Obserwuj w Google News

Obieranie śliwek zajmie ci chwilę. Wystarczy ten prosty trik

2 min. czytania
28.09.2023 14:34
Zareaguj Reakcja

Śliwki to bez wątpienia prawdziwe królowe jesieni. Jeżeli te apetyczne owoce często goszczą na twoim stole, z pewnością przyda ci się zaskakujący trik na ich szybsze obranie. Od tej pory zajmie ci to dosłownie chwilę.

Jak szybko pokroić śliwki?
fot. Jacek Boron/REPORTER/East News

Śliwki to owoce o znakomitych walorach smakowych i odżywczych. W naszych kuchniach dużą popularnością cieszą się przede wszystkim mirabelki oraz węgierki, z których można przyrządzić wiele znakomitych przetworów, ciast i deserów. Aby obieranie tych owoców było znacznie łatwiejsze, sięgnij po ten prosty kulinarny trik.

Redakcja poleca

Porady kulinarne: jak szybko obrać śliwki?

Obieranie śliwek potrafi być dość czasochłonne, szczególnie wtedy, gdy te owoce są nam potrzebne w większych ilościach - chociażby do przygotowania ciasta czy deseru (np. tego z przepisu Ani Starmach, o którym niedawno wspominaliśmy). W takim przypadku warto poznać sposób, dzięki któremu możemy to zrobić znacznie szybciej.

Najpierw musimy delikatnie naciąć śliwki w kilku miejscach za pomocą noża. Następnie należy ostrożnie włożyć je do wrzącej wody i odczekać kilka minut. Po upływie tego czasu usunięcie skórki z tych owoców będzie zauważalnie łatwiejsze, a cały proces przygotowania śliwek do zaplanowanego ciasta przebiegnie szybciej i skuteczniej.

Zobacz także: Surówka ze śliwkami to smaczny dodatek do obiadu. Oto błyskawiczny przepis

Właściwości odżywcze śliwek

Spożywanie śliwek może przynieść wiele korzyści zdrowotnych. Owoce te są bowiem bogate w witaminy, które wzmacniają odporność i wpływają pozytywnie na wygląd skóry oraz cały nasz organizm. Zawierają m.in. witaminę C czy E. Śliwki wykazują silne właściwości antyoksydacyjne, będąc naturalną profilaktyką antynowotworową i przeciwmiażdżycową. Słyną również z usprawniania pracy układu pokarmowego oraz wspomagania procesu trawienia poprzez likwidację zaparć i obniżanie poziomu cholesterolu.

Warto zaznaczyć, że osoby zmagające się właśnie z problemami zaparć mogą spożywać te owoce zarówno w świeżej, jak i suszonej wersji, ponieważ niezależnie od formy zawierają sorbitol - alkohol cukrowy działający jak naturalny środek na przeczyszczenie.

Nie przegap
Popularne odmiany dyni
5 Zobacz galerię
fot. Shutterstock