,

Jak przechowywać czosnek? Oto przydatny trik z TikToka

19.04.2022 11:14

Tiktokerka zdradza swój sprawdzony sposób na przechowywanie czosnku. Warto zastosować go w swojej kuchni.

Czosnek
fot. Shutterstock

Czosnek ze względu na swoje właściwości zdrowotne na dobre zadomowił się w naszych kuchniach. Często dodajemy go do aromatycznych zup i sosów. Doskonale wzbogaca także smak różnych sałatek. Jeżeli chętnie sięgasz po to warzywo podczas codziennego gotowania, przydatny może okazać się dla ciebie ten trik z TikToka. Użytkowniczka tej aplikacji dzieli się swoim pomysłem na przechowywanie czosnku. Od teraz będziesz to robić już tylko w taki sposób.

Triki z TikToka: jak przechowywać czosnek?

Podczas codziennego gotowania warto sięgać po sprawdzone kulinarne triki, dzięki którym łatwiej uporamy się z różnymi czynnościami. Ten sposób tiktokerki na przechowywanie czosnku jest niezastąpiony w każdej kuchni. Warzywo to w takiej formie możesz wykorzystać do różnych dań nawet przez dłuższy czas.

Na początek tiktokerka obiera czosnek i dzieli go na mniejsze części. Następnie dokładnie go blenduje, aż uzyska gęstą pastę. Pakuje wszystko do zamykanego woreczka na żywność. Na koniec delikatnie zaznacza na nim za pomocą noża równe porcje i umieszcza w zamrażarce. Przekonajcie się, jakie to łatwe.

Zobacz także: Jak wyciskać czosnek? Do tej pory robiliście to źle

Dlaczego warto sięgać po czosnek?

Czosnek to jedno z najzdrowszych warzyw, które jest pełne witamin i minerałów niezbędnych do prawidłowej pracy organizmu. Ze względu na jego działanie antybakteryjne nazywany jest naturalnym antybiotykiem. Regularne spożywanie czosnku zapobiega infekcjom, wpływa pozytywnie na ciśnienie krwi oraz zmniejsza poziom cholesterolu.

Zobacz także: Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

loader