Obserwuj w Google News

Czy wilk we śnie zawsze oznacza niebezpieczeństwo? Przekonaj się!

4 min. czytania
30.11.2018 09:23
Zareaguj Reakcja

Wilk to drapieżnik, który ma w sobie pewną tajemniczość. Sen o wilku ma szeroką symbolikę. Śnił Ci się wilk, który atakuje, wilk łagodny lub stado wilków? A może zastanawiasz się, co znaczy wilk szary, czarny lub biały widziany we śnie? Sprawdź, co na ten temat mówi sennik!

Czy wilk  we śnie zawsze oznacza niebezpieczeństwo? Przekonaj się!
fot. Schutterstock

Wilk to zwierzę drapieżne, często niebezpieczne, a jednocześnie niezwykle tajemnicze. Miałeś taki sen i wciąż bezskutecznie próbujesz znaleźć w nim odniesienie do swojego życia? Zobacz, jakie interpretacje proponuje  sennik!

Redakcja poleca

Sennik: wilk

Sen o wilku zazwyczaj odnosi się do natury i osobowości osoby śniącej. Według sennika może on oznaczać wewnętrzne popędy, emocje ale również potencjał, który w niej drzemie.
Interpretacja takiego snu nie należy do najłatwiejszych, bowiem wymaga połączenia ze sobą wielu różnych szczegółów. Ważne jest nie tylko to, w jakim kontekście ukazał się wilk, ale również otoczenie w jakim go zobaczyliśmy i kolor jego sierści. Nie bez znaczenia jest także zachowanie wilka wobec nas. Inaczej zinterpretujemy sen, w którym wilk jest wobec nas agresywny, a inaczej, gdy jest nastawiony przyjaźnie. Im więcej takich szczegółów zapamiętasz, tym łatwiej będzie ci odczytać znacznie snu.

Sennik: wilk przed którym uciekasz

Taki sen, podobnie jak każdy inny sen o ucieczce może wskazywać, że nie czujesz się bezpiecznie i komfortowo w swoim życiu lub próbujesz uwolnić się od jakiegoś problemu, który od dawna cię trapi. Ucieczka przed wilkiem we śnie oznacza, że zawiedziesz się na kimś, komu ufałeś. To przestroga, aby być bardziej ostrożnym w relacjach innymi, bowiem nie każdy może mieć wobec ciebie szczere intencje.

Sennik: wilk, który atakuje

Atak wilka widziany we śnie wzbudza w nas zazwyczaj lęk i strach. Kojarzymy go bowiem
z niebezpieczeństwem, które może nam zagrażać w realnym życiu. Według sennika atakujący wilk we śnie to podobnie jak sen o szczurach symbol fałszywych ludzi w twoim otoczeniu, którzy próbują ci zaszkodzić. To znak, że w najbliższym czasie w kontaktach z innymi lepiej zachować dystans i liczyć przede wszystkim na siebie.

Sennik: stado wilków

Niestety taki sen nie niesie ze sobą zbyt optymistycznych wieści. Prawdopodobnie znajdziesz się w bardzo trudnej dla ciebie sytuacji spowodowanej plotkami innych nieżyczliwych ci osób. Taki sen to również ostrzeżenie przed konkurencją, której będziesz musiał stawić czoło. Stado wilków we śnie oznacza również tymczasowe problemy, które mogą namieszać w twoim życiu.

Zobacz także: Czy dom we śnie to zawsze pozytywny znak? Przekonaj się! 

Sennik: wilk łagodny

Wilk łagodny widziany we śnie interpretowany jest jako symbol pojednania oraz szczerej przyjaźni.Taki sen może oznaczać, że wkrótce uda ci się zakończyć od dawna toczony spór i wyjaśnić z kimś wszelkie niedopowiedzenia, które były powodem waszych nieporozumień. Sen, w którym widzisz przyjaźnie nastawionego wilka może również symbolizować opiekuna mentora, który prowadzi cię przez życie.

Sennik: ugryzienie przez wilka

W przypadku, gdy we śnie stałeś się ofiarą wilka musisz zachować większą czujność w życiu. Taki sen to według sennika zapowiedź niebezpieczeństwa, którym się znajdziesz. I nie musi być to tylko niebezpieczeństwo w sensie fizycznym. Ugryzienie przez wilka może również odnosić się bowiem do sfery psychicznej i oznaczać jakiś trapiący cię problem, brak poczucia stabilizacji i potrzebę wsparcia ze strony bliskich osób.

Sennik: wilk w lesie

Taki obraz senny, podobnie jak każdy inny sen o lesie niesie ze sobą nutę niepewności i lęku. Sen o wilku w lesie może oznaczać, że coś zakłóci twój dotychczasowy spokój i może to odnosić się zarówno do twojej sfery prywatnej, jak i zawodowej. Będziesz musiał uzbroić się w cierpliwość, zanim sytuacja wróci do normy.

Zobacz także: Odkryj swój miłosny potencjał! Sprawdź miłosny horoskop

Sennik: wilk szary, czarny i biały

W interpretacji snu o wilkach niezwykle istotne jest jego ubarwienie.

  • Szary wilk we śnie może oznaczać monotonię, która wkradła się do twojego życia. To znak, aby wprowadzić do niego trochę urozmaicenia. Jeżeli od dawna myślałeś o zmianie miejsca pracy lub zamieszkania to najwyższy czas, aby wcielić swoje plany w życie.
  • Czarny wilk  we śnie to z kolei zapowiedź licznych problemów, którym będziesz musiał stawić czoło.
  • W przypadku, gdy widziałeś we śnie białego wilka może to oznaczać, że w życiu realnym będziesz zdany tylko na siebie i nie możesz liczyć na wsparcie innych.

Sennik: głaskać wilka

Głaskanie wilka we śnie może oznaczać, że na siłę próbujesz zmienić jakąś osobę, ale twoje zabiegi mogą okazać się nieskuteczne i w końcu i tak jego prawdziwa natura da o sobie znać. Spróbuj zaakceptować tą osobę taką, jaką jest. 

Sennik: wilki w domu

Sen, w którym widzimy dom zazwyczaj kojarzy się z bezpieczeństwem i komfortem, ale jak rozumieć pojawienie się w nim wilków? Według sennika mogą one symbolizować jakieś tymczasowe kłopoty rodzinne lub odwiedziny kogoś, kto nie jest przez ciebie mile widziany.

Zobacz także: 6 aspołecznych znaków zodiaku. Lepiej nie wchodzić im w drogę

Bądź na bieżąco! Polub Chillizet na Facebooku

 

Nie z każdym potrafimy się porozumieć. Niektóre relacje mogą być dla nas wręcz toksyczne. Sprawdź, którego znaku zodiaku powinieneś się wystrzegać. 

Jaki znak zodiaku jest dla ciebie toksyczny?