Zamknij

Znak zodiaku może zdradzić, jaką matką będziesz. Które mają najtrudniej?

23.10.2017 14:01

Bycie mamą nie jest łatwym zadaniem. To jak kobieta podejdzie do tego "zadania", zależy od wielu czynników. Okazuje się, że znak zodiaku może określić to, jaką mamą będziesz. 

Mama siedzi z dzieckiem
fot. Pexels

Bycie mamą nie jest łatwym zadaniem. To prawdziwe wyzwanie, do którego część kobiet podchodzi z uśmiechem na twarzy, a część z prawdziwym przerażeniem w oczach. To jaką matką będziesz lub już jesteś, zależy od wielu czynników. Jednym z nich może być znak zodiaku, który w pewien sposób określa nasze cechy charakteru i może wpłynąć na to, czy odnajdziesz się w nowej roli. 

Zobacz także: Co widzisz na obrazku? Pierwsza rzecz, którą wskażesz, ujawni prawdę o twoim życiu miłosnym!

Baran

Dla matki o tym znaku zodiaku nie ma rzeczy niemożliwej, choć do macierzyństwa nie podchodzi luźno i bez spięcia. Jej dziecko będzie dobrze wychowane i zawsze będzie mogło liczyć na wsparcie ze strony rodzica. Barany zachęcają dzieci do poznawania świata i rozwoju, budują w nich poczucie ufności i pewności siebie. 

Byk

Twoim życiem rządzą reguły, więc w podobny sposób podchodzisz do dziecka, ponieważ to właśnie reguły mogą zapewnić mu bezpieczeństwo, na którym tak ci zależy. Czasem jednak z nich rezygnujesz i potrafisz się świetnie bawić, dzięki czemu twoje dziecko do szczęścia nie będzie potrzebowało komputera i najnowszego modelu telefonu. Byk wychowuje swoje pociechy na pracowite i zdroworozsądkowe. 

Bliźnięta

Kochasz wszystkie dzieci i doskonale się z nimi rozumiesz. Starasz się, aby były otwarte na świat i w sposób inny niż złość komunikowały swoje uczucia. W waszym domu nie będzie tematów tabu, dlatego dzieci będą miały świadomość, że o wszystkim można porozmawiać. Podejmowanie decyzji zostawisz na ich głowie i będziesz jedynie wsparciem i głosem rozsądku. 

Rak

Osoby z tym znakiem zodiaku należą do bardzo rodzinnych, dlatego twoje dziecko będzie miało album pełen zdjęć i dysk pełen filmów z dzieciństwa. Dla swojej pociechy zrobisz wszystko i staniesz się supermamą. Co nie oznacza, że cały czas poświęcisz dziecku kosztem siebie. Po prostu w taki sposób też będziesz się spełniała. 

Lew

Poczucie własnej wartości na pierwszym miejscu. Niezależnie od tego, czy twoje dziecko odkryje nową planetę, czy przyniesie ci kolejny kolorowy kamień, zawsze będziesz doceniała jego osiągnięcia i będziesz z nich dumna. Twoje dziecko będzie uczestnikiem różnych kursów, obozów i zajęć pozalekcyjnych, jednak jeśli wybierze inną drogę, niż ta, którą ty wymyśliłaś, wesprzesz je w stu procentach.

Panna

To prawdziwa mama aktywistka. Zgłasza się do "trójki klasowej", uszyje kostium na spektakl i pomoże w jego organizacji. Zrobisz wszystko, aby pomóc dziecku w rozwoju i spełnianiu marzeń, przez co zawsze będziecie blisko. Będziesz niemal na każde zawołanie. 

Zobacz także: Te znaki zodiaku nie nadają się do małżeństwa! Są skazane na rozwód

Waga

Twoja dewiza to pełen luz. Nie wywierasz nacisku na dzieci i starasz się ich nie stresować, dlatego czują się przy tobie komfortowo. Zamiast posprzątać dom i doprowadzić wszystko do ładu, wolisz poszaleć ze swoimi pociechami. Jesteś nie tylko mamą, ale również przyjaciółką. 

Skorpion

Zmieniasz się jak w kalejdoskopie. Raz jesteś mamą kontrolującą, a raz rezygnujesz z pełnego nadzoru i dajesz dziecku swobodę, przez co nigdy nie wie, czego się spodziewać. Chcesz, aby zawsze było bezpieczne, dlatego lubisz wiedzieć gdzie jest, z kim i kiedy wróci do domu. 

Strzelec

Przygody i podróże. Życie twoich dzieci będzie pełne pasji od najmłodszych lat. Nie chcesz, aby bały się tego, co nieznane, dlatego zachęcasz je do ciekawych i bezpiecznych eksperymentów i poznawania nowości. To w przyszłości u twoich dzieci zaowocuje nie tylko wysokim wykształceniem, ale również życiem na najwyższych obrotach. 

Koziorożec

Masz w sobie wiele miłości, którą dzielisz się ze swoimi dziećmi na każdym kroku. Pokazujesz im jak żyć, dzięki czemu wiesz, że w przyszłości sobie poradzą. Dzieci mają świadomość, że mogą porozmawiać z tobą o wszystkim i zawsze znajdą zrozumienie. Wpajasz im najważniejsze dla ciebie wartości: miłość, realizację celów i spokój. 

Wodnik 

Jesteś wielozadaniowa. Doskonała jako matka, żona i pracowniczka. Poświęcasz się bez reszty, jednak zawsze znajdujesz czas na chwilę relaksu i przyjemności tylko dla siebie. Dla swoich dzieci zrobiłabyś wszystko i one o tym wiedzą, dlatego tak bardzo cię szanują i kochają. 

Ryby

Nie wymagasz i nie jesteś surowa. Chcesz, aby twoje dzieci były wrażliwe, dobre i niezależne. Akceptujesz to jakie są i nie wymuszasz na nich tego, kim mają się stać. Cenisz zabawę, dlatego starasz się wydłużyć swoim pociechom dzieciństwo. Spędzasz z nimi tyle czasu, ile tylko możesz. 

Zobacz także: Lew, Ryby, a może Wodnik? Sprawdź, który znak zodiaku jest miłością twojego życia! 

Każdy rodzic chce jak najlepiej dla swojego dziecka. Czasami niektórzy nawet przesadzają z uszczęśliwianiem swojej pociechy. A nadopiekuńcza mama nie sprawi, że maluchy wyrosną na zadowolonych z życia ludzi. Biorąc udział w naszym quizie, dowiesz się czy jesteś nadopiekuńczą mamą!