,

Wypij to o poranku. Wspomoże twój metabolizm na wiosnę

27.03.2023 13:09

Wystarczy łyżeczka tego produktu na czczo, aby pobudzić układ trawienny do lepszej pracy. O czym mowa?

Olej lniany
fot. Shutterstock

Nadejście wiosny zmotywowało wiele osób do zadbania o swoją kondycję. Poza aktywnością fizyczną duży wpływ na nasze samopoczucie ma również odpowiednia dieta. Warto wzbogacić ją o produkty bogate w dużą ilość składników mineralnych. W uzyskaniu idealnej formy na wiosnę może nam pomóc ten sekretny produkt o licznych właściwościach zdrowotnych. Jego dobroczynny wpływ na zdrowie doceniały już niegdyś nasze babcie.

Ten produkt wspomaga trawienie

Wiosenne dni to dobry czas, aby wprowadzić małe modyfikacje w swoim codziennym menu. Jednym z produktów, które warto uwzględnić w diecie - jest olej lniany. Ma on liczne walory odżywcze – w tym doskonale wpływa na pracę układu trawiennego. Wspomaga pracę żołądka i jelit. Sprawdzi się szczególnie dla tych osób, które chcą poprawić swój metabolizm i zrzucić kilka kilogramów.

Olej lniany możemy wykorzystać w kuchni, dodając go na zimno np. do różnych sałatek lub surówek. Produkt ten warto stosować również na czczo o poranku. W tym przypadku najlepiej sięgnąć po jedną łyżeczkę tego naturalnego specyfiku zaraz po przebudzeniu. Już po tygodniu jego stosowania zauważymy pierwsze pozytywne efekty jego działania.

Zobacz także: Dodaj to do potraw. Doskonale pobudza trawienie

Inne właściwości oleju lnianego

Poza ułatwianiem trawienia, olej lniany ma znacznie więcej właściwości zdrowotnych. Przede wszystkim produkt ten jest bogaty w kasy omega-3 i omega-6, które działają przeciwzapalnie. Ponadto pomagają obniżyć poziom cholesterolu i zapobiegają chorobom układu krążenia.

Olej lniany dzięki swoich właściwościom antyoksydacyjnym ma również szerokie działanie kosmetyczne. Pomaga wzmocnić włosy i paznokcie oraz poprawia stan cery. W tym przypadku można stosować go również na zewnątrz np. w formie maseczki na skórę czy też naturalnej odżywki do włosów.

Zobacz także: Czego nie robić po jedzeniu? 6 nawyków, które utrudniają trawienie

loader

Logo radiozet Dzieje się