Obserwuj w Google News

Czy pogrzeb we śnie zawsze oznacza coś złego? Przekonaj się!

3 min. czytania
Aktualizacja 03.09.2021
30.10.2018 15:47
Zareaguj Reakcja

Pogrzeb widziany we śnie to jeden z tych snów, o których jak najszybciej chcielibyśmy zapomnieć. Sennik interpretuje go na wiele różnych sposobów. Miałeś taki sen i wciąż nie daje ci on spokoju? Zobacz, co oznacza motyw pogrzebu we śnie!

Światełka
fot. Shutterstock

Pogrzeb - znaczenie snu

Sen o pogrzebie zawsze wzbudza w nas negatywne odczucia i lęk o życie swoje oraz najbliższych nam osób. Podobnie jak sen o śmierci zawsze kojarzy się bowiem z ogromnym bólem i stratą. Nic dziwnego, że większość z nas obawia się takich snów i po przebudzeniu ma w głowie najgorsze scenariusze. Okazuje się jednak, że znaczenie snów o pogrzebie może być dużo szersze, niż przypuszczamy i nie zawsze powinniśmy się go obawiać. Wszystko zależy bowiem od wielu różnych elementów pojawiających się we śnie, które dopiero razem tworzą spójny obraz, jaki możemy odnieść do rzeczywistości. Znaczenie snów może być bardzo różne.

Pogrzeb własny

Widok swojego pogrzebu we śnie, chociaż w pierwszym momencie może wzbudzić w nas strach i przerażenie nie powinien być dla ciebie powodem do obaw. Sennik interpretuje go bowiem jako pomyślność na różnych płaszczyznach twojego życia. Przed tobą bardzo dobry czas w sferze osobistej, jak i zawodowej. Podobnie jak sen o pieniądzach może zwiastować poprawę statusu materialnego. Sen ten można interpretować również w kontekście duchowym jako zerwanie z dotychczasowym życiem, odcięcie się od przeszłości i rozpoczęcia nowego, fascynującego etapu. Pogrzeb własny widziany we śnie to też symbol zmiany dotychczasowego wizerunku lub rozwoju swojej osobowości.

Sen o pogrzebie osoby, która już nie żyje

Co ciekawe, taki sen to bardzo popularny motyw senny i zazwyczaj pojawia się w sytuacji, kiedy bardzo za kimś tęsknisz. Sen ten może być wyrazem silnej relacji, jaka łączyła cię w przeszłości z tą osobą lub pojawić się w kontekście jakiegoś ważnego wydarzenia, które szczególnie ci się z nią kojarzyło. Sennik wskazuje, że sen ten może również oznaczać podświadomy lęk przed samotnością.

Sen o pogrzebie mamy

Matka to jedna z najbliższych nam osób, nic dziwnego, że taki sen wzbudza w nas ogromny lęk. Według sennika taki obraz senny nie jest oznaką traumatycznego wydarzenia, ale zmiany twojego zachowania wobec innych osób. Możliwe, że w najbliższym czasie staniesz się bardziej troskliwy i odpowiedzialny, a swoim zachowaniem będziesz starał się udowodnić, jak bardzo zależy ci na twoich bliskich.

Sen o pogrzebie babci

Często to właśnie babcia jest tą osobą, której powierzamy nasze tajemnice i korzystamy z jej życiowej mądrości  i doświadczenia. Sen w którym widzisz pogrzeb babci może oznaczać, że w twoim życiu brakuje ci osoby, której mógłbyś się zwierzyć i zaufać w 100%. Chociaż każdego dnia otacza cię grono różnych osób, to jednak brakuje ci prawdziwego przyjaciela, na którego możesz liczyć w trudnych sytuacjach i to sprawia, że czujesz się z tego powodu samotny.

Sen o pogrzebie bliskiej lub nieznajomej osoby

Sen o pogrzebie bliskich nam osób podobnie jak sen o cmentarzu przeważnie wzbudza w nas strachem oraz lękiem, jak również tęsknotę za tymi, których już nie ma w naszym życiu. Według sennika sen ten, tak jak sen o kłótni może wskazywać na nadchodzące konflikty w życiu realnym między tobą, a członkami twojej rodziny. Sen ten może być podświadomym wyrazem naszego rozczarowania zachowaniem najbliższych. Jeżeli natomiast widziałeś we śnie pogrzeb nieznajomej osoby to dla ciebie bardzo dobra wróżba. Sennik wskazuje, że być może otrzymasz niespodziewany spadek.

Sen o pogrzebie brata lub siostry

Pogrzeb rodzeństwa widziany we śnie nie powinien być interpretowany dosłownie. W sennikach można znaleźć interpretacje, według których sen ten zwiastuje pomyślny obrót spraw w różnych sferach życia. Jeżeli więc wciąż zwlekasz np. z podjęciem jakiejś ważnej dla siebie decyzji prawdopodobnie to najlepszy czas, aby dokonać słusznego wyboru.

Sen o pogrzebie ojca

Taki sen zwiastuje poprawę relacji rodzinnych. Jeśli w ostatnim czasie uległy one ochłodzeniu to macie szansę, aby to naprawić. Przed tobą dobry moment na wyjaśnienie wszelkich niedomówień i zakończenie sporów, które powodowały napiętą atmosferę w waszym domu.

Sen o pogrzebie dziecka

Pogrzeb dziecka zawsze wzbudza u rodziców ogromny lęk o zdrowie i życie swojego malucha. Okazuje się jednak, że sen ten sennik interpretuje zupełnie odwrotnie. To oznaka zdrowia, witalności oraz dobrego samopoczucia.

Sen o pogrzebie dziadka

Sen ten oznacza, że możesz liczyć na pomoc innej osoby w trudnej dla ciebie sytuacji i dzięki jej cennym wskazówkom rozwiążesz swoje problemy.

Jaki znak zodiaku jest dla ciebie toksyczny?