Obserwuj w Google News

Masz ciarki na widok snu, w którym pojawia się duch? Sprawdź, czy masz się czego obawiać!

4 min. czytania
19.12.2018 15:24
Zareaguj Reakcja

Duch we śnie wzbudza w nas strach. Czy jednak sen o duchu zawsze oznacza coś złego? Przekonaj się, co znaczy duch dziecka lub duch w domu we śnie.

Zjawa we mgle
fot. Shutterstock

Może się wydawać, że sen o duchu pojawia się tylko po obejrzeniu jakiegoś horroru lub przeczytaniu strasznej książki. Nic bardziej mylnego. Według sennika ten obraz senny może się pojawić w różnych momentach naszego życia. Co może dla ciebie oznaczać taki sen? Przekonaj się!

Zobacz także: Te znaki zodiaku za dużo pracują! Powinny udać się na urlop?

Sennik: duch

Obudziłeś się przerażony, bo właśnie miałeś sen, w którym twoim oczom ukazał się duch? Spokojnie! Według sennika symbol ten jest interpretowany bardzo szeroko. Wszystko zależy bowiem od kontekstu, w jakim się pojawił, jak również ważne jest to, pod jaką postacią go zobaczyłeś.

Duch widziany we śnie może symbolizować ukryte lęki i emocje osoby śniącej. Sen, w którym naszym oczom ukazuje się duch, podobnie jak sen o pogrzebie może przytrafić się w momencie, gdy akurat przeżywasz trudny okres żałoby i trudno ci poradzić sobie ze stratą bliskiej osoby.

Sennik: duch dziecka

Taki widok w porównaniu z innymi snami o dziecku może w pierwszej chwili budzić przerażenie. Czasami tego typu obraz senny może pojawić się u osób, które straciły dziecko. Taki sen może być wtedy wyrazem traumy, jaką przechodzi rodzic po tej ogromnej tragedii w życiu realnym.

Ale duch dziecka widziany we śnie może mieć również znaczenie metaforyczne i oznaczać podświadomą tęsknotę za czasami dzieciństwa. Być może dorosłość i związane z nią obowiązki sprawiły, że w ostatnim czasie zgubiłeś gdzieś dziecięcą radość życia i podświadomie chciałbyś wrócić do czasów, w których czułeś się beztrosko i komfortowo. Twoje odczucia mogą kumulować się właśnie w postaci takich obrazów sennych.

Sennik: sen o duchu czarnym lub białym

Sennik wskazuje, że w interpretacji takiego snu warto zwrócić uwagę również na wygląd ducha. W przypadku, jeśli twoim oczom ukazał się we śnie duch biały to dla ciebie dobra wróżba. Taki sen wskazuje na to, że czeka cię spokojny, harmonijny czas zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.  

Jeżeli natomiast we śnie widziałeś czarnego ducha to znak, że nie żyjesz na 100 %, nie wykorzystujesz szans, które podrzuca ci los. Taki sen, podobnie jak sen o pociągu może być wskazówką, aby wreszcie zrobić coś dla siebie i odmienić swoją codzienność. Wykorzystaj swoje pięć minut i łap okazje, które są na wyciągnięcie ręki, w szczególności, gdy czujesz, że to w jakim miejscu się znalazłeś nie wystarcza ci, aby poczuć się w pełni usatysfakcjonowanym.

Zobacz także: Te 4 znaki zodiaku zdecydowanie całują najgorzej. Muszą się jeszcze dużo nauczyć

Sennik: duch w domu

Zaraz po obudzeniu sięgasz od razu po sennik, bo przyśnił ci się duch w domu? Jeżeli był to duch, kogoś bliskiego, kogo już nie ma w twoim życiu może być to wyraz tęsknoty za tą osobą. Możliwe, że były między wami silne relacje, dlatego twoja podświadomość tak reaguje na jej odejście.

Niekiedy taki sen, podobnie jak sen o śmierci może oznaczać twój lęk przed odejściem kogoś z twojej rodziny. Według sennika sen o duchu w domu ten może przyśnić się również osobom, które mają jakieś niedokończone sprawy lub od dawna bezskutecznie próbują rozwiązać jakiś problem.

W innym wypadku pojawienie się ducha w takim kontekście może także świadczyć o tym, że osoba śniąca ma zachwiane poczucie bezpieczeństwa i potrzebuje wsparcia oraz stabilizacji.

Sennik: duch chłopca lub duch dziewczynki

W przypadku, gdy widzisz we śnie duch chłopca lub duch dziewczynki według sennika może być to wskazówka twojego infantylnego zachowania. Twój lekkomyślny sposób bycia może oznaczać, że być może przerasta cię dorosłość i boisz się wziąć odpowiedzialność za swoje czyny.

Taki sen warto potraktować jako wskazówkę, aby zastanowić się nad swoim postępowaniem i wykazać się większą dojrzałością w życiu prywatnym i zawodowym. Czasami sennik wskazuje jeszcze dodatkową interpretację takich snów i świadczyć o tęsknocie za beztroskim czasem dzieciństwa, po którym zostały tylko wspomnienia.

Zobacz także:  Te znaki zodiaku unikają stałych związków jak ognia

Sennik: duch babci

Babcia zazwyczaj kojarzy się z dobrocią, ciepłą, rodzinną atmosferą oraz nieocenionym życiowym doświadczeniem. Nic dziwnego, że jest ona bohaterką wielu snów. Co może jednak oznaczać sen, w którym pojawił się duch babci? Prawdopodobnie znalazłeś się
w trudnym dla siebie momencie życia, w którym potrzebujesz rady i wsparcia kogoś ci bliskiego.

Sennik: duch mężczyzny

Sen o mężczyźnie może pojawić się w różnych kontekstach. Sen, w którym pojawia się duch mężczyzny to oznaka, że potrzebujesz stabilizacji i bezpieczeństwa. Czasami sen ten może być również wyrazem nieszczęśliwej miłości i emocji, jakie towarzyszyły rozstaniu z partnerem. Być może wciąż odczuwasz pustkę po odejściu swojej połówki, stąd też twoje uczucia kumulują się i przychodzą do ciebie w postaci obrazów sennych.

Zobacz także: Osoby o tych imionach będą bardzo szczęśliwe w 2019 roku!

 

 

Które znaki zodiaku są szczególnie agresywne?

Te 4 znaki zodiaku są agresywne! Lepiej na nie uważać