Obserwuj w Google News

Zodiakalny Skorpion i jego cechy. Poznaj horoskop opisowy Skorpiona

3 min. czytania
Aktualizacja 27.01.2023
20.11.2020 12:00
Zareaguj Reakcja

Skorpiony są niezwykle waleczne, zdeterminowane i mają silne charaktery. Osoby spod tego znaku zodiaku nigdy nie przyznają się do swoich słabości, mają wnikliwe umysły i są bardzo podejrzliwe. Ponadto lubią eksperymentować i nigdy się nie nudzą. Sprawdź, co jeszcze charakteryzuje zodiakalne Skorpiony.

Skorpion
fot. Shutterstock

Skorpion to jeden z najbardziej tajemniczych znaków zodiaku. Cechuje go upór w dążeniu do celu i odwaga. Zawsze powie to, co myśli i nie zraża się porażkami. Jest konsekwentny i doskonale wie, czego chce. Ma niezwykle wytrzymałą psychikę i nigdy się nie poddaje.

Zobacz także:  Zodiakalny Skorpion w sypialni. Jakim jest kochankiem?

Zodiakalny Skorpion - charakterystyka. Jaki jest Skorpion?

Skorpion (23 października – 21 listopada)

Skorpion to znak zodiaku należący do żywiołu Wody. Oznacza to, że tak samo jak Rak i Ryby jest bardzo silnie związany z naszą uczuciowością. Jednak Skorpion w przeciwieństwie do dwóch pozostałych znaków przypisanych do tego żywiołu interesuje się mroczną stroną ludzkiej duszy. Znak zodiaku Skorpiona symbolizuje wszystko to, co jest instynktowne i związane z naszym "cieniem" - emocje i pragnienia, do których nie każdemu moglibyśmy się przyznać. Skorpion kojarzy się z seksualnością, tajemnicami, obsesyjnym myśleniem.

Skorpiony są skłonne osiągnąć wyznaczony cel za wszelką cenę. Z łatwością przychodzi im manipulowanie innymi, są nieustępliwe i niezwykle wnikliwe. Uwielbiają kontrolować innych, chcą narzucać im swoje zdanie. Każdy Skorpion bardzo angażuje się to, co robi. Lubi dominować zarówno w domu, jak i w pracy. Dzieci spod tego znaku szybko dojrzewają, często nie są posłuszne i zawsze mają swoje zdanie.

Skorpion – kolor, kamień, kwiat

Szczęśliwe kolory dla Skorpiona to czarny i purpurowy. Do szczęśliwych kamieni zaliczamy opal, turkus, topaz. A rośliny przyporządkowane Skorpionowi to wilcza jagoda, amarylis, brzoza. Zaś jego żywiołem jest woda.

Zobacz także: 5 najseksowniejszych kobiet według znaku zodiaku. One ociekają seksem!

Skorpion – choroby

Skorpiony mają problemy z tarczycą i wątrobą. Zdarza się też, że skarżą się na infekcje narządów płciowych i nieregularne miesiączki.

Redakcja poleca

Skorpion w związkach z innymi znakami zodiaku

Skorpiony w miłości są bardzo zaborcze i niemal cały czas obsesyjnie myślą o osobie, którą darzą uczuciem. Nie zamierzają dawać nikomu swobody i nie dla nich otwarte związki! Z całą pewnością nie można też z nimi liczyć na spokój. Nie mają żadnych oporów przed tym, żeby podnieść na kogoś głos czy zrobić awanturę. Choć są bardzo wrażliwymi osobami, w ogóle nie widać tego po ich sposobie komunikowania się. Nie przebierają w słowach, kiedy kogoś krytykują.

Romans i związek, a przede wszystkim małżeństwo ze Skorpionem to coś tylko dla osób o mocnych nerwach. Decydują się na to tylko ludzie z silną osobowością, które nie boją się ich dominującego charakteru. Jednak najczęstszym powodem, dla którego Skorpion staje się obiektem czyichś pragnień, jest jego seksualność. To najbardziej zmysłowy ze znaków zodiaku!

Zobacz także: Horoskop partnerski dla Skorpiona. Z kim możesz stworzyć udany związek?

Jaka praca jest najlepsza dla Skorpiona?

Jest wiele zawodów, w których Skorpion dobrze by się odnalazł. Oto najważniejsze z nich:

 • chirurg,
 • policjant,
 • prywatny detektyw,
 • makler giełdowy,
 • żołnierz, tajny agent,
 • dyrektor handlowy,
 • biochemik,
 • psycholog,
 • przedsiębiorca,
 • doradca,
 • przemysłowiec.

Sławne Skorpiony

Oto sławne osoby, które są spod znaku Skorpiona to m.in. Maria Antonina, Maria Skłodowska-Curie, Pablo Picasso, Fiodor Dostojewski, Grace Kelly, Bill Gates.

Sprawdź, którym znakiem zodiaku jesteś naprawdę