczynek? Według sennika taki widok może sugerować, że w swoim życiu za bardzo skupiasz się na problemach i nie szukasz w nim pozytywnych stron. Czasami jest to wskazówka, aby nie przejmować się błahymi rzeczami, tylko zacząć cieszyć się tym, co tu i teraz i z optymizmem patrzeć w przyszłość. Spontaniczny wyjazd może być znakomitym pierwszym krokiem w tym kierunku.

Morze czyste

Czysta, przejrzysta woda to symbol zdrowia i sił witalnych. Taki sen może oznaczać, że w najbliższym czasie będziesz cieszył się dobrym samopoczuciem. Czasami sen ten jest również odzwierciedleniem naszych czystych, szczerych intencji wobec innych osób. Czyta woda w morzu może być także metaforą oczyszczenia duszy i myśli z negatywnych emocji oraz symbolem zachowania równowagi i harmonii w życiu.

Sen o morzu i plaży

Jeżeli w twoim śnie poza morzem twoim oczom ukazuje się dodatkowo plaża prawdopodobnie twój organizm wysyła ci sygnały, że potrzebujesz odpoczynku. W przypadku, gdy przebywasz na niej sam być może odczuwasz w swoim życiu smutek i pustkę.

Sen o pływaniu w morzu

Pływanie w morzu oznacza, że w życiu realnym lubisz podejmować wyzwania i nie boisz się ryzykować. Taki sen może pojawić się w sytuacji, gdy masz w planach jakiś ryzykowny interes lub przedsięwzięcie. Wtedy warto go potraktować, jako wskazówkę, aby jednak do nowych inwestycji podchodzić ostrożnie.

 

Twoje sny mówią o tobie bardzo dużo. Czy jeśli chodzi o twoje najskrytsze pragnienia, czy też wydarzenia, na które powinnaś się przygotować. Podobnie, jest ze znakami zodiaku. Na co lepiej uważać?

Te 4 znaki zodiaku są agresywne! Lepiej na nie uważać