Zamknij

Urodzeni we wtorek - waleczni wrażliwcy. Znaczenie dnia urodzin

16.03.2021
Aktualizacja: 16.03.2021 21:03

Urodzeni we wtorek, podobnie zresztą jak w każdy inny dzień tygodnia, charakteryzują się określonymi cechami. Według astrologii układ planet w dniu urodzenia ma bowiem ogromny wpływ na charakter człowieka.

Jakie cechy mają urodzeni we wtorek?
fot. Shutterstock

Dzień urodzenia wywiera wpływ na każdą sferę życia. Astrologia, która każdemu z siedmiu dni tygodnia przypisuje opiekę innej planety, wiąże z nim temperament osoby. Dzień urodzenia w numerologii to tzw. ustawienie początkowe, które determinuje całe życie, a w szczególności kształtuje osobowość dziecka. Data urodzenia a charakter - czy dzień urodzin naprawdę ma na niego wpływ? Jakimi ludźmi są ci, którzy przyszli na świat w czwartek czy środę? A jacy są urodzeni we wtorek?

Zobacz także: Miałeś sen o urodzinach? Sprawdź znaczenie w senniku!

Jakimi cechami charakteryzują się urodzeni we wtorek?

Urodzeni we wtorek pozostają pod opieką Marsa. Według mitologii był to bóg wojny i to właśnie walecznością i chęcią rywalizacji charakteryzują się osoby, które urodziły w tym dniu tygodnia. Można zaryzykować stwierdzenie, że czasem prowadzą oni walkę bez większego sensu i celu – satysfakcję przynosi im bowiem nie tylko zwycięstwo, ale i sama potyczka. Niestety z uwagi na swój porywczy charakter ludzie urodzeni we wtorek są trudni we współżyciu. Łatwo wdają się w konflikty, stawiają na swoim i nie zwracają uwagi na zdanie innych.

Osoby urodzone we wtorek swój upór wykorzystują także w słusznej sprawie. Ich cechą jest wytrwałość w dążeniu do celu, także w nauce. Często odnoszą sukcesy na polu naukowym lub badawczym. Potrafią chęć walki przenosić na słuszne idee, na przykład pracując jako lekarze. Świetnie sprawdzają się też na stanowiskach kierowniczych.

Zobacz także: Urodzony w niedzielę - stereotypowy leń czy człowiek sukcesu?

Urodzeni we wtorek a życie prywatne

Czy to, w jaki dzień tygodnia się urodziłeś, ma znaczenie dla twojego życia prywatnego? Według astrologii – zdecydowanie tak. Urodzeni we wtorek potrafią zawalczyć o swoje uczucia. W związku są oparciem, jednak ich partner nie może być zbyt uległy. Potrzebują bowiem godnego siebie rywala. Osoby urodzone we wtorek, mimo nieustępliwości i silnego charakteru, wewnątrz są wrażliwe i delikatne, nie lubią jednak pokazywać słabości.

Zobacz także: Urodziłeś się w maju? Jesteś wyjątkowy!

Znaczenie dnia urodzenia

Zastanawiasz się, w jaki dzień się urodziłeś? Poszukaj u siebie cech osób, które przyszły na świat we wtorek. To nie ty? Oto pozostałe znaczenia dnia urodzenia.

  • Urodzeni w środę są wszechstronnie uzdolnieni. Wspaniale odnajdują się w towarzystwie, uwielbiają bowiem dyskutować, przekonywać innych do swojego zdania. Dzięki dużej wiedzy przychodzi im to z łatwością.
  • Urodzeni w czwartek pozostają pod wpływem Jowisza, największej planety w Układzie Słonecznym. Mimo że są na ogół indywidualistami, cieszą się dużą sympatią otoczenia. Osoby urodzone w czwartek są samodzielne i mają duże poczucie odpowiedzialności. Jeśli czegoś się podejmują, z pewnością zostanie to wykonane.
  • Urodzeni w piątek to artyści pozostający pod opieką Wenus. Są romantykami, miłość i uczucia mają dla nich duże znaczenie. Chętnie wiążą się w stałe związki. Osoby urodzone w piątek zdecydowanie nie romansują, nie interesują ich także przelotne znajomości.

Istnieje też przekonanie, że ludzie urodzeni w Wielki Piątek będą przyzwyczajeni do smutku w życiu, a jednocześnie będą umieli pocieszać innych.

  • Urodzeni w sobotę, mimo że to powszechnie dzień wolny, z pewnością nie są leniuchami. To perfekcjoniści, którzy biorą pełną odpowiedzialność za swoje działania i decyzje. Są przy tym nieśmiali, co może utrudniać im życie miłosne.
  • Urodzeni w niedzielę – to stereotypowi próżni lenie. Zdecydowanie nie jest to jednak prawda. To ludzie inteligentni, uparcie dążący do celu i odnoszący dzięki temu sukcesy. Często zajmują wysokie stanowiska i dobrze sobie na nich radzą.
  • Urodzeni w poniedziałek są niezwykle empatyczni i wrażliwi. Łatwo ich także zranić. W związku szukają więc pełnego zaufania i poczucia bezpieczeństwa. Osoby urodzone w poniedziałek chętne są także do niesienia pomocy, służą dobrą radą i są bardzo przyjacielskie.

Jeśli nie wiesz, który dzień tygodnia był dniem twoich narodzin, możesz łatwo to sprawdzić w wyszukiwarce internetowej lub starym kalendarzu. Czy warto? Z pewnością tak. Nawet jeśli sceptycznie podchodzisz do astrologii, horoskopu dnia urodzin czy planetarnego opiekuna, taka wiedza może być nie lada ciekawostką.

Zobacz także: Czym charakteryzują się ludzie urodzeni w marcu? Te cechy świadczą o ich wyjątkowości