Obserwuj w Google News

Czy kleszcz widziany we śnie to powód do obaw? Sprawdź to!

4 min. czytania
21.12.2018 14:03
Zareaguj Reakcja

Kleszcz, choć mały może narobić wiele szkód. Kleszcz na psie, na nodze i w głowie to popularne motywy senne. Co znaczy sen o kleszczach? Podpowiadamy!

Czy kleszcz widziany we śnie to powód do obaw? Sprawdź to!
fot. Schutterstock

Nie od dziś wiadomo, że kleszcze mogą uprzykrzyć życie każdemu i zepsuć najmilszy spacer albo piknik na łonie natury. Chociaż w życiu realnym staramy się im zapobiegać poprzez liczne środki i preparaty, to i tak mogą nas dopaść nawet postaci obrazów sennych. Co może oznaczać kleszcz we śnie? Oto popularne interpretacje!

Redakcja poleca

Sennik: kleszcz

Sen, w którym pojawia się kleszcz, podobnie jak sen o robakach wzbudza w nas negatywne odczucia. Według sennika widok kleszcza we śnie może oznaczać, że trudno będzie nam się uwolnić od jakiejś dręczącej nas od dłuższego czasu sprawy, która może dotyczyć zarówno naszego życia prywatnego, jak i zawodowego. Ten nieproszony gość może pojawić się w śnie również wtedy, kiedy w życiu realnym borykamy się z jakimiś problemami zdrowotnymi, które mimo leczenia nie ustępują. W interpretacji tego snu liczy się kilka ważnych szczegółów. Istotne jest nie tylko to, gdzie dokładnie wbił się kleszcz, ale również twój stosunek do niego.

Sennik: kleszcz na psie

Sen o psie może pojawić się nie tylko u miłośników tych zwierząt. Jak jednak interpretować sen, w którym oprócz ukochanego czworonoga widzimy jeszcze na nim kleszcza? W pierwszej chwili taki widok może sprawić, że po przebudzeniu będziemy pełni obaw o zdrowie swojego pupila, okazuje się jednak, że tego snu nie należy interpretować dosłownie. Według sennika taki obraz senny, w którym pojawia się kleszcz na psie może oznaczać, że jesteś nieufny względem innych osób chociaż często ci się to opłaca, to zarówno w pracy, jak i w życiu prywatnym warto mieć kogoś, z kim będziesz mógł dzielić swoje troski, sekrety i problemy.

 

Sennik: kleszcz w ciele

Kleszcz wbity w ciało widziany we śnie wzbudza w nas przeważnie strach i obawę o własne zdrowie. Ugryzienie przez kleszcze we śnie niestety  nie wróży nic dobrego. Według sennika taki obraz senny podobnie jak sen o szpitalu to zapowiedź wielu problemów zdrowotnych twoich lub najbliższych ci osób. Warto więc zachować ostrożność i według zasady, że lepiej zapobiegać niż leczyć udać się na badania kontrolne.

Sennik: kleszcz na nodze

Zastanawiasz się co może oznaczać taki widok. Według sennika jest to symbol przeszkód, które skutecznie będą ci uniemożliwiać działanie i realizację swoich planów. Mogą być to zarówno kłopoty finansowe, jak i np. problemy rodzinne. Prawdopodobnie będziesz musiał odłożyć na jakiś czas to, co sobie zamierzyłeś w ostatnim czasie i poczekać na bardziej sprzyjający ci okres. Kleszcz na nodze może również symbolizować marazm, stanie w miejscu i brak odczuwania satysfakcji ze swojego dotychczasowego życia. Zastanów się, czy nie jest to najlepszy czas, aby pomyśleć o jakichś zmianach. Nawet najmniejsza modyfikacja planu dnia pomoże nadać mu nieco kolorytu i sprawić, że twoja codzienność nie będzie taka szara i nudna.

Sennik: kleszcz w głowie

Taki sen może z kolei oznaczać, że masz za sobą intensywny czas, który wymagał od ciebie dużo skupienia i pracy. Możliwe, że twój organizm potrzebuje regeneracji, a ty sam nabrania dystansu do wielu spraw. Taki sen może również świadczyć o licznych sprawach i problemach, które ostatnio zaprzątają twoją głowę i od których trudno ci się uwolnić. Taki obraz senny warto potraktować jako wskazówkę, aby większym stopniu zadbać o swoją kondycję psychiczną i udać się wreszcie na zasłużony odpoczynek.

Zobacz także: Te 4 znaki zodiaku zdecydowanie całują najgorzej. Muszą się jeszcze dużo nauczyć

Sennik: kleszcz wbity  w skórę dziecka

Taki widok często pojawia się w snach rodziców, którzy są zatroskani o zdrowie swojego malucha. Częste pojawianie się tego snu, podobnie jak inne sny o dziecku może świadczyć o tym, że w życiu realnym bardzo troszczysz się o swoje potomstwo, starając się poświęcić mu każdą wolną chwilę. Taki sen czasami może być również wskazówką, że czasami trudno ci postawić wyraźną granicę między troską, a nadopiekuńczością.

Sennik: kleszcze we włosach

Taki sen, podobnie jak sen o wszach wzbudza odrazę i strach. Według sennika kleszcze we włosach mogą oznaczać fałszywych ludzi w twoim najbliższym otoczeniu. Zastanów się, czy na pewno wszyscy są godni twojego zaufania i staraj się zachować dystans w szczególności do osób, które dopiero niedawno poznałeś.

Sennik: mieć kleszcza

Jeżeli we śnie widzisz kleszcze u siebie prawdopodobnie należysz do osób, które w życiu realnym dużą wagę przykładają do stanu swojego zdrowia, co w niektórych przypadkach przypomina nawet hipochondrię. Zastanów się, czy twoja dbałość o swój organizm nie zamienia się przypadkiem w obsesję i czy faktycznie tak częste wizyty u lekarza są na pewno konieczne, aby uzyskać informacje o swoim aktualnym stanie zdrowia.

Zobacz także: Suknia ślubna to marzenie każdej kobiety, a jak interpretować taki sen?

Bądź na bieżąco! Polub Chillizet na Facebooku

 

Chcesz wiedzieć, jakie są najgorętsze znaki zodiaku? Odpowiedź na to pytanie, znajdziesz poniżej!

Te znaki zodiaku są najgorętszymi kochankami!