Obserwuj w Google News

Czy sen o niedźwiedziu zawsze musi oznaczać niebezpieczeństwo? Sprawdź to!

4 min. czytania
Aktualizacja 02.09.2021
29.11.2018 15:01
Zareaguj Reakcja

Niedźwiedź to zwierzę, które kojarzy się z naturą i siłą. Sennik wskazuje na to, że sen o niedźwiedziu może mieć różną symbolikę w zależności od tego, czy śni się np. niedźwiedź polarny lub brunatny. Śnił Ci się niedźwiedź przyjazny, a może atakujący? Sprawdź, co może to oznaczać!

Niedźwiedź pląsający po lesie
fot. Shutterstock

Sen o niedźwiedziu może mieć wiele różnych znaczeń. Sen, w którym pojawia się mały  niedźwiadek budzi w nas pozytywne odczucia. Problem zaczyna się w momencie, gdy naszym oczom ukazuje się we śnie ogromny niedźwiedź, przed którym próbujemy uciec. Jak w takiej sytuacji interpretować taki sen? Podpowiadamy!

Zobacz także: Widziałeś burzę w swoim śnie? Nie zawsze musi oznaczać coś złego!

Niedźwiedź - Znaczenie snu

Sen, w którym pojawia się niedźwiedź można interpretować na wiele różnych sposobów i nie zawsze musi się to wiązać z koszmarem. Aby jednak odczytanie jego symboliki było prawidłowe nie można pominąć kilku istotnych szczegółów, które się w nim pojawiły.

W interpretacji takiego snu ważny jest nie tylko wygląd niedźwiedzia, jak kolor jego sierści i wielkość, ale przede wszystkich jego stosunek do nas. Inną interpretację będzie miał bowiem sen o niedźwiedziu nastawionym do nas przyjaźnie, a odmienną sen o zwierzęciu, które nas atakuje i przed którym staramy się obronić. Po przebudzeniu staraj się zapisać na kartce wszystkie najważniejsze elementy, aby nie umknęło ci nic ważnego, co mogłoby mieć znaczenie dla odczytania jego symboliki.

Sen o niedźwiedziu śpiącym

Śpiący niedźwiedź widziany we śnie oznacza, że masz za sobą bardzo pracowity okres i twój organizm wysyła ci sygnały, że czas najwyższy zadbać o siebie i udać się na zasłużony odpoczynek. Tymczasowa odskocznia od problemów dnia codziennego pozwolą ci nabrać dystansu do wielu spraw, wyciszyć umysł oraz naładować się pozytywną energią. Śpiący niedźwiedź może wskazywać również na to, że znalazłeś się w letargu i musisz zrobić coś, co pozwoli ci przełamać dotychczasową monotonię.

Zobacz także: Śnił ci się były chłopak? Poznaj interpretacje tego snu!

Niedźwiedź polarny

Taki sen to popularny motyw senny. Biały niedźwiedź, który ukazuje się twoim oczom w czasie snu może oznaczać, że na twej drodze pojawi się sympatyczna osoba zarażająca innych swoim optymizmem i radością, z którą być może połączy się  szczera, długotrwała relacja. W aspekcie negatywnym sen ten, podobnie jak sen o kradzieży może z kolei być ostrzeżeniem i wskazówką, aby zachować większą ostrożność, bo możesz paść ofiarą złodzieja i oszusta. Czasami biały niedźwiedź może oznaczać również miłosne rozczarowanie lub tymczasowe kłopoty rodzinne.

Niedźwiedź brunatny

W interpretacji snu o niedźwiedziu ważne jest ubarwienie jego sierści. Niedźwiedź brunatny widziany we śnie to zapowiedź walki, jaką będziesz musiał stoczyć, aby osiągnąć coś, co ma dla ciebie duże znaczenie. To symbol silnej konkurencji, która użyje wszelkich środków, aby osiągnąć swój cel. Taki sen stanowi ostrzeżenie przed fałszywymi osobami z twojego najbliższego otoczenia. Możliwe, że ktoś o kim miałeś do tej pory dobre zdanie bardzo się rozczaruje swoim postępowaniem i całkowicie zmienisz o nim swoje zdanie.

Niedźwiedź przyjazny

Przyjaźnie nastawiony niedźwiedź to dla osoby śniącej dobry znak.  Prawdopodobnie masz u swojego boku osobę łagodną o spokojną, przy której czujesz się bezpiecznie. Taki sen często pojawia się w przypadku osób samotnych, które czują się opuszczone i brakuje im oparcia. Niekiedy sennik interpretuje ten sen jako nawiązanie do osobowości osoby śniącej. Możliwe, że w życiu realnym na co dzień stwarzasz wrażenie osoby silnej, twardej, którą  trudno rozgryźć,  jednak jest to tylko twoja maska, która ma cię chronić przed światem zewnętrznym. W głębi serca często czujesz się bezbronna i łatwo cię zranić.   

Zobacz także: Śniła ci się krew? Sprawdź, co oznacza taki sen!

Niedźwiedź atakujący

Atak niedźwiedzia we śnie to jeden z tych obrazów sennych, po którym budzimy się z przerażeniem i dreszczem na plecach. Taki koszmar może przytrafić się w różnych sytuacjach, szczególnie wtedy, kiedy w naszym życiu czujemy jakieś zagrożenie lub znaleźliśmy się w mało komfortowej dla nas sytuacji. Widząc takiego niedźwiedzia we śnie musimy liczyć się z tym, że w najbliższym czasie poniesiemy jakieś straty w życiu osobistym lub zawodowym.  Taki sen podobnie jak sen o szczurach wskazuje, że w twoim otoczeniu jest wiele nieprzychylnych ci osób, które za twoimi plecami robią wszystko, aby ci zaszkodzić. Sennik wskazuje, aby starannie dobierać przyjaciół, bowiem nie wszyscy są ci życzliwi.

Niedźwiedź mały

Niedźwiedź mały to znak, że osoba śniąca zbyt dziecinnie podchodzi do życia. To wskazówka, aby być bardziej odpowiedzialnym za swoje działania, wykazując większą dojrzałość w różnych, poważnych sytuacjach.

Ucieczka przed niedźwiedziem

Ucieczka przed niedźwiedziem, tak jak każdy inny sen o ucieczce pojawia się w naszym życiu wtedy, kiedy czujemy jakieś zagrożenie - nie tylko w sensie dosłownym i za wszelką cenę próbujemy się od niego uwolnić.

Zobacz także: Śniła ci się krew? Sprawdź, co oznacza taki sen!

 

Znaki zodiaku są w stanie dużo o nas powiedzieć. Którym nie powinieneś ufać?

5 znaków zodiaku, którym nie można ufać