Obserwuj w Google News

Czy choroba we śnie zawsze musi oznaczać coś złego? Sprawdź, co podpowiada sennik!

3 min. czytania
21.12.2018 14:31
Zareaguj Reakcja

Choroba we śnie zazwyczaj wzbudza w nas strach. Co może znaczyć choroba matki, dziecka, ojca lub choroba psychiczna we śnie? Podpowiadamy!

Czy choroba we śnie zawsze musi oznaczać coś złego? Sprawdź, co podpowiada sennik!
fot. Schutterstock

Pojawienie się choroby we śnie prawie zawsze wzbudza w nas lęk i troskę o zdrowie swoich najbliższych. Często, mając taki sen spodziewamy się po nim najgorszego. Czy jednak słusznie? Czy chorobę widzianą we śnie zawsze należy interpretować dosłownie jako zagrożenie w życiu realnym? Zobacz, co na tent temat mówi sennik.

Redakcja poleca

Sennik: choroba

Zazwyczaj sen, w którym widzimy chorobę podobnie jak sen o szpitalu  interpretujemy dosłownie, jako zapowiedź problemów zdrowotnych w życiu realnym. Okazuje się jednak, że taki sen nie musi oznaczać tylko fizycznych dolegliwości. Niekiedy choroba widziana we śnie może odnosić się również do sfery psychicznej, emocji lub problemów, z którymi borykamy się na co dzień. Taki sen może również wskazywać, że znalazłeś się w trudnym dla ciebie momencie życia i potrzebujesz wsparcia ze strony innych osób. Aby jednak prawidłowo zinterpretować ten sen liczy się nie tylko rodzaj choroby, ale również to, kto na nią zapadł. Inaczej będzie bowiem interpretowany sen, w którym to ty masz problemy ze zdrowiem, a inaczej, gdy choroba dotyka najbliższe ci osoby.

Sen o chorobie własnej

W przypadku, gdy śnisz o tym, że to ciebie dopadły problemy zdrowotne musisz nastawić się na gorsze chwile w swoim życiu. Czeka cię prawdopodobnie trudniejszy okres zarówno w pracy, jak i sferze osobistej. Możliwe, że natłok licznych obowiązków i kłopotów sprawi, że będziesz wyczerpany zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Sen o chorobie niekiedy może być również wskazówką, aby bardziej zatroszczyć się o swoje zdrowie. Jeżeli od dawna unikałeś gabinetów lekarskich to być może jest to najlepszy czas, aby udać się wreszcie do specjalisty i robić podstawowe badania profilaktyczne. Czasami własna choroba widziana we śnie może także świadczyć o tym, że czujemy bezsilność z powodu jakiejś sytuacji, na którą nie mamy wpływu. Może być ona powodem frustracji, obniżenia samopoczucia, a w konsekwencji i wyczerpania organizmu. To znak, że czas najwyższy zdystansować się do pewnych spraw i udać na zasłużony odpoczynek.

Sennik: choroba bliskiej osoby

Choroba bliskiej osoby, nawet widziana we śnie często jest przyczyną naszych wewnętrznych obaw, czy na pewno nic nie zagraża naszej rodzinie. W podobnym tonie interpretuje taki widok sennik. Obraz swoich najbliższych walczących z chorobą podobnie jak sen o burzy może być oznaką zbliżających się kłopotów. To wskazówka, aby zachować większą ostrożność w sferze prywatnej, jak i zawodowej. Czeka cię trudny okres w życiu, ale dzięki swojej determinacji i wytrwałości możesz pokonać wszystkie przeszkody, które pojawią się na twojej drodze.

Sennik: choroba matki

Matka to jedna z najbliższych nam osób, nic dziwnego, że widok jej choroby nawet we śnie może wzbudzić lęk o jej zdrowie. Czy jednak należy obawiać się takiego snu? Sen o chorej mamie może zapowiadać jakieś problemy, również natury zdrowotnej, ale nie muszą one akurat dotyczyć jej. Widok chorej mamy we śnie, podobnie jak każdy inny sen o matce może również wskazywać, że w życiu realnym chcesz otoczyć ją troską i opieką lub masz wyrzuty sumienia, że z powodu natłoku obowiązków nie poświęcasz jej zbyt wiele czasu i uwagi.

Sennik: choroba dziecka

Taki sen bardzo często bywa powodem niepokoju dla jego rodziców. Sen o chorobie swojego dziecka, podobnie jak każdy inny sen o dziecku może być wyrazem głębokiej troski o jego zdrowie. Sen, w którym widzisz, że twoje dziecko choruje może wskazywać, że czeka cię natłok różnych spraw i obowiązków, którym będziesz musiał poświecić wiele czasu, niekiedy kosztem swojej rodziny. Taki obraz senny może również wskazywać na jakieś smutne wydarzenie, którego będziesz świadkiem. Według sennika choroba dziecka może się przytrafić również młodym parom, planującym potomka, które podświadomie boją się nowych obowiązków i odpowiedzialności związanej z rodzicielstwem.

 

Sennik: choroba psychiczna

Tego typu sen, podobnie jak sen o ucieczce może pojawić się w sytuacji, kiedy czujesz, że targają tobą różne uczucia i emocje i próbujesz uciec od dręczących cię problemów. Być może jakieś sytuacje w twoim obecnym życiu spowodowały, że czujesz się wypalony i potrzebujesz odpoczynku. W tym wypadku sen ten może być reakcją twojego organizmu na to, co aktualnie dzieje się wokół ciebie.

Sennik: choroba ojca

Choroba ojca we śnie według sennika może być symbolem upadku jakichś autorytetów i wartości w twoim życiu. Niekiedy taki obraz senny, podobnie jak sen o kłótni może również oznaczać konflikt i tymczasowe ochłodzenie się relacji między tobą, a twoim ojcem.

 

Zobacz także: Czy sen o złodzieju zawsze oznacza niebezpieczeństwo? Przekonaj się!

 

Twój znak zodiaku może o tobie dużo powiedzieć. Którym nie powinieneś ufać?

5 znaków zodiaku, którym nie można ufać