Obserwuj w Google News

Co znaczy okno we śnie? Poznaj popularne interpretacje!

4 min. czytania
20.12.2018 16:15
Zareaguj Reakcja

Okno często pojawia się w snach w różnym kontekście. Co może znaczyć okno z firankami, otwarte, balkonowe, zasłonięte lub czyste we śnie? Sprawdź to!

Co znaczy okno we śnie? Poznaj popularne interpretacje!
fot. Schutterstock

Okno to jeden z najbardziej popularnych motywów sennych, który ma bardzo szeroką symbolikę. Jak interpretować taki sen? Oto, co mówi na ten temat sennik!

Redakcja poleca

Sennik: okno

Okno pojawiające się w snach zazwyczaj odnosi się do tego, w jaki sposób osoba śniąca postrzega otaczający ją świat. Może być to wyraz jej stosunku do różnych spraw, ludzi, sytuacji, a nawet wydarzeń, które rozegrały się w przeszłości. Jak interpretować sen,
w którym pojawia się okno? Może mieć wiele różnych znaczeń, dlatego w tym przypadku kluczowe jest skupienie się na kilku szczegółach ze swojego snu. Liczy się nie tylko to, jaki jest to rodzaj okna, ale również w jakim kontekście się pojawia. W związku z tym, tuż po przebudzeniu warto zapisać sobie jak najwięcej elementów, które udało ci się zapamiętać, wtedy będzie łatwiej ci odnieść go do swojego realnego życia.

Sennik: okno z firankami

Sen, w którym pojawia się okno z firankami może sugerować, że jesteś osobą niezwykle skrytą, za wszelką cenę starasz się chronić swoją prywatność i nie lubisz dzielić się szczegółami ze swojego życia. W przypadku, gdy w oknie wiszą zupełnie nowe firanki możesz przygotować się na zmiany w swoim życiu. Jeżeli natomiast te firanki są brudne prawdopodobnie czekają cię ciężkie chwile w sferze prywatnej lub zawodowej. Podarte firanki w oknie to z kolei, podobnie jak sen o kłótni zapowiedź konfliktu między tobą a członkami twojej rodziny.

Sennik: okno myć

Mycie okna we śnie pojawia się zazwyczaj wtedy, kiedy chcesz uporządkować swoje życie. Możliwe, że w ostatnim czasie zaczęło ci doskwierać, że nie przypomina ono tego, które sobie wymarzyłeś. W takim razie jest to najlepszy czas na zmiany. Czasami taki sen, podobnie jak sen o szczurach może również być ostrzeżeniem przed osobami z twojego otoczenia, które nie mają wobec ciebie dobrych intencji. Staraj się więc zachować dystans, szczególnie w stosunku do nieznajomych.

Sennik: okno otwarte

Widok otwartego okna we śnie to dla ciebie bardzo dobry znak. Według sennika czeka cię powodzenie w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Taki sen może się pojawić się również u osób, które są duszą towarzystwa i są otwarte na nowe znajomości i doświadczenia. Takie okno to również zapowiedź nowych szans, które przyniesie ci los. Zastanawiasz się nad propozycją nowej pracy, a może pojawiła się opcja spontanicznego wyjazdu lub zmiany miejsca zamieszkania. Potraktuj ten sen jako wskazówkę, aby wykorzystywać wszystkie okazje, bowiem mogą odmienić one twoje życie.

Zobacz także: Czy pocałunek we śnie to zawsze dla nas pozytywny znak?

Sennik: okno zamykać

Zamykanie okna we snie może świadczyć o twojej introwertycznej naturze. Możliwe, że należysz do osób, które stronią od ludzi, unikają kontaktów z innymi i najlepiej czują się w zaciszu swojego mieszkania. Taki obraz senny, podobnie jak sen, w którym pojawia się dom może oznaczać potrzebę bezpieczeństwa, azylu, oderwania się od codziennych spraw. Zamknięte okno we śnie często symbolizuje również zakończenie jakiegoś etapu w życiu. Być może chcesz zostawić za sobą jakieś sprawy. Niektóre senniki wskazują, że dla osób w związkach taki sen może oznaczać zakończenie relacji. Czasami jest to również symbol stagnacji i braku perspektyw na poprawę swojego życia.

Sennik: okno zasłonięte

Widok zasłoniętego okna we śnie może wskazywać, że ktoś z twojego najbliższego otoczenia ma przed tobą jakieś tajemnice i nie jest z tobą szczery w 100%. Zasłonięte okno może również symbolizować, że w ostatnim czasie odgradzasz się od świata, potrzebujesz odpoczynku i zdystansowania się do codziennych spraw i problemów. 

Sennik: okna czyste

Taki sen wskazuje z kolei, że jesteś osobą bardzo szlachetną o szczerych intencjach. Nigdy nikogo nie udajesz, tylko w każdej sytuacji starasz się pozostać sobą. Czyste okna we śnie mogą również symbolizować pomyślność w sferze prywatnej lub podobnie jak sen o pieniądzach – powodzenie w sferze finansowej.

Sennik: okno uchylone

Jeżeli widzisz w swoim śnie uchylone okno to według sennika świadczy o twojej nieśmiałej naturze. Mimo, ze masz wokół siebie wielu znajomych, to zdecydowanie należysz do osób, które nie lubią błyszczeć w towarzystwie i być w centrum zainteresowania.

Sennik: okno wybite

Wybite okno jest ostrzeżeniem przed nadchodzącymi problemami. Czekają cię liczne kłopoty w życiu osobistym lub zawodowym i niestety możliwe, że nie będą one zbyt łatwe do pokonania.
Sennik: okno zepsute

Zepsute okno we śnie może świadczyć o tym, że jakaś sprawa od dawna nie daje ci spokoju i nie możesz sobie z nią poradzić, ale dzięki pomocy innych uda ci się znaleźć właściwe rozwiązanie.

Zobacz także: Śnił ci się były chłopak? Poznaj interpretacje tego snu!

 

Niektóre znaki zodiaku stworzą ładną parę, a inne będą miały na siebie nawzajem bardzo zły wpływ. Które znaki zodiaku są dla ciebie toksyczne?

Jaki znak zodiaku jest dla ciebie toksyczny?