Obserwuj w Google News

Deszcz we śnie. Czy to dobry znak?

3 min. czytania
07.02.2019 15:12
Zareaguj Reakcja

Deszcz to popularny motyw senny. Jesteś ciekawy co może oznaczać deszcz ulewa, deszcz  meteorytów lub deszcz za oknem we śnie? Oto, co mówi sennik!

Deszcz we śnie. Czy to dobry znak?
fot. Schutterstock

Deszczowa aura potrafi popsuć humor na cały dzień. A co może oznaczać deszcz, który pojawia się w naszych snach? Zastanawiasz się, jak interpretuje ten motyw sennik? Poznaj najbardziej popularne interpretacje!

Redakcja poleca

Sennik: deszcz

W pochmurny deszczowy dzień najchętniej zamknęlibyśmy się w domu otuleni w koc z kubkiem ciepłej herbaty w ręku. A jak interpretować pojawienie się deszczu w naszych snach? Czy deszcz zawsze należy interpretować negatywnie? Jego symbolika jest niezwykle szeroka i wcale nie tak jednoznaczna, jakby się z pozoru mogło wydawać. W sennikach możemy znaleźć wiele różnych interpretacji, które często bywają zaskakujące. Wiele osób mylnie odczytuje ten sen, myśląc, że pojawienie się deszczu w ich śnie zapowiada pogorszenie się pogody w rzeczywistości. Nic bardziej mylnego! Jeżeli przyśnił ci się taki sen nie musisz od razu uzbrajać się w parasolkę, kalosze i płaszcz przeciwdeszczowy, ale postaraj się poszukać bardziej metaforycznego znaczenia swojego snu. Według sennika deszcz może być bowiem symbolem oczyszczenia, prawdy, jak również, co ciekawe – płodności. Ostateczna interpretacja zależy jednak od tego, w jakim kontekście go widzisz w swoim śnie.

Sen: deszcz wiosenny

Taki sen to zapowiedź szczęśliwych dni w twoim życiu. Ciepły, delikatny wiosenny deszcz oznacza, że czeka cię bardzo korzystny czas zarówno w sferze osobistej, jak i zawodowej. Możesz się spodziewać nowych ofert pracy, ciekawych propozycji wyjazdu lub awansu zawodowego. W przypadku osób samotnych sen ten, podobnie jak sen o ślubie może być oznaką szczęścia w miłości i zapowiedzią nowej, obiecującej znajomości, która ma szansę przerodzić się w coś poważniejszego. Zastanów się, czy twoim otoczeniu nie ma przypadkiem kogoś, kto od dawna zabiega o twoje względy, ale ty wydajesz się tego nie doceniać.

Sen o deszczu silnym

Silny deszcz widziany we śnie niemal zawsze jest interpretowany przez senniki w kontekście negatywnym. Taki sen może być bowiem zapowiedzią poważnych problemów w twoim życiu. To jak sobie z nimi poradzisz w dużej mierze będzie zależało od twojej postawy i nastawienia. Warto potraktować ten obraz senny jako ostrzeżenie, aby zachować większą ostrożność i być bardziej uważnym zarówno w pracy, jak i w życiu osobistym, aby nie paść ofiarą oszusta. Silny deszcz, podobnie jak sen o burzy może również oznaczać nadchodzące kłótnie z bliską ci osobą.

Sennik: deszcz ulewa

Co ciekawe ulewa widziana we śnie wcale nie musi oznaczać dla ciebie coś złego. Według interpretacji proponowanych przez senniki widok ulewy we śnie warto potraktować jako zapowiedź szczęścia w sferze materialnej. Sen ten, podobnie jak sen o pieniądzach może symbolizować duże powodzenie w finansach. To dla ciebie dobry czas na podpisywanie nowych umów, zawieranie interesów lub inwestowanie. Warto wykorzystać sprzyjający ci czas, bowiem twoje plany biznesowe mogą zakończyć się sukcesem.

Zobacz także: Czy kleszcz widziany we śnie to powód do obaw? Sprawdź to!

Sennik: deszcz meteorytów

Taki sen to zapowiedź licznych zmian w twoim życiu. Coś o czym od dawna marzyłeś wreszcie ma szansę urzeczywistnić się. Będziesz musiał jednak wykazać się determinacją oraz wiarą w swoje możliwości. Deszcz meteorytów może być również symbolem otwartości umysłu. Twoja błyskotliwość i liczne, kreatywne pomysły zostaną docenione przez innych, dzięki czemu będziesz czerpał dużą satysfakcję ze swojej pracy. Zamiast jednak spoczywać na laurach, staraj się potraktować wszystkie miłe słowa jako motywację do dalszej, efektywnej pracy.

Sennik: deszcz i parasol

Jeżeli w swoim śnie widzisz, jak niesiesz parasol w deszczowy dzień prawdopodobnie potrzebujesz większego poczucia bezpieczeństwa w swoim życiu. Możliwe, że przechodzisz właśnie ciężkie chwile i przydałoby ci się wsparcie ze strony najbliższych ci osób. Telefon do przyjaciela lub szczera rozmowa w cztery oczy z kimś zaufanym na pewno mogą ci spojrzeć na twój problem z innej perspektywy, a może nawet znaleźć skuteczne rozwiązanie.

Sennik: deszcz, który pada na suchą ziemię

Taki sen można odczytać jako symbol odrodzenia się, metamorfozy, ale w sensie duchowym. To dobry czas, aby zajrzeć w głąb siebie i lepiej zrozumieć swoje uczucia, emocje i potrzeby.

Sennik: deszcz za oknem

Deszcz za oknem widziany we śnie może być wyrazem twojej nostalgii i tęsknoty za wydarzeniami lub osobami z przeszłości. Możliwe, że twoje obecne życie wypełnia pustka i chciałbyś wrócić do chwil, w których czułeś się szczęśliwy i spełniony. Warto potraktować ten sen, jako wskazówkę, aby znaleźć coś, dzięki czemu twoja codzienność znów nabierze ciepłego kolorytu. 

Zobacz także: Dzwonił do ciebie telefon we śnie? Dowiedz się, co może oznaczać!

Bądź na bieżąco! Polub Chillizet na Facebooku

 

Chcesz wiedzieć, jakie są najgorętsze znaki zodiaku? Odpowiedź na to pytanie, znajdziesz poniżej!

Te znaki zodiaku są najgorętszymi kochankami!