Obserwuj w Google News

Jak otworzyć mocno zakręcony słoik? Poznaj proste triki bez używania siły

2 min. czytania
19.11.2020 12:16
Zareaguj Reakcja

Pewnie nie raz zdarzyło się wam siłowanie z mocno zakręconym wieczkiem, którego nie dało się odkręcić. Dzięki naszym prostym trikom otworzenie słoika bez użycia siły okaże się dziecinnie proste.

słoik
fot. Shutterstock

Mocno zakręcony słoik może być prawdziwym utrapieniem w kuchni. Szczególnie wtedy, kiedy zależy nam na szybkim ugotowaniu potrawy, w której wykorzystujemy produkty szczelnie zamknięte w słoikach.

Okazuje się jednak, że otworzenie słoika bez użycia siły jest banalnie proste i istnieje na to kilka sprawdzonych sposobów.

Redakcja poleca

Jak otworzyć słoik bez użycia siły? Poznaj proste triki!

Jeśli pokrywka w słoiku pomimo usilnych prób nie drgnęła, warto zapoznać się z kilkoma sposobami na otworzenie słoika bez użycia siły. Okazuje się, że są dziecinnie proste.

Odwróć słoik

  • Zakręcony słoik odwróć wieczkiem do dołu i uderz kilka razy o kuchenny blat. Po kilku mocnych uderzeniach wieczko powinno dać się odkręcić.

Podgrzej zakręcony słoik

  • Przygotuj miseczkę z gorącą wodą i zanurz w niej wieczko. Metal pod wpływem wrzącej wody zwiększy swoją objętość, a to pomoże w prosty sposób go otworzyć. Po wyjęciu słoika z miski nakrętka łatwo się odkręci.

Użyj noża

  • Weź ostry nóż i podważ nim wieczko. Nakrętka może się trochę wyszczerbić, jednak słoik będzie można otworzyć.

Wykorzystaj drewnianą łyżkę

Chwyć słoik jedną ręką, a w drugą weź drewnianą łyżkę. Popukaj nią dno zakręconego słoika oraz brzegi nakrętki. Po kilku uderzeniach wieczko będzie można odkręcić.

Gumowe rękawiczki

  • Jeśli ślizgają ci się ręce po słoiku, do jego otworzenia możesz użyć gumowych rękawiczek. Wtedy chwyt będzie znaczniej mocniejszy i bez problemu otworzysz zakręcony słoik.

Przy pomocy taśmy klejącej

  • Do otworzenia zakręconego słoika tym sposobem, potrzebujesz szarej taśmy. Z rolki odetnij około 25 cm taśmy, jeden koniec przyklej do przykrywki, a drugi chwyć w rękę. Drugą ręką przytrzymaj słoik i lekko pociągnij. Pokrywka powinna natychmiast się otworzyć.

Wypróbujesz nasze sposoby na otworzenie słoika bez użycia siły?

Zobacz także: Te kulinarne triki uratują każde przypalone danie. Warto je poznać

Pytamy o dania z ziemniaków. Prawdziwi ziemniakożercy powinni zdobyć komplet punktów