,

Jak pora roku, w której się urodziliśmy wpływa na charakter?

Anna Respondek
16.02.2018 10:53

To, w jakiej porze roku przyszliśmy na świat, może wiele powiedzieć o naszym charakterze. Nie wszystkie cechy są pozytywne. 

Pory roku
fot. Fotolia

Na to, jaki mamy charakter, składa się wiele czynników. Według astrologów ma na to wpływ również znak zodiaku czy pora roku, w której się urodziliśmy. To czy przyszliśmy na świat wiosną bądź zimą, może decydować o wielu ludzkich zachowaniach. Wiosenne dzieci są jednymi z najbardziej ambitnych. A co charakteryzuje lato, jesień i zimę? 

Zobacz także: Co mówi o tobie twoja ulubiona pora roku

Wiosna

Wiosną rodzi się najwięcej optymistów, którzy mają niespożyte pokłady energii. Niestety często z tego powodu popadają w konflikty, ponieważ są niespokojnymi duchami. Ludzie urodzeni o tej porze roku mają wiele pasji, są niezwykle ambitni. Czasem jednak niestarcza im zapału, aby doprowadzić wszystkie rozpoczęte projekty do końca. Nie zmienia to jednak faktu, że kochają rywalizację i lubią wyróżniać się z tłumu. Do wszystkiego dochodzą ciężką pracą i doceniają dobra doczesne. Mocno stąpają po ziemi i z reguły nie są romantykami. Często mówią, że są szczęśliwe i tak właśnie jest. 

Fotografia: Fotolia

Lato

Letnie osoby są pełne energii, choć mają skłonności do popadania w melancholię, a w ich genach zapisana jest zmienność charakteru. Zazwyczaj ludzie urodzeni w lecie są nieco niżsi i drobniejsi niż pozostali. Jeśli chodzi o życie zawodowe, to kierują się sumiennością i pracowitością. Decyzje lubią podejmować pod wpływem impulsu i często słuchają serca, zagłuszając głos rozsądku. To typowe sowy, kochają letnie noce i trudno im wstać, aby przywitać wschód słońca. 

Jesień

Choć twierdzi się, że osoby urodzone jesienią są najbardziej melancholijne, to jednak nie ma to zbyt wiele wspólnego z prawdą. To właśnie ludzie urodzeni o tej porze roku są najbardziej odporni na stany depresyjne. Nie straszne im szare i ponure dni, zawsze znajdą coś do zrobienia. Jesień uznawana jest za najbardziej tajemniczą i tak też postrzega się dzieci urodzone o tej porze roku. Nie lubią one dużo mówić i często są prawdziwie uduchowione. Kochają marzyć. Według naukowców jesienni ludzie żyją o siedem miesięcy dłużej niż wiosenni i letni i często dożywają 100 lat. 

Fotografia: Fotolia

Zima

To chodzący spokój. Osoby urodzone o tej porze roku jest naprawdę trudno wytrącić z równowagi. Zimowe dzieci są zazwyczaj większe i wyższe niż pozostałe. Niskie temperatury, jakie towarzyszą ich narodzinom, dają im odporność i siłę. Ciekawość świata i otwartość to ich podstawowe cechy. W życiu zazwyczaj odnoszą sukcesy i nie muszą martwić się o swój los. Najczęściej kierują się rozsądkiem i logiką i doceniają to, co je otacza. 

Zobacz także: Te znaki zodiaku są najbardziej agresywne