Obserwuj w Google News

Czy dom we śnie to zawsze pozytywny znak? Przekonaj się!

4 min. czytania
Aktualizacja 02.09.2021
29.11.2018 15:49
Zareaguj Reakcja

Dom to azyl, w którym czujemy się komfortowo i bezpiecznie. Czy jednak tak samo interpretuje go sennik? Zazwyczaj w snach pojawia się dom rodzinny, w budowie lub drewniany. A może przyśnił ci się sen, w którym widziałeś dom w lesie lub dom pogrzebowy? Zastanawiasz się, jak interpretować takie sny? Poznaj ich znaczenie!

Czy dom we śnie to zawsze pozytywny znak? Przekonaj się!
fot. Schutterstock

Zazwyczaj sen, w którym widzimy dom przywołuje ciepłe skojarzenia i pozytywne emocje. Dom to miejsce, które kojarzy się z rodziną, ciepłą atmosferą i bezpieczeństwem. Jesteś ciekawy, jakie mogą być interpretacje takiego snu? Poznaj jego symbolikę!

Redakcja poleca

Sennik: dom – jak interpretować taki sen?

Sen, w którym naszym oczom ukazuje się dom można interpretować na wiele różnych sposobów. W takim śnie, ważne jest nie tylko jaki jest to rodzaj budynku, ale również kto w nim przebywał i jakie emocje towarzyszyły nam przebywając w tym miejscu. Inne znaczenie będzie miał bowiem sen o domu rodzinnym, który w pierwszym momencie od razu nasuwa skojarzenie z dzieciństwem, a odmienne, np. dom pogrzebowy. Wszystkie te elementy mają istotne znaczenie, aby swój  sen odnieść prawidłowo do swojego życia. Według  senników dom i jego poszczególne elementy widziane we śnie mogą być również odniesieniem do ludzkiego ciała, jak również symbolizować kondycję psychiczną osoby śniącej.

Sennik: dom rodzinny

Taki sen zazwyczaj pojawia się u osób, które są silnie związane ze swoją rodziną. Dom rodzinny widziany we śnie to symbol szczęścia i dobrobytu. Podobnie jak

może również zwiastować duże powodzenie w sferze finansowej. Dom rodzinny pełen ludzi to znak, że masz znakomite racje z innymi ludźmi. Jesteś osobą rodzinną, kontaktową, która znakomicie czuje się w towarzystwie innych osób i lubi nawiązywać nowe relacje. Sen, w którym pojawia się dom rodzinny może być również wyrazem tęsknoty za beztroskim czasem dzieciństwa. Niekiedy jest to również wyraz podświadomej chęci ucieczki od codzienności i problemów. W takim wypadku dom jest symbolem miejsca, w którym można odpocząć i zapomnieć o wszystkich troskach.

Sennik: dom w budowie

Widok domu w budowie zazwyczaj interpretuje się w kontekście pozytywnym. Budowanie domu we śnie oznacza szczęście. Dom w budowie to również symbol zaradności osoby śniącej. Możliwe, że jesteś osobą, która twardo stąpa po ziemi, ma jasno określone cele i konsekwentnie je realizuje. Dzięki swojej pracowitości uda ci się osiągnąć wszystko, co sobie zaplanowałeś. Taki sen często śni się osobom, które są w bliskie ukończenia jakiegoś ważnego dla nich projektu. Dom w budowie podobnie jak sen o ślubie może się również przyśnić osobom, które marzą o założeniu rodziny i zbudowaniu szczęśliwego, trwałego związku.

Zobacz także: Znaki zodiaku, które uważane są za najbrzydsze. Czy jesteś w tej grupie?

Sennik: dom babci

Babcia to jedna z najbliższych nam osób, nic więc dziwnego, że sen, w której widzimy jej dom na myśl przywołuje ciepłe, pozytywne odczucia. Sen, w którym twoim oczom ukazuje się dom babci, oznacza, że masz z nią znakomite relacje i jest to osoba, której możesz zaufać i liczyć na nią w różnych, nawet najtrudniejszych sytuacjach. Taki obraz senny może pojawić się w momencie, gdy w życiu realnym pewne sprawy nie idą po twojej myśli, w związku z czym potrzebujesz otuchy i dobrego słowa.

Sennik: dom drewniany

Dom drewniany widziany we śnie to z kolei symbol bardzo dobrych relacji rodzinnych. Rodzina to dla ciebie największa wartość, którą starasz się każdego dnia pielęgnować. Taki sen również może przyśnić się osobom, które planują w najbliższym czasie założyć rodzinę.

Sennik: ucieczka z domu

Taki sen, podobnie jak każdy inny sen o ucieczce przytrafia się osobom, które z jakiegoś powodu chcą uwolnić się od zmartwień i problemów, trapiących ich w realnym życiu.  Ucieczka z domu może oznaczać, że osoba śniąca znalazła się w trudnej, niekomfortowej sytuacji i próbuje znaleźć z niej najlepsze wyjście.

Sennik: dom nowy

Sen, w którym pojawia się nowy dom to zapowiedź zmian, które nadejdą w życiu osoby śniącej. I nie muszą być to tylko zmiany w znaczeniu dosłownym. Według sennika mogą one również dotyczyć sfery duchowej – rozwoju osobistego, większej dojrzałości itp.

Zobacz także: Numerologia partnerska. Sprawdź kto będzie twoim idealnym partnerem!

Sennik: dom w lesie

To dość popularny motyw senny. Z jednej strony dom w lesie kojarzy się z odpoczynkiem, kontaktem  naturą, z drugiej strony podobnie jak każdy inny sen o lesie  niesie ze sobą pewną nutę tajemniczości.  Zazwyczaj sennik interpretuje taki sen pozytywnie. Wreszcie uda ci się osiągnąć upragniony spokój. Czasami jest to również symbol nawiązania nowej znajomości z intrygującą osobą.

Sennik: dom do remontu

Dom, który remontujesz we śnie to zapowiedź nowych licznych obowiązków, którym będziesz musiał sprostać. Niekiedy sen ten może symbolizować również nadejście zmian w życiu.

Sennik: dom pogrzebowy

Dom pogrzebowy, podobnie jak sen o pogrzebie oznacza, że musisz pogodzić się z niektórymi sprawami, pozwolić im odejść i na nowo cieszyć się życiem.

 

 Nikt nie lubi, gdy ktoś nadużywa naszego zaufania. Są jednak takie osoby, które nieustannie mijają się z prawdą. Zobacz na jakie znaki zodiaku należy uważać.

5 znaków zodiaku, którym nie można ufać