,

Co zrobić, żeby kotlety mielone były delikatne? Wystarczy dodać jeden składnik

25.01.2021 12:59

Kotlety mielone są w Polsce bardzo popularne. Nic dziwnego są bardzo smaczne i pasują do wielu dodatków. Z kaszą, ziemniakami czy surówką sprawdzą się jako szybkie danie obiadowe. Sprawdźcie, w czym tkwi sekret smacznych kotletów.

kotlety mielone
fot. Shutterstock

Są różne receptury na kotlety mielone. Jak wybrać tą najlepszą? Okazuje się, że podczas przygotowywania tego popularnego dania, warto pamiętać o jednym składniku, który sprawi, że mięso wyjdzie smaczne i delikatne. Mogliście nie mieć o nim pojęcia.

Jak zrobić smaczne kotlety mielone? Dodaj do nich jeden składnik

Kotlety mielone przyrządza się bardzo szybko. Wystarczy zaopatrzyć się w dobrej jakości mięso, smaczne przyprawy oraz odpowiedni olej. Mogłoby się wydawać, że te produkty pomogą stworzyć nam pyszne danie. Okazuje się, że w trakcie formowania kotletów należy dodać do masy jeden tajemniczy składnik. Są nim płatki owsiane. To właśnie one sprawią, że kotleciki będą soczyste i delikatne.

Płatki muszą być wcześniej odpowiednio przygotowane. Należy je namoczyć w ciepłej wodzie. Dzięki temu będą pulchne i miękkie.

Zobacz także: Jak pozbyć się zapachu cebuli? Poznaj sprawdzone triki

Lubisz jeść ziemniaki? Sprawdź, czy znasz wszystkie danie, które można zrobić z tego warzywa. Niektóre mogą cię zaskoczyć.

loader
Rozwiąż quiz

Pytamy o dania z ziemniaków. Prawdziwi ziemniakożercy powinni zdobyć komplet punktów

Dania z ziemniaków
fot. Shutterstock

Czy na poniższym zdjęciu widzimy frytki z batatów?