Obserwuj w Google News

Jak poprawnie jeść ziemniaki? Tego nigdy nie rób. „Afront”

2 min. czytania
11.07.2023 07:51
Zareaguj Reakcja

Ziemniaki cieszą się w Polsce dużą popularnością. Często są podawane gościom podczas uroczystych i eleganckich obiadów. Jak je zjeść, aby nie zaliczyć wpadki? Okazuje się, że wcale nie jest to takie oczywiste. Tomasz Roy-Szabelewski znany również jako Elitarny Łobuz postanowił rozwiać wątpliwości internautów.

jak prawidłowo jeść ziemniaki
fot. shutterstock_Photo Oz/Instagram@elitarny.lobuz

Czy jedząc ziemniaki można popełnić faux pas? Okazuje się, że to zadanie trudniejsze, niż mogłoby się wydawać. Warto dowiedzieć się, jak prawidłowo jeść kartofle – zwłaszcza, że to warzywa, które bardzo często podawane są podczas rodzinnych imprez i przyjęć – weseli, chrzcin, komunii, jubileuszy.

Elitarny Łobuz tłumaczy jak jeść kartofle. Prosta zasada

Tomasz Roy-Szabelewski znany jest również jako Elitarny Łobuz – pod takim pseudonimem działa w mediach społecznościowych. Mężczyzna tłumaczy użytkownikom Instagrama i TikToka, jak prawidłowo zachowywać się w towarzystwie. Roy-Szabelewski o zasadach savoir-vivre’u wie wszystko. Pochodzi bowiem z rodziny zamożnych warszawskich przedsiębiorców. Jak często podkreśla – dorastał wśród elit.

Redakcja poleca

W jednym z filmów Tomasz Roy-Szabelewski postanowił zwrócić uwagę internautów na to, jak prawidłowo… jeść kartofle. Elitarny Łobuz na wstępie zaznaczył, że dobrze wychowane i obyte w towarzystwie osoby powinny znać tę prostą zasadę i stosować ją zawsze podczas obiadów. – Kartofli nie kroimy nożem – podkreślił influencer. – Rozdrabniamy je widelcem i następnie tym widelcem zjadamy – dodał. Tomasz Roy-Szabelewski wyjaśnił dlaczego to takie ważne.

Krojenie nożem kartofla stanowiłoby afront wobec gospodyni/gospodarza przyjęcia, na który jesteśmy. Oznaczałoby, że uważamy, że te kartofle zostały niedostatecznie ugotowane.

Internauci w szoku. „Ile to człowiek się jeszcze może nauczyć”

Film Tomasza Roya-Szabelewskiego wywołał duże poruszenie. Internauci oraz internautki w komentarzach pod postem nie kryli zaskoczenia. Większość osób uznało wskazówkę eksperta za niezwykle przydatną.

Zobacz również:  Ekspertka od savoir-vivre’u pokazuje jak nie jeść banana. "Jak małpa"

Część obserwatorów Elitarnego Łobuza przyznawało, że w przeszłości często popełniali błąd, krojąc ziemniaki nożem. Dzięki radzie influencera osoby te postanowiły zmienić przyzwyczajenie. – Kocham ziemniaki i od teraz będę je jeść jak prawdziwa kartoflowa królowa – napisała jedna z użytkowniczek popularnej platformy społecznościowej. Podobnych głosów nie brakowało.

Zdołowały mnie te słowa. Nigdy nie zwracałam na to uwagi, wręcz wydawało mi się, że kroimy zawsze nożem.
Czyli niesłusznie zawsze dogryzam mojemu mężowi, który rozgniata ziemniaki na talerzu.
Ile to człowiek się jeszcze może nauczyć. Bajka!

RadioZET.pl