Obserwuj w Google News

Czy kotlety schabowe można zamrozić? Odpowiedź was zaskoczy

Julita Buczek
1 min. czytania
22.02.2021 14:40
Zareaguj Reakcja

Jeśli nie jesteście fanami gotowania, koniecznie zapoznajcie się z naszym prostym sposobem na wcześniejsze przygotowanie kotletów schabowych. Będziecie zaskoczeni tym prostym sposobem.

kotlety schabowe
fot. Shutterstock

Kotlety schabowe są bardzo smaczne i świetnie sprawdzają się jako danie obiadowe. Ich przygotowane zajmuje sporo czasu, okazuje się jednak, że istnieje pewien sposób na ich szybsze przyrządzenie. Wystarczy tylko poznać pewien trik i zacząć go stosować.

Redakcja poleca

Czy można zamrozić kotlety schabowe?

Mrożenie różnych produktów stało się w ostatnim czasie bardzo popularne i jest częstą praktyką w kuchni. Mrozimy warzywa, pieczywo, a nawet nabiał. Okazuje się, że śmiało, można zamrozić również kotlety schabowe. Sprawdźcie, jak to zrobić krok po kroku.

Pierwszym najważniejszym punktem przed zamrożeniem mięsa, powinno być sprawdzenie, czy jest ono świeże. Jeśli tak, najpierw rozbijamy je, tak samo jakbyśmy przygotowywali kotlety. Później przyprawiamy wedle uznania i pakujemy do plastikowych torebek lub hermetycznych pudełek. Tak przygotowane mięso będzie znacznie prostsze w późniejszej obróbce. Wystarczy je rozmrozić, zapanierować i usmażyć.

Lubisz jeść kotlety schabowe?

Zobacz także: Co zrobić, by mięso było kruche? Jest na to kilka sprawdzonych trików

Ziemniaki można wykorzystać w wielu daniach. Sprawdź, czy znasz je wszystkie. Niektóre potrawy mogą cię zaskoczyć.

Pytamy o dania z ziemniaków. Prawdziwi ziemniakożercy powinni zdobyć komplet punktów