Obserwuj w Google News

Czy sen o złodzieju zawsze oznacza niebezpieczeństwo? Przekonaj się!

4 min. czytania
Aktualizacja 03.02.2022
30.11.2018 12:07
Zareaguj Reakcja

Widok złodzieja we śnie w pierwszej chwili odbieramy jako możliwość zagrożenia w realnym życiu? Czy na pewno mamy się czego obawiać? Czy taki sen zawsze jest dla nas przestrogą? Sprawdź, co na ten temat mówi sennik.

Złodziej skradający się do domu
fot. Shutterstock

Złodziej widziany we śnie wzbudza w nas strach i lęk przed utratą czegoś cennego. Zazwyczaj we śnie pojawia się złodziej w domu, chociaż zdarzają się i takie sny, gdy naszym oczom ukazuje się złodziej torebki, pieniędzy lub samochodu. Co oznacza sen o złodzieju? Sprawdź, jak interpretuje go sennik!

Zobacz także: Sen o kwiatach budzi pozytywne skojarzenia, jednak czy zawsze oznacza coś dobrego? Sprawdź to!

Złodziej - znaczenie snu

Złodziej widziany we śnie, podobnie jak każdy inny sen o kradzieży powoduje w nas obawy, czy aby nie staniemy się jego ofiarą w prawdziwym życiu. Według sennika taki obraz senny, w którym pojawia się złodziej, często wiąże się z poniesieniem przez nas jakichś strat. I nie zawsze musi on odnosić się do fizycznej utraty jakiejś rzeczy, ale również sfery psychicznej sfery człowieka – utraty uczuć, wartości itp. W odczytaniu symboliki tego snu kluczowe jest nie tylko to, w jakim miejscu pojawił się złodziej, ale również przedmioty, które zostały przez niego ukradzione. Innym ważnym elementem jest nasz stosunek do złodzieja – czy postanowiliśmy go gonić i czy udało nam się go złapać. Wszystkie te elementy są bardzo ważne, aby prawidłowo odczytać swój sen w kontekście swojego życia.

Złodziej w domu

Zazwyczaj sen, w którym pojawia się dom kojarzy się nam pozytywnie, jako azyl w którym czujemy się bezpiecznie. Jednak pojawienie się w nim nieproszonego gościa może zaburzyć nasz dotychczasowy spokój. Złodziej w domu widziany we śnie może wskazywać na pojawienie się problemów rodzinnych, którym będziesz musiał stawić czoło. Co ciekawe według niektórych senników widok złodzieja włamującego się do domu może symbolizować również podobnie jak sen o zdradzie - płomienny romans, w którym uwikłasz się za plecami swojego partnera.

Złapać złodzieja

Sen, w którym udaje ci złapać złodzieja można odczytać jako pokonanie wszelkich problemów, które w ostatnim czasie były źródłem twojego gorszego samopoczucia. Wreszcie uda ci się rozwiązać sprawy, które od dłuższego czasu nie dawały Ci spokoju. Złapanie złodzieja we śnie może również oznaczać, że uda ci się dokonać czegoś, czym zaskarbisz sobie uznanie i szacunek innych osób. Kiedy jednak złodzieja nie udało ci się schwytać i ucieka on z cenną dla ciebie rzeczą może być to symbol rozczarowania, którego doświadczysz w najbliższym czasie.

Zobacz także: Czy sen o niedźwiedziu zawsze musi oznaczać niebezpieczeństwo? Sprawdź to!

Złodziej włamywacz

W przypadku, gdy udało ci się we śnie złapać włamywacza na gorącym uczynku jest to wskazówka, aby zadbać w większym stopniu o swoich najbliższych, którzy potrzebują twojego wsparcia i poczucia bezpieczeństwa. Być może w ostatnim czasie nie poświęcałeś im zbyt wiele uwagi, przez co czują się zaniedbani i samotni. Przyłapanie włamywacza na gorącym uczynku może również pojawić się w snach osób, które w życiu realnym od dawna starają się, aby ich działania zostały docenione i nagrodzone.

Złodziej torebki

W przypadku, gdy w twoim śnie złodziej kradnie ci torebkę prawdopodobnie znajdziesz się w niebyt komfortowej dla siebie sytuacji, kiedy ktoś będzie chciał upublicznić jakieś osobiste szczegóły z twojego życia. Na przyszłość staraj się nie mówić zbyt wiele na temat swojego życia prywatnego osobom, do których nie masz 100-procentowego zaufania.

Złodziej pieniędzy

Sen o pieniądzach to popularny motyw senny, co jednak w sytuacji, kiedy śnimy o tym, że ktoś inny nam je ukradł? Złodziej pieniędzy oznacza, że w najbliższym czasie poniesiesz jakieś dotkliwe straty finansowe. Staraj się zachować większą ostrożność przy rozpoczynaniu nowych inwestycji i przedsięwzięć, szczególnie w sytuacji, gdy masz jakieś wątpliwości związane z ich powodzeniem.

Zobacz także: Czy dom we śnie to zawsze pozytywny znak? Przekonaj się!

Złodziej samochodu

W przypadku, gdy widzisz w swoim śnie złodzieja samochodu prawdopodobnie jesteś typem osoby, dla której duże znaczenie mają dobra materialne, które często bywają nietrwałe. Taki sen można odczytać jako wskazówkę, aby skupić się również na swoim rozwoju duchowym i doceniać inne ważniejsze wartości.

Widok złodzieja

W przypadku, gdy w swoim śnie widzisz złodzieja, ale nic z tym nie robisz prawdopodobnie w życiu realnym jesteś osobą, która ma problem z podejmowaniem decyzji i nie lubi przejmować inicjatywy. Taki sen może oznaczać, że boisz się podjąć ryzyko i wolisz, kiedy sprawy rozwiązują się wreszcie same bez twojej ingerencji.

Pogoń za złodziejem

Pogoń za złodziejem we śnie może oznaczać, że w najbliższym czasie dużo uwagi poświęcisz jakiejś ważnej dla ciebie sprawie, którą ostatecznie uda ci się wygrać. Twój upór, odwaga i determinacja sprawią, że uda ci się zostawić w tyle konkurencję. Niektóre senniki interpretują taki sen jako próbę udowodnienia sobie swoich możliwości i chęć zdobycia uznania i podziwu u innych osób. 

Zobacz także: Widziałeś burzę w swoim śnie? Nie zawsze musi oznaczać coś złego!

Znaki zodiaku są w stanie dużo powiedzieć o tobie i osobach z twojego otoczenia. Komu nie możesz ufać?

5 znaków zodiaku, którym nie można ufać